Skocz do zawartości

[Szosa] Pochwal się swoją szosą


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
Sam sobie to wszystko zebrałem, poskręcałem i wyregulowałem. Więc dochodzi satysfakcja i wiedza stricte rowerowa.

 

I to jest chyba największy plus tego przedsięwzięcia! :)

 

Za 3200 zł wolałbym kupić coś gotowego używanego, seryjnego co wyszło prosto z fabryki ;) Podejrzewam, że byłby to rower na pełnej Ultegrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie rower mi się podoba. O sensowności doboru komponentów nie będę dyskutował, bo nie czuję się kompetentny. Natomiast jestem zaskoczony pozycją na tym rowerze. Jak można jeździć z taką różnicą wysokości pomiędzy siodełkiem a kierownicą? Dla mnie nie do pomyślenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno tu spekulowac o tym czy siodlo jest za wysoko czy nie. Foty daja czasem klamac. Troche smieszny opis podam ale tak dlugo jak siodlo jest na srodku pomiedzy panewka kosci biodrowej a linia pepka to powinno byc ok. Jest jeszcze kilka innych sposobow aby okreslic prawidlowisc wysokosci siodla jak np stopien zgiecia kolana przy korbie ustawionej w pozycji horyzontalnej.

Edytowane przez exigobikes2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu jestem na etapie prób i ustawiania roweru pod siebie;

Miałem 100mm i trochę za mocno byłem wyciągnięty (tak mi się wydawało).

Niedługo wypożyczę jeszcze sztyce bez offset'u. Ta którą mam ma 20mm offset i tutaj

prawdopodobnie też nastąpi korekta bo nie do końca jest ok (chodzi o ustawienie pedał-kolano).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by również zapytać, jak można jeździć z klamkami ustawionymi na wysokości siodła; )

Nie popadajmy w skrajności. To już rowery zawodowców mają niejednokrotnie mniej hardkorową pozycję: http://road.cc/content/feature/156398-bikes-2015-tour-de-france Zresztą mostek 90mm przy tym wzroście i rozmiarze ramy chyba o czymś świadczy.

Edytowane przez szajsung
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blend, dedykuje Ci i innym posiadaczom widelców z karabonową rurą sterową taki obrazek:

 

6e452f2d-844f-42fb-b988-201ba7e1f711.jpg

 

 

BTW, na TdP widziałem zawodników z mostkiem na plus :)

Zwykle mostek jest na +, gdy mamy do czynienia z mniejszą ramą, w której główka ramy jest sporo krótsza. Koniec końców - wysokość kierownicy mimo ustawienia mostka na + i tak zwykle jest mniejsza niż w większej ramie z ustawieniem mostka na -. Wynika to z konstrukcji ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@pgu, przepraszam, ale co to ma do rzeczy? Czy zrozumiałeś o czym mówią grafiki podpięte przez Marcina? To nie chodzi o plus czy minus mostka ale nie pozostawianie komina nad mostkiem bo aluminiowy insert "grzybka" nie zejdzie do dolnej krawędzi mostka a to może spowodować.. wszyscy wiemy co. Naturalnie mowa o przypadku karbonowej sterówki widła.
sory za OT ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...