Skocz do zawartości

[opony] schwalbe nobby nic


marnon

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wciąż uważam, że to są najlepsze opony pod względem pewności trzymania w terenie, na jakich dotąd jeździłam. I wygrywają w konfrontacji nawet z Survivalem ;) . Na sypkim - choć to faktycznie nie jest ich żywioł - również nie są takie złe; przede wszystkim są przewidywalne, a poważniejsze problemy (przynajmniej u mnie) pojawiają się właściwie tylko podczas mocno piaszczystych podjazdów (choć w takich sytuacjach żadna z moich dotychczasowych opon nie radziła sobie dobrze).

Argumenty Gevery nie przemawiają do mnie wcale, w ogóle ich nie rozumiem :D

Pozdrówko z dwoma plusami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popierając Ecię w całej rozciągłości, niniejszym nabiję sobie posta :D

Koleżanka Gevera chyba Prawdziwych Tańcujących Opon nie ujeżdżała. Proponuję Wściekłego Fredka (Furious Freda) również ze stajni Schwalbe. Ten to dopiero trzyma jak przyklejony.....

A czy NN tańczy ? Jasne. Każda tańczy jak się postarać i znaleźć odpowiednie bagienko. Ale zachowanie się NN w blocie to chyba ostatnia rzecz jaką można zarzucić tym oponom.

 

A że mokrym chlapie ??? Cóż - błoto jest integralną częścią tego sportu :P . To tak jakby hokeista narzekał że ślisko i kijem w plecy dostał, albo Kubica kręcił nosem że głośno i benzyną mu śmierdzi...

I przepraszam Koleżankę za złośliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Gevera polecam przejechac sie na Schwalbe Black Jack 2.1 predkoscia tak powyzej 25km/h. Zobaczysz co to znaczy rzucac blotem po twarzy. :)

Wracajac do tematu, mialem okazje przetestowac Schwalbe Nobby Nic w roznych warunkach i sa to imo swietne opony.

Najprawdopodobniej w niedalekiej przyszlosci wyladuja w moim rowerku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

po przeczytaniu tego watku dalej nie jeste pewny czy dobrze zalozylem te oponki? ^_^ dotychczas zakladalem wg oznaczen jak "front" to w tym kierunku sie maja toczyc... idac za napisami jakie znajduja sie na sciankach opony <----front : rear----> zalożylem je "front" w kierunku jazdy do przodu, zarowno przednia opone jak i tylnia (obydwie NN) czy dobrze? a moze jest z nimi tak ze front przednia opona a rear tylnia i wg tych oznaczen je zakladam? zobaczccie na obrazku i prosze Was o doradztwo? Z góry dzieki...

c84c0e7b7d823ae3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wielkie dzieki! ^_^ jeste nowiciuszem w tych tematach i moze sie wam to wydac smieszne ale wyobrazalem sobie ze te rowki ktore pokzuja naciecia maja byc zwrocone w kierunku jazdy z tylu i przodu i sie jakos rozszerzeac wlasnie z tylu i powodowac lepsza przyczepnosc na podjazdach... ale zrobie tak jak radzicie moze bardziej odczuje ta lekkosc toczenia sie... naszzcsecie oponki zakladalem wczoraj i maja tylko 40km... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam,

jezdze na NN 26x2.25 ostatni rok i moim zdaniem są to świetne oponki, w wielu miejscach gdzie znajomi tracili trakce ja jechałem nadal.

Niestety ich wadą jest słaby bok, tydzień temu przetarłem bok w tylnej oponie :/ do domu wracałem na oponie oklejonej taśmą, teraz tymczasowo

założyłem chińszczyznę za niecałe 4 dyszki.

 

Zastanawiam się nad kolejną oponką i albo będzie to NN ale ze wzmocnionymi ściankami albo geax sturdy który ma dobre opinie na mtbrze.

 

Pozdrower

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

 

Quazimodo napisal/a :

"Niech ktoś napisze jak te opony sprawdzają się na kamienistych zjazdach. Ponoć ich boczne ścianki zupełnie sobie z tym nie dają rady i łatwo je rozciąć"

Uzytkuje Schalbiaki NN 2.25 od ponad roku, caly sezon, w zimie tez dostały MOCNO po 4 literach. Jezdze głownie w terenie( procz koniecznych dojazdow). Po tym czasie uzytkowania mam na ich temat nastepujace zdanie:

- Przy umiejetnej jezdzie, bez ostrego hamowania na nawierzchniach typu asfalt/beton( czyli hamowanie ostre TYLKO w terenie) oponki daly rade( boki, choc ponoc z miekszej mieszanki, trzymaja sie dzielnie, no srodki juz gorzej - zostalo okolo 1,5mm :-/)

- na KAMIENIACH jest srednio( tu pierwsze skrzypce gra technika jazdy - kiedy mocno napieramy pod gorke i w miare omijamy ostre "telewizory", to sobie poradza. Jesli pompujemy jak popadnie to slizgaja sie, podskakuja - choc to moze byc tez kwestia cisnienia - ja wole mniej nabite gumy. Inna sprawa na zjazdach bogatych w kamienie - no niestety TRZEBA BARDZO uwazac! Lubia sie slizgac, myszkowac na boki, czasami platac figle)

- na suchej nawierzchni( lesne sciezki, z korzeniami wlacznie), na stromiznach, na mokrych( nawet zabloconych szlakach) daja rade na 100%!!! Zdarzalo sie ze wyprowadzaly mnie z nie lada opresji, kiedy wrecz przyklejaly sie do powierzchni i trzymaly jak imadlo.

Nie mam wielkiego doswiadczenia z oponami terenowymi spod znaku MTB, ale te polecam z czystym sumieniem.

P.S. Moj komplet to NN na przod i tyl. Byc moze zastosowanie Schwalbe RR na tyle moglo by zniwelowac owe slizganie sie na kamienistych szlakach?( jak zaleca producent)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A czy ktoś mógł by mi podać szerokość balona opon NN. Mile widziane szerokośći wersji 2,1 i 2,25 :icon_lol:

 

tak przeglądam, przeglądam oferty tych opon i jest coś czego nie wiem. :wallbash: Czym różni się wersja EVOlution od Performance :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odwrotnie- jezdziłem na NN a teraz przechodze na karmy.Wszysko zalezy gdzie jezdzisz.Jezeli to ciezszy terez to będą przydatne a jezeli nie to nabijaj je mocniej bo na pewno szybsze od karm nie beda.Ja 3 lata na nich jezdziłem i tylko tył troche starty ale przód na góry sobie zostawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co właśnie wyczytałem, to Nobby Nic-i 2010 mają o 15 % niższe opory toczenia niż starsze roczniki, są też trochę lżejsze. A Karmy 2.0 to hmmmm ... straszne chudzinki, o bardzo płytkim bieżniku. W moim fullu wyglądają dość śmiesznie, dlatego przechodzę na szersze opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...