Skocz do zawartości

[dobór przełożeń - biegów] tył/przód


Kristofer37

Rekomendowane odpowiedzi

Rower 29er MTB, biegi 3/10, jak wygląda zakres przyporządkowan odpowiednich przełożeń, chodzi mi konkretnie o to: jakie koronki tylne odpowiadają przednim np.największa z przodu powinna obsługiwać lub osbsługuje tylko 8,9,10  itd., itp.

Pytam, ponieważ mam taką sytuację: najmniejsza z przodu obsługuje od 1do  i nie widzę żeby łańcuch w tym zakresie szedł po skosie, jest ok, jestem zadowolony, ale zastanawia mnie jedna sprawa, jak mam środkową zębatkę z przodu to na przełożeniu 2/5 już slysze ocieranie łańcucha, gdy poluzuję linkę nie ma ocierania, ale jak jadę na 3/10 i mocno naciskam wtedy słyszę ocieranie, jak podciagnę linkę nie ma ocierania na 3/10, pojawia się ocieranie na 2/5.

Jakiw przełożenia powinny przerzutki obslugiwać i odpowiednio proszę o odp.

- (1) najmniejsza  z przodu: 1/........

- (2) srodkowa: 2/...............

- (3) najwieksza: 3/ ..............

 

Przerzutka tył-XT, przód SLX.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To obcieranie to tylko kwestia ustawienia przedniej przerzutki. Na 1 blacie powinno się używać wszystkich koronek kasety oprócz 2 ostatnich, na drugim blacie wszystkie oprócz dwóch skrajnych (przy chęci użycia 2/1 lepiej zrzucić z przodu na mały blat), przy trzecim blacie wszystkie oprócz dwóch największych koronek kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...