Skocz do zawartości

[hamulec] Hamulce strasznie słabe


kowal119

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ostatnio podobne hamulce na przód: http://allegro.pl/item110027915_nowe_hamul...uper_cena_.html , wsadzilem, próbowałem regulowac, a działa jak stary. Wogóle nie ma różnicy pomiędzy moimi starymi. Jak takie hamulce powinno sie regulowac?? Mój kumpel ma identyczne w swoim bike'u i działają mu świetnie?? Jakie ma być naprężenie linki?? Dodam ze hamulce słabo odbijają i hamują równie słabo. Co mam zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci cieżko odbija, to zobacz czy nie maasz piachu w pancerzach i czy moze linka sie nie postrzępiła w pancerzu. Jak cos to możesz jeszcze wpsikać do pancerza jakiś smar ciekły typu 007, czy jakos tak. Napisz później jak ci chodzi

Linka jest troche postrzepion a w okolicach klamkomanetki. Ale czy to powód złego hamowania?? U kumpla jes t tak że gdzies do połowy lekko idzie a potem jest żyleta, a u mnie cały czas ciężko i hamulec jest kiepski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana samych hampli nic nie da jak masz stare pancerze i linki , przyczyna zwykle sa pancerze i linki a nie same hamulce, hample masz nowe i jak nie dizała to wymień jeszcze pancerz i linke i dopiero wtedy bedziesz miał komplet nowych hamulców. Zobacz jeszcze czy klocki są dobrze ustawione tj czy nie za wysoko i nie klinuja sie o opone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana samych hampli nic nie da jak masz stare pancerze i linki , przyczyna zwykle sa pancerze i linki a nie same hamulce, hample masz nowe i jak nie dizała to wymień jeszcze pancerz i linke i dopiero wtedy bedziesz miał komplet nowych hamulców. Zobacz jeszcze czy klocki są dobrze ustawione tj czy nie za wysoko i nie klinuja sie o opone.

TO kupie i sprawdze. Przy okazji zmienie linki z tyłu. :angry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linki i pancerze to malutki koszt, mysle ze na pewno da to efekt :)

Rzeczywiscie hamulce zupelnie inne. Wczesniej hamowanie zaczynało się pod koniec klamki, a teraz gdzies w jej 1/4. Hamują znakomicie, teraz czuje ze dobrze zrobiłem inwestując w te hamulce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość będziesz wiedział, że najważniejszą rzeczą w działaniu hamulców i ustrojstwa zwanego przerzutkami są linki i pancerze. :wink: Naprawdę warto je od czasu do czasu wymienić, mimo iż wydaje się, że są czyste. Jak chcesz zainwestować kilka złotych to kup sobie linki szlifowane, są one bardziej gładkie i trudniej je zabrudzić, naprawdę fajna rzecz jeśli lubisz jeździć w terenie i trochę się upaskudzić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...