Skocz do zawartości

[hamulec] shimano m596 - problem z hamowaniem


trupek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

problem jest osobliwy dlatego utworzyłem oddzielny temat, dotyczy tego, że hamulec piszczy ale nie hamuje. Nie mam już pojęcia co może być przyczyną ponieważ wcześniejsze okładziny żywiczne czyściłem wpierw benzyną, ludwikiem, następnie acetonem, traktowałem je papierem ściernym, to samo tyczy się tarczy (hamulec tylny). W końcu zmieniłem klocki na shimano xtr metaliczne, wyczyściłem tarczę odtłuszczaczem z brunoxa, wkładając zapalniczkę pomiędzy tłoczki zaciskając klamkę, nie da się jej wyciągnąć - czyli teoretycznie hamulec jest sprawny. Czy jest możliwość, że tarcza nie jest kompatybilna z metalowymi okładzinami? Bo z przodu mam tarcze 180 i wszystko działa sprawnie natomiast z tylu 160 i nie jest kolorowo (rower unibike flite 2012, tarcze nie wymieniane od nowości - podaję model roweru bo nie mogę znaleźć jakie tarcze się w nim znajdują). Jeżeli macie jakieś pomysły to dzięki za pomoc bo ja już odchodzę od zmysłów co może być przyczyną.

Edytowane przez trupek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nowe klocki muszę się dotrzeć, zwykle trwa to kilka hamowań. Od siebie proponuje:

 

- kupić odtłuszczacz do tarcz samochodowych, lub inny odtłuszczacz np. Wurth -odtłuszczacz

- zdemontować tarczę i zrobić jej kąpiel w tym środku w jakiejś małej czystej miseczce. Szczoteczką do zebów umyć przestrzenie w tarczy. Powtórzyć taką kąpiel dwukrotnie dla pewności - po każdym razie wymieniać płyn.

- Zdemontować i wypalić klocki w piekarniku 220°C z 10 minut, później papierem ściernym je potraktować. Uwaga bo będą gorące!

- w czasie moczenia się tarczy i wypalania klocków, zrobić inspekcje zacisku, czy gdzieś nie puszcza oleju i tym samym nie tłuści klocków hamulcowych.

 

 

Jak to nie pomoże, to zostaje kupno nowych hamulców. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, a ile przejechałeś kilometrów na nowych klockach  XTR ?

Mam dokładnie taki sam zestaw hamulców w moim CUBE, Shimano 596 + klocki metaliczne XTR + Tarcze SLX ICE Tech. Przez pierwsze 100 km klocki u mnie również piszczały, po czym przestały.

U siebie tarczę czyszczę płynem Motorex dedykowanym do tarcz, a klocki raz - dwa razy w sezonie delikatnie papierem ściernym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki już mają przejechane z 400 km, więc to nie kwestia dotarcia. Wczoraj wyczyściłem wszystko na błysk i przejechałem jakąś odległość na zaciśniętych klamkach i też zero efektu, dlatego też w akcie desperacji szukam jakiś innych porad bo jest to dziwna sprawa (dlatego przyszło mi na myśl, że może to być spowodowane tarczami które nie działają z metalicznymi okładzinami ale nie wiem czy jest taka możliwość).

Edytowane przez trupek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...