Skocz do zawartości

[rower] Canyon Nerve AL (27.5)


crosis

Rekomendowane odpowiedzi

 Oferta cena/jakość Canyon'a bije wszytko na głowę.

 

Giant razem z Canyonem w tym sezonie rządzą więc i podobnie może być w przyszłym. Trance 2 nie ma myk-myka tyle, że biorąc pod uwagę jakie rabaty dawali to w cenie katalogowej jeszcze na małą modernizację by starczyło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Trance 2 nie ma myk-myka tyle, że biorąc pod uwagę jakie rabaty dawali to w cenie katalogowej jeszcze na małą modernizację by starczyło.

Będę śledził co i jak. Ja mam 2 rowery już więc dojazd na miasto można zawsze zrobić szosą. A marzy mi się CX lub jak nie będzie $ to RetroMTB na oponach 1,7 na szutry i dojazdy do pracy.

Ja nadal jestem w pośrodku między modelami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jesteś pomiędzy skokiem 120 a 140...to wybierzesz 140. Ja byłem zdecydowany na 120, ale beskid tutaj zasiał we mnie ziarno wątpliwości i po testach obu rowerów (nerve i spectral) już nie mam wątpliwości co wybrać.;-) Teraz mam inne wątpliwości, natury geometrycznej.:P

 

Giant razem z Canyonem w tym sezonie rządzą więc i podobnie może być w przyszłym. Trance 2 nie ma myk-myka tyle, że biorąc pod uwagę jakie rabaty dawali to w cenie katalogowej jeszcze na małą modernizację by starczyło.

 

na jaki rabat można liczyć przy trance 2 ltd (na stronie gianta za 8499zł)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jaki rabat można liczyć przy trance 2 ltd (na stronie gianta za 8499zł)?

Myślę, że rabat na poziomie uzupełnieniu roweru w myk-myka, a dodatkowo masz lepszy amortyzator, możliwość przymiarki i wzięcia w raty. Ciekawa oferta.

 

Edyta

 

Tylko Giant jest 800 g cięższy bez sztycy co da grubo ponad 14kg przy 13,2kg Canyona...to już blado wygląda nawet nadpłacając 500zł. 

Ta recka też nie napawa optymizmem.

http://www.mbr.co.uk/reviews/27-5-full-suspension-bikes/giant-trance-27-5-2-2015-review

 

Może osobny temat - [rower] Ścieżkowiec full nie euduro 140mm do 9tyś zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@goliat rabaty w tym roku u Gianta były/są naprawdę spore. Ja na ten przykład jeśli idzie o Reigna dostałem nawet ofertę za 8800zł gdzie katologowo stoi 10500. Dlatego przecież tyle się tego sprzedało. Wszystko trzeba indywidualnie załatwiać.

 

Natomiast co do skoku to ja zawsze konsekwentnie powtarzam, że jak się w górach nie chce ograniczeń i chce max frajdy z jazdy to min 140mm skoku jest wymagane. To się również wiąże z inną geometrią konkretnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ beskid: któryś konkretny sklep w Krakowie byś polecał na ewentualny zakup?

 

Jak w ogóle wygląda sprawa sterów w aktualnych modelach gianta, to są tapery, czy jakieś ichniejsze wytwory?

 

Myślę, że rabat na poziomie uzupełnieniu roweru w myk-myka, a dodatkowo masz lepszy amortyzator, możliwość przymiarki i wzięcia w raty. Ciekawa oferta.

 

czy aby na pewno amortyzator jest lepszy w giancie? w spectralu masz fox performance, masz lepsze hamulce itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krk jest tylko jeden sklep gdzie jest "na poważnie" temat Gianta. Ten na Armii Krajowej 6. Ja dlatego u nich kupiłem bo jest najprofesjonalniejsza obsługa i możliwość modyfikacji poprzez zostawienie w rozliczeniu oryginalnych części z roweru. Dlatego nie skorzystałem z najtańszej oferty, która zresztą nie pochodziła z Krakowa.

 

Giant odszedł już w tym sezonie od "swoich" patentów sterowych i jest normalna sterówka pod 1,5" (taper). Do tego od tego sezonu dają dożywotnią gwarancję na ramę.

 

Amory z tego co kojarzę są te same a hydraulikę czy manetki można podmienić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mieszam dalej :)

 

http://www.commencal-store.co.uk/PBSCCatalog.asp?ItmID=15147456

120/120 waga UWAGA 12,3 - 9 tyś. Ramy określone wzrostem przy doborze.

I recenzja zawiechy: 

http://www.pinkbike.com/news/X-Fusion-Velvet-RL-Fork-02-RCX-Shock-Tested-2012.html

" This is a good fork for riders who push the limits of traction around every corner and envision every sizable bump in the trail as a kicker" - coś o mnie.

