Skocz do zawartości

[ubezpieczenie] Nowe ubezpieczenie na rynku


Rekomendowane odpowiedzi

ja kiedyś dowiadywałem się o ubezpieczenie rowerowe na wypadek kradzieży sprawa raczej nierealna

po pierwsze ubezpieczyciel pyta o zabezpieczenie antykradzieżowe linka, ulock itp to dla nich rower nie zabezpieczony

kwota składki ubezpieczeniowej rocznie wyniosła by około 1/3 wartości roweru

jest możliwość ubezpieczenia jakby OC samochodowe w razie np. zarysowania rowerem boku auta

i drugie realne ubezpieczenia w razie wypadku na rowerze

Podane przez autora ubezpieczenie to chwyt reklamowy i możliwość wyciągnięcia kasy od rowerzystów, nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi ubezpieczeniami... zakładając, że takie mam, ktoś buchnie mi rower. Jak mam udowodnić ile był wart? Nie mam doświadczenia, jeśli słyszeliście coś, jakieś macie, podzielcie się. Czy mam składować za każdą część paragony i faktury? Taka sama sytuacja, jeśli ktoś mnie stuknie... Czy może rower ubezpiecza się na jakąś kwotę i potem tę kwotę wypłacają w przypadku gdy?

PZU ma ten zapis, że nie można brać udziału w amatorskich zawodach - czytałam... Podobała mi się ofera AXA ale nie jestem pewna, czy jeszcze ją mają. Kolega (profesjonalny zawodnik) powiedział mi kiedyś, że ich ubezpieczają w klubach sportowych na ubezpieczenia zbiorcze i jest to coś zupełnie innego, niż takie komercyjne - te jak się czyta, ma się bardzo duże wrażenie, że ktoś chce od nas wyciągnąć kasę, a tak konkretnie trudno będzie później dojść swoich praw. Przynajmniej ja takie mam odczucie, po zagłębieniu się w regulaminy i kruczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...