Skocz do zawartości

[Amortyzator]SR SUNTOUR XCM HLO 27.5", skok 100mm, blokada hydrauliczna


Gość krzysiekx84

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysiekx84

Witam, czy coś powinienem wiedzieć o konserwacji właśnie tych amortyzatorów??

Oraz po prawej stronie mam regulacje skoku a po prawej jakieś czarne porętło które nie wiem do czego służy. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić czy to amortyzatory hydrauliczne czy spreżynowe, oraz blokada hudrauliczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lewej goleni masz stalową sprężynę, a na jej szczycie pokrętło do regulacji twardości. Jednak można nim sobie kręcić, a ono i tak praktycznie nic nie zmienia.

W prawej goleni masz tłumik hydrauliczny z blokadą, którą załączasz przekręcając pokrętło w pozycję LOCK.

A co do konserwacji to należy zdjąć dolne lagi, przesmarować i w sumie tutaj się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam ono zmienia, a dokładnie to iż ten plastik którym kręcimy wysuwa się w środku o niecały 1cm przez to zmienia się napięcie sprężyny. Gdy ma się ten kawałek gumy w sprężynie  (każdy nazywa to inaczej, zazwyczaj na el....) różnicy rzeczywiście nie ma. Po wyjęciu gumy regulacja naprawdę działa. Sam się zdziwiłem. Jak pojeździsz i się nic nie rozsypie (z uwagi na gwarancję) to polecam go nasmarować itp:. W środku jest bardzo sucho, Sr oszczędza na tym chyba. Przez tą suchość po pryśnięciu Brunoxem amortyzator na chwile zaczyna całkiem inaczej chodzić. Trzeba też uważać na wodę bo uszczelki w tym amorach są dość śmieszne i nie trzymają. Możesz popatrzyć na tematy z XCR lo bo to praktycznie te same amortyzatory, różnią się tylko goleniami górnymi, w prosty sposób z XCM 100mm zrobisz XCM 120mm. 
PS:To pokrętło po prawej lubi wypaść, trzeba wtedy szukać ustawienia "jak to było bo kur.. nie działa" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...