Skocz do zawartości

[serwis] Kellys Scarpe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem używanego Kellys'a Scarpe z 2010 roku, niestety nie znam się kompletnie na rowerach i po oddaniu do serwisu okazało się że rower jest w fatalnym stanie. Do wymiany jest cały napęd, przerzutka tył, opona tył, obręcz tył plus nie ma zatyczek na amortyzatorze (rock shox dart 3), do tego w dalszej kolejności potrzebowałbym inne siodełko, gripy oraz manetki. W serwisie powiedzieli mi, że wymiana napędu, przerzutki oraz obręczy to koszt 400 zł. Czy uważacie, że jest sens w ogóle inwestować w ten rower, czy oddać go dziewczynie która i tak tylko jeździ 500 metrów na uczelnie... ? Czy 400 zł w serwisie to dobra cena z taką usługę, w raz z częściami oczywiście ? Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależny od ciebie ważne jest do czego będziesz używał roweru i czy dla ciebie 400zł to dużo w serwisie pewnie nie dadzą ci jakiegoś super osprzętu za tą kasę i ważne jest to jak sie czujesz na tym rowerze i czy opłaca się w niego inwestować.ja na twoim miejscu jednak oddal bym rower dziewczynie jeśli potrzebuje a sam kopił bym coś lepszego i sprawdzonego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerem będę jeździć typowo rekreacyjnie, 400 zł to dla mnie dużo, bo kupując rower liczyłem że max. 150 zł w niego zainwestuje jeszcze... To postaram się sam kupić poszczególne części... Pewnie trudno to określić, ale ile mniej więcej kosztowałby mnie tani napęd do roweru, który jest przyzwoity ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rekreacyjnie to myślę że mógł byś kupić zestawik kaseta z łańcuchem hg41 za jakieś 50 zł korba w zależności jakie masz gniazdo coś ok 120zł w przerzutkach możesz coś wyrwać używanego w dobrym stanie cena ok 70zł nie wiem jak tam z suportem i przednia przerzutką ale nic nie napisałeś wiec nie podaje.Serwisem mógł byś się zając sam bo to naprawdę nie jest trudne tylko potrzeba czasu chęci no i trochę sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam możliwości go oddać ... Myślę, że póki co wymienię to co jest najpotrzebniejsze (chyba...)

 

1. Przerzutka Shimano ALTUS RD-M310 za 53 zł 

http://allegro.pl/przerzutka-shimano-altus-rd-m310-czarna-i4086542320.html

 

2. Kaseta Shimano HG41 8rz.  + łańcuch CN-UG51 za 50 zł

http://allegro.pl/okazja-kaseta-shimano-hg41-8-rz-lancuch-cn-ug51-i4053647799.html 

 

Łącznie z przesyłką kosztowałoby mnie to 110 zł, co myślicie o takim połączeniu ? Czy do tej przerzutki coś więcej trzeba dokupić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...