Skocz do zawartości

[renowacja] Kolarka Peugeot 27cali


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem dziś starą kolarzówkę marki Peugeot z myślą o jej renowacji (czyt. zrobić retro :)). Po przejechaniu nią dziś ok 35km stwierdzam fakt że wszystko jest jak najbardziej w porządku :) Jedynie do wymiany są opony i pewnie dętki, siodełko owijka kierownicy, no i wolnobieg ma 5 rzędów, hmm dla mnie to mało będę myślał co w tej kwestii zrobić. Rower chcę rozebrać, ramę i widelec wypiaskować, pomalować w jakiś fajny kolor. Resztę wyczyścić, wypolerować nasmarować i złożyć z powrotem. Chciałbym żebyście pomogli mi w tym i chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej o tym rowerze. Pewnie nic specjalnego, ale jest fajny :)

Specyfikacja:

Rama: stalowa

Widelec: sztywny

Obręcze: rigida 700c

Piasty: maillard

Hamulce: weinmann type500

Klamki: weinmann

Dźwignie biegów: simplex

Przerzutka przód: simplex

Przerzutka tył: simplex s001

 

FRDoBS4.jpg

PKV37Lo.jpg

9RjS1x0.jpg

IqT7MFB.jpg

jT9ubUR.jpg

tTTzxm7.jpg

Edytowane przez adrionn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rower bardzo zacny

Możesz coś więcej powiedzieć?

Ogólnie to poszperałem trochę w necie i porównując ceny na allegro czy OLX (tablicy) to dałem za ten rower śmiesznie mało :D tym bardziej że jest naprawdę w ładnym stanie :)

I teraz mam dylemat, czy go rozebrać odczyścić i pomalować, czy tylko przeczyścić, nasmarować itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widzę że z tymi oponami będzie problem... są niby jedne na alledrogo, niby slicki ale stanowczo za szerokie.

A o osprzęcie możesz coś powiedzieć? Jakiej jest klasy czy coś.


 

 

I teraz mam dylemat, czy go rozebrać odczyścić i pomalować, czy tylko przeczyścić, nasmarować itd.

A co o tym myślisz? Zastanawiam się też ile mógłbym z niego dostać. 

Edytowane przez adrionn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś prawie taki sam model . Bardzo fajny sprzęt. Wolnobiegu nie zmienisz , nie ma szans na zakup w tym starym systemie. Jeśli masz kola 28 cali to ok , jeśli 27 cali to też bez problemu dostaniesz opony . Wyczyść rower porządnie /pasta tempo/, rozbierz i nasmaruj piasty i jeździj . Czas na ewentualne malowania i picowanie bedzie zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do opon 27cali to są ale na ebayu ;)

 

 

Ale cena, Panie...cena ;)

ADRIONN: po mojemu to masz standardowe 28' czyli jest gites. Laczków w tym rozmiarze do wyboru, do koloru i to na każdą kieszeń. Pozdrawiam.

PS

A jeśli naprawdę masz jeszcze wątpliwości to weź ściągnij przednie koło i podejdź do najbliższego rowerowego, pomogą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc przymierzone na szybko i... jednak 28" :D

Dziś przepolerowałem ramę pastą durecla chyba ;) takim fajnym "czyściwem" obręcze i inne świecące i błyszczące elementy, trzeba jakoś pozbyć się drobnej rdzy, otarć i rys.

Więc skoro to 28" to co myślicie o takiej oponce? http://allegro.pl/opona-kenda-kampaign-700x23c-ostre-kolo-pomarancz-i4164401757.html

kSXTkDz.jpg

Edytowane przez adrionn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...