Co myślicie? Malownie też spoko. A półka wyższa sie wydaje niż Nerve (lub podobnie).

Edit - 1x10 co mi nie pasuje i jednozawias - bujawka? Czy nie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie pisać wolał bym wirtuala zamiast jedno zawiasu ale co kto lubi w tym być "bujanym".

 

Nie sądziłem, że po Specu znajdzie się drugi inteligentny inaczej i wsadzi napęd 1x10. Na całodzienne włóczenie się po górach to gorzej niż tragedia jest. No chyba, że się jest na koksie ze stalowa łydą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na maratonie w Wejcherowie wpadłem na stoisko Rocky Montain. I model Thunderbolt 710. 

Pan zapewnił mi testy i pewnie jakiś rabat od ceny 8500. 

I powiem Wam że rower z geo i spec wygląda petarda - genialny pomarańcz z matem. Kolega twierdził też, że Nerve buja i zawiecha nie jest dopracowana. 

Tu zdjął bym zębatki z korby, dorzucił myk-myk, zmienił opony i zalał mlekiem i w tej samej cenie waga była by poniżej 14kg. 

 

http://www.peerkesbikeshop.com/Thunderbolt-710-%282015%29

 

http://www.bikes.com/en/bikes/thunderbolt/2015#/models/thunderbolt-750

 

Wiem że trochę gorzej niż Canyon ale na tego trzeba czekać i nie mam gwarancji na miejscu.

A i rower robiony w Kanadzie od A do Z, a inzynierowie też jeżdzą. Fajnie coś jak odzież Arcteryx'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiecie przez jazde po górach (chodzi mi dokładnie o rodzaj terenu)? Mój cel w górach to głównie szlaki piesze/rowerowe, które na pierwszy rzut oka nie wydają się być wymagające dla roweru, bo na typowe zjazdy chyba jestem już za stary i psychika na to nie pozwoli :D

Przymierzam się do https://www.canyon.com/pl/mountainbikes/bike.html?b=3663 bo jednak dołożenie blisko 2000zł do Spectrala ze 140mm skoku to dość sporo. Czy rzeczywiście 120mm jest w górach skazane na porażke? Od zawsze jeżdziłem na hardtail i ciężko mi porównywać.

Drugie pytanie, to 29er czy 27,5er? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skwarek dostaniesz rabat (jakichś) dokupisz to co chcesz i dostaniesz za 9K sprzęt na X5/X7, dupianą hydrauliką, takimi samymi piastami i cholera wie jak działającą zawiechą. Oczywiście Twoja kasa i Twoja zabawka. Chyba, że patrzę nie na ten model co trzeba.

 

@trial89 szlaki w górach są różne więc z tymi wymaganiami też różnie jest. 120mm skoku nie jest skazane na porażkę tym bardziej w 29er ale też 140mm nie jest sporo. Ty decydujesz co będziesz robił i ani wiek ani psychika nic do gadania nie mają. Poza tym 29er full to potężne bydle i jak nie jesteś naprawdę bardzo wysoki to będziesz miał bardzo ciężko pod górę. A te 1600 złociszy różnicy to przede wszystkim Reverb. Dość fajny patent i bardzo przydatny zwłaszcza w fullach XC.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Katowicach, więc większość moich tras to będą okoliczne lasy, a same wypady w góry będą sporadyczne. Na rower przeznaczyłem sobie max. 7000zł i nie chce tego budżetu przekroczyć, bo do tego jeszcze musze dokupić buty oraz pedały i pewnie jeszcze kolejne rzeczy wyskoczą.

Nigdy nie jeździłem fullem, więc licze na to, że Nerve 7.9 spełni moje oczekiwania. Co do wzrostu, to mierzę 197cm, więc według ich kalkulatora, przy kołach 29er wyszła mi rama XL.. Troche duży ten rower będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie jeździłem fullem, więc licze na to, że Nerve 7.9 spełni moje oczekiwania. Co do wzrostu, to mierzę 197cm, więc według ich kalkulatora, przy kołach 29er wyszła mi rama XL.. Troche duży ten rower będzie :)

 

Temat dotyczy co prawda Nerva na średnim kółku i takim nie jeździłem, ale wspomnianego w poście 7.9 na dużym kole posiadam i jestem bardzo zadowolony (198 cm wzrostu/ rozmiar XL). O szczegóły zapraszam na priva, żeby tematu w w dziale 650B nie zaśmiecać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze na miejscu, bo w 3mieście Mondek. Mam na niego dodatkowe rabaty i testy.

http://mondraker.pl/bikes/factor-rr-27-5/

Jak podejdzie mi geo (podobnie jeżdżę - mam mostek 30mm) 660mm rury w L'ce to pewnie wyprzedzi Canyona. Rower na żywo, brak kosztów pakowania i transportu bądź odsyłania. 

