Skocz do zawartości
kebs

[Rower] Merida Matts TFS 100-V 2012 vs KANDS ENERGY 1300 - który wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

kebs

Witam serdecznie!

Chciałbym kupić rower górski, w celach rekreacyjnych (dojazd do pracy, przejażdżki po lasie, polnych drogach). Jestem świeżutki w temacie rowerów. Zastanawiam się między wyborem merida matts tfs 100v a kands energy 1300. Łapcie linki do sklepów z tymi modelami:

Merida http://www.bikko.pl/rower-gorski-merida-matts-tfs-100-v-2012.html#

Kands http://www.rowery-wilex.pl/sklep/asortyment.php?id_kategorii=6&id_firmy=0&slowa=&wg=data&jak=desc&ile=20&str=1&id_produktu=1384

Doradzicie mi, który wybrać?

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Edytowane przez kebs

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
okiloki

Bierz Kandsa, ma lepszy osprzęt, ale uważaj, bo 1300 występuje w różnych konfiguracjach. Ten który podałeś nie ma blokady skoku, a ten ma: http://allegro.pl/rower-gorski-kands-energy-1300-najtaniej-wyprzedaz-i4050940671.html

Ewentualnie są jeszcze wersje 1300 z tarczówkami, ale nie polecam bo to mechaniczne dziadostwo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kebs

dzięki za odpowiedź, ale z tego w obu rowerach jest regulacja skoku, a nie blokada (AMORTYZOWANY FIRMY SUNTOUR XCM V3 Z REGULAJĄ SKOKU (100mm.))

Edytowane przez kebs

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kebs

a możesz mi wyjaśnić co to ta blokada, a co to regulacja?:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
okiloki

blokada - widelec w ogóle się nie ugina kiedy ją przekręcisz w odpowiednią stronę, zawsze jak jest blokada, jest i regulacja twardości. Pokrętło ma zakres 180 st.

regulacja twardości - regulujesz twardość sprężyny przez ściśnięcie jej lub rozciągnięcie pokrętłem. W tańszych amortyzatorach jest to raczej bajer niż faktyczna regulacja, bo zakres jest dość niewielki. Nie można zablokować skoku amortyzatora pokrętłem od regulacji. W amortyzatorach z dolnej półki regulacja występuje bez blokady skoku, w najtańszych nie występuje wcale. Pokrętło ma zakres 360+ st.

Edytowane przez okiloki

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kebs

Dzięki wielkie za pomoc! Zdecyduję się chyba na Kandsa. Blokada skoku na naszych "równych" chodnikach raczej mi się nie przyda:)

A jeszcze mam jedno pytanie. Jakie hamulce lepsze? Tarczowe czy v brakei? Chodzi mi o e1300

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
okiloki

v brake, tarczowe mechaniczne - na linki to szajs

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kebs

a można ewentualnie później zmienić v na tarcze?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
okiloki

jak masz mocowanie do hamulców tarczowych na piastach, na widelcu i tylnym trójkącie to tak, ale jak już to tylko hydrauliki. Linki to paździerz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kebs

Kupiłem dzisiaj Kandsa E1300 na vb. Mam nadzieję, że będzie dobrze mi służył:)

Jeszcze raz wielkie dzięki za porady!

Pozdro!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Powiadomienie o plikach cookie

Ta strona korzysta z plików cookies. Możesz dowiedzieć się więcej tutaj: Polityka prywatności, Regulamin.