Skocz do zawartości

[wybór roweru] Cube Analog 29 (2014) czy Ghost SE 2920 (2014)


bl4ck

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście z tych dwóch (zakładając, że cena ta sama) wybrałbym Ghosta. Rowery niewiele się różnią w kwestii osprzętu natomiast bardziej do mnie przemawia rama modelu SE 2920 - krótki tylny trójkąt, niski przekrok, taperowana głowka, przerzutka przednia direct mount. Na obydwu pozycja będzie zrelaksowana z uwagi na krótką górną rurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega pisze o rowerze Ghost, nie Cube (chyba?). Ghost ma dużo niższy przekrok, więc zarówno rozmiar 48 jak i 52 może być dobry, zależy jaką jazde preferuje. Najlepiej byłoby się przymierzyć do obu rozmiarów i zdecydować się na ten, który bardziej leży autorowi tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście z tych dwóch (zakładając, że cena ta sama) wybrałbym Ghosta. Rowery niewiele się różnią w kwestii osprzętu natomiast bardziej do mnie przemawia rama modelu SE 2920 - krótki tylny trójkąt, niski przekrok, taperowana głowka, przerzutka przednia direct mount. Na obydwu pozycja będzie zrelaksowana z uwagi na krótką górną rurę.

Witam

Nie chcę zakładać nowego tematu bo tu ich od metra więc pozwólcie ze podepnę się do istniejącego jak w temacie.

Jestem zdecydowany na zakup Cuba Analoga lub Attention ew. SL i właściwie same nieciekawych rzeczy się o nich dowiaduje...

Dla mnie najważniejsza jest rama chodzi mi o zdecydowanie bardziej turystyczną niż z zacięciem sportowym na żadne zawody się nie wybieram nie mój świat.

Rowery Cube po prostu mi się podobają (mam też rower crossowy tej marki od Maja) nawet te kolorowe ramy i mam ich dostępność pod ręką u siebie w mieście.

Pierwotnie przymierzałem się na poważnie do zakupy Scotta Aspecta 930 ze względu na jego ramę właśnie i dziś myśl ta subtelnie powraca...

Alternatywą był jeszcze Giant Talon 2 wszystkie oczywiście 29er przewaga Gianta wiadoma dożywotnia gwarancja na ramę no i podobnie jak Cuba i Scotta mogę go na żywo sprawdzić,rama w moim przypadku 17" będzie ok mam 176 cm i jak to piszecie kulosa 82 cm crossa i trekkinga mam 19" i nie jest żle zwłaszcza ta pierwsza spokojnie mogła by być 17".

Ghost też wydaje się ciekawy ale problemem może okazać się jego dostępność fizyczna co nie jest w moim przypadku i wieku bez znaczenia.

Reasumując Cube Attention czy Scott Aspect 930?

jestem otwarty na inne opcje 

Pozdrower

Edytowane przez Stormblast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giant nie jest opcją nr 1 na szczęście to już zdecydowanie obecnie bardziej podoba mi się Ghost 2930 czy nawet 2920 tyle że link do sklepu pochodzi z Częstochowy to dla mnie żaden problem jechać nawet po niego tylko póżniej właściwie muszę się obejść bez serwisu.

Stosunkowo krótka rama Ghosta bardzo przypadła mi do gustu pomijając kolorystykę bo lubię też i stonowane czarne barwy(mam obecnie dwa czarne rowery) no ale to tylko kolor a ważna jest wygoda i funkcjonalność.

Edytowane przez Stormblast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej Koledzy. a ktoś z Was może zakładał już bagażnik do tego Ghosta? też waham się między Cube Analog 29 2014 i Ghostem SE 2920. widze że w Ghostcie dolne otwory są trochę odsunięte od osi ku przodowi i ciekawe czy jak założy się sakwy, to nie będzie się piętą obcierać. możliwe że nie bo przez to przesunięcie bagażnik będzie trochę uniesiony, ale pytam, bo może już ktoś się spotkał z tym problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że 1-2 razy w roku wyjeżdżam na parodniową wyprawę rowerową. Teraz jeżdżę Meridą MTB i na te pare dni zakładam jej bagażnik i sakwy i wszystko spisuje się elegancko. Pytanie tylko czy w tym przypadku też by tak było. Zmieniając rower chciałby się upewnić czy później nie będe się z tym bujał. Wiem że bagażnik w takim rowerze to profanacja, ale na kilka dni w roku można oko przymknąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...