Skocz do zawartości

[amortyzator] Spinner SW7 - reklamować czy nie


soraapex

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest następujący :

W ubiegłym tygodniu do ojca roweru kupiłem na all....amortyzator Spinner SW7 od sprzedawcy rowerowy raj czy jakos tak Nowy ale teraz pewny nie jestem. W końcu amortyzator został zamontowany i testowo przejechałem nim jakieś 50 km aslfalt teren pół na pół.

 

Wrażenia są takie że amortyzator jest twardy, słabo się ugina  coś mi nie gra.

 

W swoim rowerze mam dokładnie  ten sam amortyzator i ugina się bezproblemu.  Sprawdzałem przy tym samym PSI  i różnica jest zasadnicza.

 

Podobnie ma się sprawa z regulacją.

 

W moim starym ( rocznym ) Spinerze kręcę regulacją z prawej strony w lewo amortyzator robi się miękki , jak w prawo odwrotnie ,Żadnych oporów przy regulacji , pełen zakres obrotu.

 

W tym ,,nowym'' jest jakiś opór przy kręceniu regulacją.

 

Gdzieś w sieci wyczytałem, że to mogą być jakieś kilkuletnie ,,leżaki'' ale teraz nie moge tego tekstu znaleźć.

 

Nie wiem teraz co powinienem zrobić.

a) dzwonić do sprzedwcy i próbować reklamować. A jak mi powie np. że taki twrdy ma być , a ten stary co mam to jest za luźny.

b)dać do serwisu żeby sprawdzili -ale z jakiej racji ja mam za to płacić .(Ile takie sprawdzenie ewentualnei kosztuje ( jestem z Jel.Góry))

 

c) sam rozebrać - ale za bardzo nie wiem jak się za to zabrać więc ta opcja prawd. odpada.

Edytowane przez Maniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odkręcił? Dwa imbusy od dołu 5mm i 6mm i sprawdził jak się ma i przesmarował. Nawet jak odkrecisz to nikt nie pozna czy było odkrecane czy nie. Sam kupowałem go w lipcu i po 2 tygodniach rozebrałem(profilaktycznie i przesmarowałem) a w grudniu dołozyłe zimeringi i dałem olej w dolne golenie i to znacznie poprawiło pracę tego widelca.

Zobacz w dziale amortyzatory/spinner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując nowgo rysora liczyłem na coś trochę  innego.Inna filozofia-''jak najmniej rozkręćania''  może bzdurna ale we wszytskich moich rowerach się sprawdza.

 

Ten rower to stary http://www.btt.com.ar/mtb/283021-dbr-impecalbe-vendo-x6 z amoryzatorem Rock Shox Judy 100, 4.0" travel. 

Niezbyt intensywnie używany ale swoje km zrobił i jak sobie przypominam zjazd po kocich łbach np ze Śnieżki allbo Szrenicy  nie robił na nim wrażenia w sensie pełny komfort .A dziś  to było telepanie.

 

Przez te 15 lat kompletnie nic przy amortyzatorze nie robiłem i taką miałem nadzieję w tym wypadku. Luzy dostał dopiero w  zeszlym roku. Serwisy nie były zainteresowane naprawą dlatego ten nowy Spinner ( bo jestem ze swojego zadowolony)

Pamiętam jak raz dałem koło do ,, jakiegoś tam serwisu '' to zaraz znowu musiałem robić serwis a stare koła z 1996 kręcą się do tej pory bez żadnych luzówi serwisów itp. Dlatego teraz jedyne co samruje to linki ,pancerze , łańcuch- reszty o ile to możłiwe staram się nie ruszać w myśl zasady że to może co najwyżej zaszkodzić.  

 

Czyli odkręcić te dolne śrubki w spinnerze i powinno być coś widać ????  

 

 

Edytowane przez soraapex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko poluzuj, zostaw wkręcone ze 2-3 obroty. Uderz w śruby gumowym młotkiem lub zwykłym przez drewienko i wykręć śruby do końca. Oddziel golenie dolne od górnych i wszystko będziesz wiedział. Jak wszystko jest gładkie to posmaruj najlepiej wazeliną techniczną i skręć. i Powinno pomóc jak nie to może być blokada skoku. Trzeba przestawić sam kapturek od regulacji. Zdjąć naklejkę odkręcić śrubkę ustawić w takim położeniu blokadę jak już blokuje wtedy zrobić korektę samego kapturka i skręcić. 

Ale na początek przesmaruj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...