Skocz do zawartości

[Amortyzator] SUNTOUR XCR LO


FvM69

Rekomendowane odpowiedzi

XCR nie ma oleju, luzy dostanie po 1 sezonie. Lepiej kupić jakiegoś RAIDONA coś w tym stylu. XCR szybko się zużyje.

 

Nie potwierdzam ani luzów, ani zużycia. Jeszcze 3 albo 4 rok, nadal jest dość czuły (EDIT: jak na tę półkę cenową :), luzy niewyczuwalne (mam do porównania nowego rs recon silver).

A jeżdzony i w górach (ostatnio zjazd ze skrzycznego) i w miescie - nic sie nie dzieje. Blokada też dobrze działa i czesto z niej korzystam (wiekszość podjazdów i połowa jazdy po miescie). Dobry, tani i mocny sztuciec.

 

Faktycznie sie brudzą golenie. W tej cenie (ok. 230) nie ma konkurencji moim zdaniem.

Ale Raidon to też bardzo zacna propozycja (z tego co słyszałem - bo sam nie jeździłem) i rozważam kupienie go do ramy, na której teraz sobie składam HT.

Edytowane przez pietia79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zabrudzeniem to radze sobie brunoxem i jest ok. Ty Scarper masz mocniejsze hamulce od moich (tektro novela 160mm) do tego u mnie przedni hamulec nie jest za duzo używany, może dzieki temu nadal (i oby jak najdłużej) nie mam luzów. Ps: ciekawe co będzie po zwiekszeniu skoku... Ślizgi do xcr widziałem po 25zł sztuka więc wymiana ich co dwa sezony krzywdy dla kieszeni nie zrobi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale pisze z moich doświadczeń z XCR 2013 z tarcza 180mm i wagą +100KG(mniej się nie da).
 

Jutro podniosę go o te 2cm. Jak to mówią jest ryzyko jest zabawa a większy skok na zjazdach zawsze się przyda. Ja ważę 60kg + rower więc wychodzi coś koło 80kg jak bym chyba stał na przednim kole. Myślałeś o zrobienie do niego budżetowej manetki? 
PS: Jutro zrobię sobie klucz do odkręcania nakrętki, żeby nie poniszczyć za szybko ;) wyjmę tą plastikową tulejkę i zastąpię ją metalową podkładką, ciekawe ile to da. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Możesz podnieść, rower 20KG nie waży chyba.

Aż boje się go zważyć...Wywaliłem tą tulejkę i dałem metalową podkładkę. Amortyzator jest troszkę wyższy ale za to teraz wybiera małe nierówności, jest troszkę miększy na wstępie. W środku jest kupa smaru więc jak na razie o to się się martwię. Wielkim plusem XCR-lo jest prostota w budowie. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...