Skocz do zawartości

[29 z Decathlonu] RAFAL 700 ktokolwiek widział, ktokolwiek wie


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie bardziej interesuje tabela producenta niż Bike, niech się producent odniesie (zresztą @Btwin obiecywał pełną rozpiskę i na obiecankach się skończyło  :teehee: )

http://www.btwin.com/notices/fr/files/2013/03/geometrie-bigrr8.pdf

Z tabeli wynika, że kąt podsiodłówki wynosi 70*

A to co podaje Bike to nie wiadomo skąd ...

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się właśnie zastanawiałem nad tym rowerem w rozm. L. Ciekaw jestem tylko jak z trwałością ramy.

No i druga sprawa, czy za takie pieniądze warto go brać?

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

 

 

No i czy za takie pieniądze warto go brać, czy też szukać czegoś innego. W sumie osprzętowo chyba wypada nieźle jak na taki budżet.

Edytowane przez Pluszaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czy za takie pieniądze warto go brać, czy też szukać czegoś innego. W sumie osprzętowo chyba wypada nieźle jak na taki budżet.

Musisz sam odpowiedzieć sobie na to pytanie. Także długo się zastanawiałem nad zakupem 700.

Sądzę, że powinieneś po pierwsze zrobić przymiarkę w realu, geometria w teorii jest ważna, ale jeżeli będzie Ci pasował, pozostaje odpowiedzieć na pytanie jak długo z nim zostaniesz.

Zaletą jest dożywocie na ramę. Napęd w deore w całości, rama z główką taperowaną, formowana i cieniowana dość elegancko, podobnie z kołami nieźle zaplecionymi, (choć nie znam ich wagi). 

Wada ujawni się, gdy będziesz chciał go sprzedać, z pewnością czeka Cię utrata wartości znacząco większa niż przy innych, markowych produktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometria w teorii jest ważna a w praktyce nie ? , jeśli ten rower ma faktycznie kąt podsiodłowy 70*, to przekreśla go jako poważny rower mtb, może @Btwin łaskawie by się wypowiedział jak to jest w rzeczywistości, bo na razie tylko naobiecywał i się wypiął...

Niestety trudno się do niego nawet przymierzyć ... choć i tak przymiarka w sklepie wiele nie da.

 

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj uważniej, ważna jest praktyka, więc polecam koledze przede wszystkim jazdę.

Jeżeli ma kartę klienta i zakupy na koncie powinien go dostać do testu i będzie szansa na odpowiedź czy jest ok, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj uważniej, ważna jest praktyka, więc polecam koledze przede wszystkim jazdę.

 

Jeżeli ma kartę klienta i zakupy na koncie powinien go dostać do testu i będzie szansa na odpowiedź czy jest ok, czy nie.

Jak to dostać do testu? Możesz coś więcej napisać?

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, weź kartę klienta decathlon, dowód osobisty, idź do kierownika działu i jako dobry, stały klient mocno zainteresowany zakupem topowej wersji 29" poproś o wypożyczenie 700. Zdaje się, że na forum był kolega z "biura" więc w razie problemów trzeba poprosić o pomoc na PW. W Łodzi niestety nie mam jak pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to są "genialne" rady, w Łodzi nie ma to jedź do Wa-wy  :teehee: , niech się Decathlon pocałuje w dupę z taką sprzedażą, nie dość, że brak geometrii to brak rowerów w sklepach  :yucky:

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma dostępności w sklepach. Dzwoniłem do swojego sklepu, zamówiłem go. Zamówienie podobno nie wiąże się z dodatkowymi kosztami Czas oczekiwania do 2 tygodni bo nie mają jeszcze na magazynach w Polsce.

Sprzedawca mowil. ze mają ledwie 130 sztuk w magazynie centralnym we Francji. To pewnie kilka razy mniej niz decathlon ma sklepów wiec nie mają nawet minimum logistycznego do bieżących zamówień i  teraz sie zatowarowują. Czary mary, przyczyny braku dostępności wyjaśnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma dostępności w sklepach. Dzwoniłem do swojego sklepu, zamówiłem go. Zamówienie podobno nie wiąże się z dodatkowymi kosztami Czas oczekiwania do 2 tygodni bo nie mają jeszcze na magazynach w Polsce.

Sprzedawca mowil. ze mają ledwie 130 sztuk w magazynie centralnym we Francji. To pewnie kilka razy mniej niz decathlon ma sklepów wiec nie mają nawet minimum logistycznego do bieżących zamówień i teraz sie zatowarowują. Czary mary, przyczyny braku dostępności wyjaśnione.

Czy dobrze rozumiem, że zamówiłeś ten rower dla siebie?

 

Edytowane przez Pluszaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

 

Tak, oglądałem i jeździłem sobie. Nie ma sie do czego przyczepić.... no może poza tym że ma tylko jedno mocnowanie na bidon - całkowicie bez sensu.

 

 

Najwieksze wrażenie zrobiła na mnie rama, która jest po prostu masywna i kanciasta. Sztywność jest niezła ( jak na testowanie "pedałem")

Wiem, że to druciarstwo, ale porównywałem sobie geometrię z  RR 8.1, nie widziałem różnic. (RR 8.1. ma idealną geomerię) Nie mierzyłem tylnego trójkąta, zapomniałem.

 

Najbardziej zaskoczyło mnie to, ze rower jest po prostu niesamowicie stabilny. Byłem w stanie bez żadnego problemu zatrzymać się i po prostu stać.

 

Jak na traktor do scigania po górach - ok. 3600 za taki rower, jeszcze z bonem podarunkowym, nie ma się nad czym zastanawiać.

Poczekam do zimy(przed świętami są raty 0%) i biorę.

 

 


Z jeszcze jednej rzeczy, rzuciło mi się w oczy, że w tym modelu Decathlon trochę przyoszczędził i ani rama już nie jest oklejona od dołu folią zabezpieczającą lakier, ani nie ma neoprenowej osłony ramienia trójkąta. Ale to szczegóły.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co miałem, ekierką kąty pomierzyć?


Sam sie przejedź mistrzu do decathlonu i pomierz, będziemy mieć wiarygodne dane.


Proszę, kolejny druciarski pomiar, warty tyle co prognoza na wczoraj :

 

nbrvnl.png

 

Miałem prawo nie widzieć różnic w kątach podsiodłowej i głowki ramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...