Skocz do zawartości

[amortyzator przedni] SR Suntour NCX-D-Lite LO - stuki


Kozek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem jakiś czas temu rower z tym amortyzatorem (medano vanity vt.3), jednak dopiero dzisiaj miałem okazję dłużej nim pojeździć. Zauważyłem, że z amortyzatora wydobywają się dziwne dźwięki, kiedy nie jest on zablokowany.

 

 

 

Na zablokowanym nie ma tego problemu. Podczas jazdy nic nie stuka, ale kiedy np. sprowadzam go po schodach to tłucze się gorzej, niż mój 11 letni arkus. Druga sprawa to kiedy wjadę na zablokowanym amortyzatorze w niedużą dziurę (czasem wystarczy nawet większa nierówność) to z blokady słychać dosyć głośne uderzenie.

 

Taki urok tanich sr, czy wysyłać go na gwarancję?

 

w drugim filmiku mam na myśli ten odgłos drgającej sprężyny

Edytowane przez Kozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator jest nowy. Właśnie go zdemontowałem, żeby upewnić się, że to on jest sprawcą. Wydaje mi się, że albo tłucze się sprężyna (miałem tak w starym duro) albo górne lagi tłuką się o dolne. Normalnie rozebrałbym go, ale wtedy gwarancja pójdzie się kochać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w zasadzie to dostałem tylko paragon, więc nie wiem jak to jest do końca. Dzisiaj i tak nic nie wyczaruję, bo nie mam potrzebnych narzędzi :(

 

 

zauważyłem też, że kiedy ustawię napięcie wstępne max na - to nic nie stuka przy odbijaniu

Edytowane przez Kozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mówisz to wygląda na to ze sprężyna ma luz tak jak by była trochę za krótka. Jak dokrecisz korek naprężenia wstępnego i ci już nie stuka to znaczy że wtedy sprężyna jest naprężona. musiał byś w środku podkładkę podłożyć po to ze nawet po odkreceniu korka naprężenia wstępnego na min. sprężyna była wciąż lekko naprężona nie mając luzu góra - dół

Edytowane przez ACTIVIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęciłem na to prawie godzinę, ale wszystko już jest cacy, udało się nawet bez specjalistycznych narzędzi :woot:

 

Pomogło:

-oklejenie sprężyny izolacją (dętka niestety nie chciała się zmieścić)

-podkładki z dętki między korkiem i sprężyną, na dole to samo

-tłumik owinięty dętką, ponieważ tłukł się o golenie

-oczywiście nasmarowanie wszystkiego, bo fabrycznie jest tam susza

 

Wielkie dzięki za pomoc kolego.

Edytowane przez Kozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...