Skocz do zawartości

[siodło] do 29era dla dużego chłopa, po Giant Venture 1 męskie


3nadel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! :)

 

Po półtora rocznej przerwie postanowiłem sobie kupić rower. Wybór padł na Unibika Flite 29 w rozmiarze L. Pierwszą rzeczą jaką chce w nim zmienić jest siodło, ponieważ moja pupa nie polubiła się z fabrycznym Fizikiem NIsele. Na poprzednim rowerze (jeszcze 26") ujeżdżałem siodło Giant Venture 1 (męskie: https://www.giant-bicycles.com/pl-pl/gear/product/siodelko.giant.venture.1.meskie/1044/47401/) i było ono dla mnie bardzo wygodne oraz przy tym pozwalało na sportową jazdę. Ważę 94 kg, a mam przy tym tylko 188 cm, więc jestem osobą z nadwagą, co u mnie przekłada się na tyłek większy niż bym chciał. W efekcie wąskie sportowe siodełka są dla mnie niewygodne. Ten Fizik wydaje mi się szczególnie twardy. Co byście mi polecili w podobnej klasie? Do 200zł idzie coś kupić? Najprościej było by brać to co miałem, ale jestem estetą i nie chcę napisu "Giant" na Unibiku. W oczy wpadło mi siodło Selle Royal Lookin w wersji Sport (http://ctbike.pl/selle-royal-lookin-sport-5223-siodelko-meskie.html) - wydaje się być wygodne, podobne do Gianta, a przy tym dość smukłe. To jest mój typ. Możecie się wypowiedzieć na jego temat, bądź polecić mi inny produkt? 

 

Pozdrawiam, Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw na twoim miejscu zmierzył rozstaw kości kulszowych i dopiero mając tą szerokość szukaj siodła odpowiedniego do nich. Są w dobrych sklepach rowerowych specjalne krzesełka na których można dobrze zmierzyć jednak i bez tego jak ruszysz trochę głową to sobie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny filmik, dziękuję!

 

Na razie wziąłem na próbę to:

0_0_productGfx_05bddd6436a6c9be7b670f35e

Sprzedaż wysyłkowa, więc mam 10 dni na zwrot bez podania przyczyny. Jesli będzie złe to będę szukał punktu z takim taborecikiem jak na filmiku.

 

Dam znać czy zakup udany. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...