Skocz do zawartości

Specialized best team


NeO

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

brzydko :( szkoda, że spec montuje wszędzie te swoje dziwaczne dampery, a rozmiary L i XL mają przeobrzydliwe główki. patrząc na rozmiarówkę nowego enduro nie ma możliwości, żebym się na L zmieścił... jeśli kiedyś stanie się tak, że będę musiał ramę zmienić, to na pewno nie będzie to kolejny spec. a szkoda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to stary dobry s-works M5, bardzo sztywna konstrukcja, dluga rama nie kazdemu pasuje, szkoda ze juz nie dostepna w anodzie zawsze to ok 100g lzej :D

 

Moze poczekaj na model 2010, jak dla mnie wyglada super.

 

171g.jpg

 

Profilowana gorna rura bardzo ladnie laczy sie w lini z widelkami, prawie jak carbonowy model ale prawie czasem robi roznice. :D

Spawy wygladaja nieco inaczej?

Poza tym to chyba po staremu ladnie sztywno i solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to stary dobry s-works M5, bardzo sztywna konstrukcja, dluga rama nie kazdemu pasuje, szkoda ze juz nie dostepna w anodzie zawsze to ok 100g lzej :D

 

Moze poczekaj na model 2010, jak dla mnie wyglada super.

 

171g.jpg

 

Profilowana gorna rura bardzo ladnie laczy sie w lini z widelkami, prawie jak carbonowy model ale prawie czasem robi roznice. :D

Spawy wygladaja nieco inaczej?

Poza tym to chyba po staremu ladnie sztywno i solidnie.

 

 

Z 2008 roku, cena 2799 zł ponoć będzie wyższa w przyszłym roku czyli jakieś 3000 zł a nowa 2010 może kosztować 3200 zł. Spec to Spec więc nie wiem czy jest sens czekać. Lubie długą ramę, sam przedłużyłem swój rower o mostek 110 a do tego mam siodełko na maxa wysunięte do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama z Twojego zdjecia to 2009 jak na moj gust ladniejsza od 2008 http://www.specialized.com/us/en/bc/SBCBkModel.jsp?spid=34223

 

Nic nie wiem o nowym modelu oprocz zmienionej gornej rury to chyba wszystko pozostanie bez zmian. Material, geometria.

Czy wybierzesz 2008, 2009 czy 2010 to wlasciwosci jezdne beda takie same.

2010 najladnieszy i ta rura :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Ja smigam na S-worksie 2008. Ramka super, sztywna - aż czuć czasami po plecach, długa i kultowa - nie tak jak starsze roczniki ale to nic :) Poczekaj do listopada, grudnia beda obnizki to moze uda Ci sie kupic za mniej niz 2000 zl tak jak mi :P

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - za tyle chyba Ski-team sprzedawał i Twomark przez allegro. To było jednak w starych - dobrych - przed"kryzysowych" czasach, kiedy XTR-y zaczęły zaglądać pod strzechy :P Teraz - wszystko poszło w górę - nie sądzę, żeby sprzedawcy tak łatwo opuszczali 300,- 400,- zyla. Żyję jednak nadzieją, że kolega zdradzi nam swoje źródło i wszyscy może "hurtowo" zmienimy nasze "wysłużone" s-worksy na nówki sztuki nieśmiganki - czego wszystkim kolegom specjalistom życzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

 

 

Szkoda, że nie 17 ;)

 

 

W sklepie zaprzyjaźnionym mają ramę 18" zastanawiam się czy nie bedzie za długa na 174 cm. Wymiar Top Tube Lenght Horyzontalnie to 600mm. Lubię długie ramy, salamandra w sumie jest krótka, ale mam mostek 110 i siodełko maxymalnie do tyłu.

 

...kojarzysz ramir kto handluje Specem w poznaniu prócz ryby i colexu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tocas - ja jeżdzę na 18 a mam tyle wzrostu co ty. Kumpel - też w naszym rozmiarze jeździ na 17. Zależy do czego ma być rama - jak na kręte trasy - pewnei lepsza 17 a jak na dłuższe maratony pewnie 18-ką dasz radę. Ja mam do tego mostek 100 i sztyce z seatbackiem.

A teraz odp. na Twoje pytanie - w Poznaniu chyba tlko oni. Ja kupiłem jeszcze w Ski-Teamie. Osobiście kupowałbym u Ryby - z tym, że przez sentymenty trudno mi się z nimi handlować. Jakbym miał negocjować ceny - waliłbym do Coolexu - z nimi bez skrupułów <_< Nie wiem jak cenowo - pewnie tyle samo???

 

Na stronie podają, że w Poznaniu nadal Ski-Tea, jest dealerem Speca?!?

http://www.specialized.com/pl/pl/bc/SBCDealerLoc.jsp

U nich dostałem tę ramę z małą obniżką - ale i tak w porówaniu z obecną ceną było tylko 150 zyla niżej ;)

Z tym, że mój rocznik jest lżejszy od nastęnych :thumbsup:

Pozdrawiam - jakby co - w tym tygodniu rowerki do obejrzenia na trasie rusałka-strzeszynek. W godzianch południwych uamwiamy się przy "beach-barach" (z wyjątkiem środy - kiedy umoówliśmy się wstępnie na 17-tą).

 

Tu bez łachy poniżej 2500,-

http://www.twomark.pl/sklep.php?s=produkty&id_kat=0&strona=9

Do tego rozmiar 17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak my hehehe... oprócz tego "50-200 km" ;) . Nie lepiej się za fullem obejrzeć na takie epickie wyprawy ?!? Najlepiej z blokowaną amortyzacją :)

O Dżises - jaki oni mają burdel na stronie. Twomark miało wlepić stronkę z ramkami speca a wyszło coś ogólnego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...