Skocz do zawartości

[przerzutka przednia] Regulacja przerzutki - Problem


Rejver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z przednią przerzutką, zaczęła źle pracować więc postanowiłem ją wyregulować.

Podczas regulacji wszystko robię jak trzeba:

- największa tarcza tył i najmniejsza przód

- śruba baryłkowa przy manetce dokręcona prawie do końca

- reguluję odchylenie śrubą L

- napinam linkę

i teraz mam problem bo nie mogę przerzucić łańcucha na największą zębatkę, ponieważ linka jest za mocno naciągnięta, ale jeżeli uda mi się to ustawić to przy przełączaniu z 1 na 2 łańcuch omija drugą zębatkę i idzie od razu na trzecią. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim problemem. Przerzutka to chyba Shimano tourney ale jest prawie nowa także to nie tu leży problem. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z przednią przerzutką, zaczęła źle pracować więc postanowiłem ją wyregulować.

Podczas regulacji wszystko robię jak trzeba:

- największa tarcza tył i najmniejsza przód

- śruba baryłkowa przy manetce dokręcona prawie do końca

- reguluję odchylenie śrubą L

- napinam linkę

i teraz mam problem bo nie mogę przerzucić łańcucha na największą zębatkę, ponieważ linka jest za mocno naciągnięta, ale jeżeli uda mi się to ustawić to przy przełączaniu z 1 na 2 łańcuch omija drugą zębatkę i idzie od razu na trzecią. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim problemem. Przerzutka to chyba Shimano tourney ale jest prawie nowa także to nie tu leży problem. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

 

Regulacja przerzutki przedniej - działa zawsze:

1. przerzukę ustawiasz na najmniejszej tarczy na przodzie i najwięksej na tyle

2. odkręcasz śrubkę trzymającą linkę

3. sprawdzasz czy wózek przerzutki przy największym wychyleniu ma 2 do 3 mm odstępu od największej zębatki

4. spradzasz czy wózek jest równolegle do korby

5. ustawisz zakres dolny śrubą L. Kręcisz nią tak aby pomiędzy łańcuchem a zewnętrzną częścią wózka były około 2 mm luzu

6. przy manetce wkręcasz na max śrubę regulacyjną (tzw. baryłkę) a następnie odkręcasz ją o 2 obroty

7. w przerzutce przykręcasz linkę - linka musi być naciągnięta

8. sprawdzasz czy przerzutka zmienia biegi i w zalęzności od zapotrzebowania odkręcasz baryłkę jeśli ma opory z wrzuceniem łańcucha na większą tarczę

9. wrzucasz łańcuch na najwyższą tarczę i sprawdzasz wózek - odległość łańcucha od wózka (jak wyżej 2 mm od wózka do łańcucha - regulujesz to śrubą H w przerzutce)

10. sprawdzasz czy zmienia biegi w górę i dół - jeśli ma opory to kręcisz już tylko baryłką przy manetce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a linkę pan dobrze poprowadził i w odpowiednie miejsce przykręcił? tam takie wyżłobienie jest gdzie linka ma trafić. jeśli dolny ciąg to trzeba jeszcze dobrze na kolanku ułożyć :P

Najlepiej daj pan zdjęcie jak ta linka przykręcona jest...

 

a i jeszcze jedno - manetka przed przykręceniem linki ma być na 1 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a linkę pan dobrze poprowadził i w odpowiednie miejsce przykręcił? tam takie wyżłobienie jest gdzie linka ma trafić. jeśli dolny ciąg to trzeba jeszcze dobrze na kolanku ułożyć :P

Najlepiej daj pan zdjęcie jak ta linka przykręcona jest...

 

a i jeszcze jedno - manetka przed przykręceniem linki ma być na 1 :P

 

Aż takim laikiem nie jestem żeby takie błędy robić :P, może jednak wina leży po stronie przerzutki lub manetki, kilka razy regulowałem już przerzutki w innym rowerze i nigdy nie miałem takich problemów :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...