Przekonuje mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć serwisował ktoś swojego nervusa?

1. Moje spostrzeżenia łożyska w ramie firmy BOLU (Chńczycy)

2. Łożyskowanie 4 łożyska wciśnięte do ramy co komplikuje wymianę, górne łożyskowanie poivota do końca nie jest przemyślane jeśli dokręcisz z zadanym momentem 17Nm nie pracuje płynnie (ma tendencję do przycinania się).Zakładam że fabrycznie wszystkie tak mają i na pewno ma to przełożenie na żywotność łożyska, no chyba że to taka myśl konstrukcyjna Cany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy numer seryjny ramy znajduje się pod korbą?

 

Odkąd rower do mnie dotarł nie zawracałem sobie tym głowy, ale dzisiaj coś mnie tknęło i postanowiłem sprawdzić czy numery zgadzają się z tym co jest na fakturze. Niestety nigdzie na fakturze nie mogę znaleźć numeru, który mam wybity na ramie, stąd pytanie czy to na pewno ten numer?

Poza tym nr na ramie ma 8 znaków a na fakturze numer ramy ma 13 znaków.

 

Obejrzałem cały rower i innych numerów na ramie nie znalazłem.

 

Jestem pierwszym właścicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

Jest trwale wybity numer i pod osłona QRcod.

 

Faktycznie pod QRcodem jest numer ramy taki jak na fakturze, ale ten wybity co oznacza?

 

Trochę kiepskie to rozwiązanie z tym QR, bo jest to w takim miejscu, że można to przez przypadek zedrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!
Posiada ktoś "to coś"  :laugh: w okolicach Koszalina, w rozmiarze S lub M? Po 19 latach z HT i bardzo krótkim epizodzie z FS Hawk High Pressure (negatywne odczucia, wada ramy i elastomery), chciałbym jeszcze raz spróbować. W Koszalinie jest Góra Chełmska 136 n.p.m, wiem, że nie jest to dużo, ale na odcinku 100 m można się rozbujać nawet do 57,6 km/h na rowerze Girandengo 1996'  :laugh: - pierwszy mój "góral". Najdłuższy zjazd jaki udało mi się znaleźć to około 1000 m, wiem, że to bardzo mało, ale jest też sporo technicznych zjazdów, które - tak mi się przynajmniej wydaje, można by pokonać z większą ilością adrenaliny. Niestety nie mam pojęcia jaki rozmiar wybrać, dodatkowo bart skomplikował mi wybór twierdząc, że:

 

moja dziewczyna ma ramę M i jakoś nie nażeka a ma 164cm wzrostu i też był dylemat czy S czy M i smiga po bieszczadzkich szlakach

, dodatkowo stwierdził, że: 

 

1. Moje spostrzeżenia łożyska w ramie firmy BOLU (Chńczycy) 2. Łożyskowanie 4 łożyska wciśnięte do ramy co komplikuje wymianę, górne łożyskowanie poivota do końca nie jest przemyślane jeśli dokręcisz z zadanym momentem 17Nm nie pracuje płynnie (ma tendencję do przycinania się).Zakładam że fabrycznie wszystkie tak mają i na pewno ma to przełożenie na żywotność łożyska, no chyba że to taka myśl konstrukcyjna Cany....

, a nie ukrywam że spodobał mi się Canyon Nerve AL 9.0 i jak mam wydać 11200 zł to zaczynam się zastanawiać, ponieważ serwis roweru też ma dla mnie znaczenie.
Obecnie ujeżdżam HT Mongoose NX 7.5 Pro w rozmiarze 17,5" (M) - długość efektywna górnej rury to 560, ale w tamtych czasach, mierzono chyba fizyczną długość tej rury, według mnie to 580 mm, przekrok 740 mm, kąty bardzo zbliżone do Nerve, podsiodłowy 73 st., a główki ramy 70 st. Dodatkowo dziewczyna przy 168 cm wybrała rozmiar S. Mój wzrost to 165,5 cm w fazie kurczenia się  :laugh:

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :laugh:

mam 170 cm wzrostu i nerva w rozmiarze S i wg mnie jest ok ... różnica miedzy S a M to tak naprawdę kwestia sylwetki jaka preferujesz...jeśli bardziej sportowa to M....resztę da się załatwić za pomocą długości mostka i geo kierownicy...(mnie lepiej jeździ się z kierownicą low riser 685mm niż prostą 630....)

ps. mam wrażenie ze powłoka lakiernicza w moim nervie jest bardzo cienka (po przetarciu rękawicą kropki piaszczystego błota pozostał ślad w postaci mało widocznego ale jednak przetarcia) czy pozostali posiadacze potwierdzają moje spostrzeżenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...