Skocz do zawartości

Jaki wygodny mtb? 4-7 tyś. zł.


gnusmas82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wracam do jeżdżenia po 12 latach przerwy. Za dawnych czasów (kiedy było STC RC, Deore LX, XTi XTR, a niebieski SID był marzeniem J) jeździłem na składaku na ramie Author Vision (kolor czarny). Robiłem po kilka tysięcy kilometrów rocznie i praktycznie z roweru nie schodziłem. Potem przyszły studia i 30 kilo na plus J.

Dwa tygodnie temu odkurzyłem stary rower i zrobiłem kilka wycieczek. Myślę, że zaskoczyło i znowu chcę mi się jeździć. Problem w tym, że rower już się postarzał (sprzęt był składany w 98/99 roku). Chciałbym kupić cos nowego. Niestety ale przez te naście lat już całkowicie wypadłem z obiegu i nie mam pojęcia co wybrać z bogatej oferty rynkowej. Czy mógłbym prosić Was o jakieś wskazówki/podpowiedzi? Wiadomo, że jak pójdę do sklepu to każdy będzie w swoją stronę ciągnął, a chciałbym mieć obiektywne porady.

Moje oczekiwania to:

1.      Rower wygodny – zależy mi aby geometria była jak najbardziej uniwersalna, żeby plecy nie wysiadły J Będę jeździł głównie po lesie, ale takie delikatne trasy (Kraków i okolice). Chciałbym, żeby sylwetka była jak najbardziej wyprostowana, ale na tyle na ile to możliwe w MTB. W przeciwnym razie kupiłbym holendra.

2.      Rower solidny – ważę 115 kilo. Waga ciągle leci ale nie wiem ile czasu zajmie spadek do 90 kilo, dlatego chce kupić coś co będzie trwałe.

Budżet jakim dysponuje to 4-7 tyś zł. Przy czym 4-5,5 mogę przeznaczyć na hardtaila a do 7 tyś zł. Na fulla.

Jeśli coś wymaga doprecyzowania proszę pisać. Będę wdzięczny za wszelkie porady.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...