Skocz do zawartości

[Suport] Otarcia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Parę dni temu zakupiłem rower Merida Big Nine 20-D i po pierwszej przejeżdzce siostry okazało się, że zaliczył kontakt z podłogą... Otarcia pojawiły się na obudowie przerzutek oraz na rogu dźwigni hamulca... Czy waszym zdaniem lepiej zamalować otarcia czarną farbą czy zostawić to tak, jak jest w stanie obecnym? Podejrzewam, że oba te elementy są aluminiowe.

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem miało być na samuch przerzutkach* na zdjęciu zaznaczyłem miejsce w którym pojawiły się otarcia (nie mam w tej chwily możliwości wykonania zdjęcia) i zastanawiam sie czy po czasie w tym miejscu może zbierać się rdza jak i na dźwigni hamulca

post-174738-0-40358400-1399702750_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się o rdzę na pewno te elementy robione są z materiałów nierdzewnych nawet jeżeli to nie aluminium

Niekoniecznie.

Dźwignia jest aluminiowa, Elementy pantrografu przerzutki (to co zaznaczyłeś na zdjęciu) prawie na pewno również. Przednia część wóżka jest aluminiowa, tylna stalowa w tym przypadku.

Aluminium się utlenia - nie złapie rudego nalotu jak stal ale też ulega destrukcji w starciu z żywiołami natury i pogody. Zamaluj otarcia dla własnego spokoju i ze względów estetycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Nie martw się o rdzę na pewno te elementy robione są z materiałów nierdzewnych nawet jeżeli to nie aluminium

Nie sądzę. Jeżeli to nie aluminium to stawiam na zwykłą stal klasy ser klasycznie korodującą. Nie jest to sprzęt wysokich lotów więc nie licz na fajerwerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...