Skocz do zawartości

Pierścień Rowerowy Dookoła Poznania


pablos43

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

W najbliższym czasie zamierzam pokonać dystans 170 km (pierścień rowerowy dookoła Poznania). Jeżdżę na rowerze MTB. Z racji tego, że poligon w Biedrusku jest wolny dla rowerzystów w weekend wstępnie zastanawiam się nad najbliższym weekendem. Jeśli ktoś chciałby dołączyć to serdecznie zapraszam. Zaznaczam, że nie zależy mi na czasówce tylko na zaliczeniu tej trasy. Tak więc średnia prędkość będzie się wahać ok. 20 km/h z kilkoma postojami, tak aby zaliczyć całą trasę w ok. 10-11 godz.

 

Jak coś to proszę pisać na priv tj. na adres: pawel@interia.pl

 

Pzdr.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

 

Nadal szukam kompana/kompanki na wspólny wypad.

Trasę chciałem zaatakować w którąś z sobót czerwca.

 

Mam mały problem, a mianowicie nie mogę nigdzie namierzyć dokładnej mapy z trasą pierścienia rowerowego wokół Poznania, a słyszałem że miejscami oznakowanie szlaku pozostawia wiele do życzenia.

 

Nie używam GPS a nie chciałbym niepotrzebnie dorzucać kilometrów i błądzić.

 

Czy możecie zapodać gdzieś w sieci jakąś dokładną mapkę tej trasy?

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że się wcześniej nw odezwałeś. Machnęliśmy pierścień 18 maja. Ja mam dość tej trasy na ten rok, ale znajomy jeszcze go pojedzie, ale ma w planie przejachać go dwa razy w 24 h, więc musiałbyś sie dostosować do jego zasad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, ale nic straconego. I jakie wrażenia po przejechaniu trasy? W jakim czasie zrobiliście pierścień i z jaką średnią prędkością?

Ja na takie eskapady się nie piszę jak Twój znajomy. Na pierścień przeznaczam cały dzień i czasówek tam nie zamierzam robić. Warto w końcu co jakiś czas przystanąć i coś zobaczyć, bo ponoć jest po drodze sporo ciekawych miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Ciekawa, urozmaicona trasa, choć myślałem że będzie mniej asfaltów (połowa trasy). Po drodze mieliśmy atrakcje takie jak deszcz, błoto, przebita dętka, bolący tyłek .....

Trasa z dojazdem do pierścienia liczyła 201 km. Średnia prędkość jazdy 21 km/h, natomiast średnia całej wyprawy wliczając przerwy 17 km/h. Cały wypad zajął nam 11 godz 30 min. Wszyscy jechaliśmy na rowerach MTB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

No to gratuluję. Kawał drogi szarpnęliście.

Tak jak sądziłem studiując mapkę trasy rowerowej - większość szlaku idzie asfaltówkami.

Tak więc nic ciekawego.

Do tego jeszcze wymóg jazdy w kasku, czego osobiście nie preferuję (lubię wiatr we włosach).

 

Tak więc ja osobiście nie startuję w rajdzie.

Można się sprawdzić samemu na jakiejś trasie a niekoniecznie jako jeden z 1000 zawodników.

Podejrzewam, że na rajdzie będzie masakryczny ścisk. I trzeba będzie bardziej uważać na to aby w kogoś nie wjechać niż skupiać się nad samą jazdą.

 

Kiedy i gdzie planujecie następną trasę?

 

Pzdr.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Całkiem przyjemna trasa. Część z niej jest mi znana z ostatniego wypadu nad jez. Niepruszewskie.

Tempo całkiem, całkiem. Generalnie w sam raz.

Na 80% bym się pisał ale to będę wiedział dziś wieczorem.

Mój start byłby w Rokietnicy ale do Sołacza dojadę na zgrupowanie.

Ile osób planuje wyjazd z Sołacza?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie. Jak będę znał wszystkie szczegóły to dam znać.

Z Sołacza startuje organizator wyprawy (Piotr), a czy ktoś jeszcze to nie wiem. Jak będziesz na 100% pewny że pojedziesz to dam Ci do niego nr i się dokładnie umówicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

No i jak z jutrzejszą wyprawą?

Jestem chętny - sorry że dopiero teraz odpisuję ale właśnie wróciłem z wyprawy rowerowej.

Dajcie jakiś namiar na Piotra to się z nim zgadam na jutro na Sołaczu.

Czekam na info.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...