Skocz do zawartości

[amortyzator] Hexagon v5


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Posiadam rower kross hexagon v5 jakieś 5 lat może mniej i nigdy nie robiłem nic z amortyzatorami w związku z tym działają bardzo słabo i tu moje pytanie,w jaki sposób i czym konserwować amoryzatory,wlewa się tam jakiś płyn,czy czymś smaruje?
Kompletnie nie mam pojęcia jak się do tego zabrać dlatego piszę.
Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod spodem amortyzatora są śruby imbusowe. Wykręcasz je i "amortyzator" się rozpada na dolne i górne golenie. Jeśli nie będą chciały to wkręć śruby zostawiając milimetr luzu i uderz gumowym młotkiem, albo zwykłym przez drewno.

 

Jeśli nie masz blokady to w środku nie masz nic oprócz 2 sprężyn i elastomerów (takie gumowe pałki). To wszystko pewnie będzie zasyfione to czyścisz (np. w rozpuszczalniku) i kładziesz nowy smar - może być łożyskowy, albo wazelina techniczna.

 

Składasz w odwrotnej kolejności i tyle. Jeśli nadal jest za twardy to możesz wyjąć 1 elastomer, albo je skrócić delikatnie, ale uważaj przy tym. Może się też okazać, że rdza poszalała na tyle, że nie bardzo będzie co składać :bye2:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...