Skocz do zawartości

[naped] dziwny trzask przy kręceniu do tyłu


Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem dziwną  przypadłość - gdy jadę dość szybko (i tylko wtedy) kiedy obrócę do tyłu przez 1/4, 1/2 obrotu mam dziwny trzask. Ciężko to opisać, wibracja rozchodzi się po ramie, sam dźwięk to jakby źle sprzęgane biegi w samochodzie tylko oczywiście w pomniejszonej skali. 

Nie jestem pewien czy to z korby, czy z kasety. Poza tym napęd chodzi cicho, biegi zmieniają się bez problemow, nic nie trzeszczy itp. 

 

Czy ktoś z was miał taką przypadłość? Piach? brak smaru? Może coś się psuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlokalizowałem dźwięk -  wydobywa się gdzieś z kasety i/lub tylej piasty (dziś pokręciłem do tyłu na stojącym rowerze).  Kaseta ma z 1-3mm luzu bocznego. 

Czy to możliwe ze kaseta podczas szybkiego ruchu wydaje taki zgrzyt?  - przypominam ze tylko do tyłu.  Nie widziałem żeby łańcuch przeskakiwał.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dziwną  przypadłość - gdy jadę dość szybko (i tylko wtedy) kiedy obrócę do tyłu przez 1/4, 1/2 obrotu mam dziwny trzask. Ciężko to opisać, wibracja rozchodzi się po ramie, sam dźwięk to jakby źle sprzęgane biegi w samochodzie tylko oczywiście w pomniejszonej skali. 

Nie jestem pewien czy to z korby, czy z kasety. Poza tym napęd chodzi cicho, biegi zmieniają się bez problemow, nic nie trzeszczy itp. 

 

Czy ktoś z was miał taką przypadłość? Piach? brak smaru? Może coś się psuje?

 

Czy dobrze rozumiem? Trzask słychać przy pedałowaniu do przodu, ale poprzedazjącym obrocie korbami do tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...