Skocz do zawartości

[Do 1600] MTB Kross


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuje zakup nowego roweru w tym miesiącu, dziś w salonie rowerowym polecili mi Kross Hexagon x5 2014. Rower do jazy w okresie wiosna - jesień, jazda po mieście oraz lasach/wypady nad jezioro, etc. Czy może bardziej opłaca zakupić inny model z serii 2013 r. Wzrost 175, waga 73 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie las, tylko leśne ścieżki, to warto kupić crossa - zyskasz na wygodniejszej geometrii i prędkościach. Zajrzyj tutaj -> http://velo.pl/rowery/turystyczne/crossowe/author/classic-2014 

Przed sezonem powinieneś stówkę urwać w salonie + jakieś akcesoria za 50 zł. Mam model z 2013 (różnią się tylko malowaniem) i jestem ogólnie zadowolony. Używam w mieście, w parkach/lasach (tylko ścieżki, bez jakichś ściółek etc. bo w tym 1.5" się zakopują po prostu) i spisuje się. Bardzo dobrze się toczy po ubitych nawierzchniach - szczególnie szutry. Masz jakieś pytania - wal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A interesują cie używane bo mam mało używanego krossa levela A3 z 2013 i moge sprzedać.

 

Wolałbym nowy.

 

 

Rowery krossa nie są warte uwagi?

Wiem że nie powinienem patrzeć na kolor, ale jak był ciemniejszy to cena jest bardzo atrakcyjna.

Jeśli nie las, tylko leśne ścieżki, to warto kupić crossa - zyskasz na wygodniejszej geometrii i prędkościach. Zajrzyj tutaj -> http://velo.pl/rowery/turystyczne/crossowe/author/classic-2014 

Przed sezonem powinieneś stówkę urwać w salonie + jakieś akcesoria za 50 zł. Mam model z 2013 (różnią się tylko malowaniem) i jestem ogólnie zadowolony. Używam w mieście, w parkach/lasach (tylko ścieżki, bez jakichś ściółek etc. bo w tym 1.5" się zakopują po prostu) i spisuje się. Bardzo dobrze się toczy po ubitych nawierzchniach - szczególnie szutry. Masz jakieś pytania - wal.

Link nie działa ;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hexagon jest bardzo rekreacyjny, a z kolei Levele to już typowo sportowa geometria. Ogólnie Hexagon jest ok, ale jednak mi ta ich geo niezbyt odpowiada. Wolałbym to : http://author.pl/rowery/gorskie/cross-country-26/solution-2 - geometria do rekreacji będzie fajna, ale nie tak "trekkingowa" jak w Hexagonach - takie są moje odczucia z tego co miałem okazję zobaczyć. Cena oczywiście do negocjacji u dealera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Author solution dobrze się prezentuje, opony ciężko dostrzec czy też są szersze jak u górskich. Z tego co wiem w Hexagonie 5 chodzi płynnie ( nie lata lekko na bok) w Hexagonie 3 tego już nie ma a jak w przypadku Authora ? Czy Hexagon jak i Author nadają się do jazdy mieszanej drogi rowerowe-las ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony masz 1.95" - na niezbyt ciężki teren się nadają. Na duże błocko/luźne podłoże to już 2.1-2.2" by trzeba było założyć.

 

Oczywiście oba się nadają, z tymże na geo hexagona ja bym nie czuł się dobrze w terenie. Po prostu. Zbyt 'trekkingowe' jak już pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Opony masz 1.95" - na niezbyt ciężki teren się nadają. Na duże błocko/luźne podłoże to już 2.1-2.2" by trzeba było założyć."

 

Na miasto i dojazdy nad jezioro wystarczą Ci w zupełności - chyba że dojeżdżasz przez pustynię i bagna;), a na taką jazdę nie potrzebujesz sportowej geometrii.

Kolor - kup taki, żeby Ci się podobał.

Co do ramy - na forum znajdziesz poradniki - oblicz sobie wielkość ramy, a potem i tak idź, usiądź i sprawdź, czy jest OK.

Natomiast zastanów się nad kupnem poprzedniego rocznika - tak jak ktoś pisał - technicznie to ten sam rower, a kupisz go wyraźnie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedziłem 3  salony w swoim mieście w każdym proponowali inny:

 

1) Kellys Scarpe Race Red za 1549 zł (2013 r.) rozmair 17,5 - na wystawie również widziałem Author Solutin kolor czarno-biało-złoty co w miarę mi odpowiadał.

2) Kross Hexagon x6 1599 zł (2014 r.)

3) Giant Roam 4 za 1599 zł (2014 r.)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...