Skocz do zawartości

[Szosa] Pochwal się swoją szosą


kamar59

Rekomendowane odpowiedzi

I ja pochwalę się trochę moim sprzętem- kross vento 3,0 z osprzętem sory 3500. Po lekkiej modernizacji rama została ta sama tylko osprzęt się zmienił na campagnolo. I tak :klamki recorda 2x10 ,hamulce atena, przerzutka przednia i tylna veloce ,korba alu veloce 52/39, łańcuch veloce i kaseta veloce 11-25. Owijka jakaś bikeribbon czarno- srebrna ( napisy miały być białe a wyszły srebrne), sztyca podsiodłowa karbon FSA , siodło stare prologo kappa evo i kółka campagnolo scirocco 35 mm i nowe opony pirelli p zero velo 25 c. I jeszcze nowe linki i pancerze clarksa. Rowerkiem już jeździłem, ale zdjęcie z domu bo w swoim telefonie nie mam aparatu :D , musiałem od żony pożyczyć. I to by było na tyle pozdro.

20180221_202809.jpg

Edytowane przez mariano77
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że moja Edzia (SL 6) to jeszcze dziewica, przynajmniej do wiosny tak pozostanie:D Przed zakupem oblatałem testówkę na identycznej ramie, więc różnice sprowadzają sie jedynie do samego osprzętu. Wybrałem zdeeeeecydowanie rozmiar 60 pod moje 186 i nogę 89. W 58 waliłem chociażby kolanami po łokciach:o Co ciekawe szukając szosy kompletnie nie brałem pod uwagę kolejnego Treka. Jednak przymiarki szybko zweryfikowały rynek tarczówek, które dla mnie amatora są zupełnie niepotrzebne, ale mają większy sens w postrzeganiu hamulca jako hamulca, więc się nie krępowałem;) Spora ta główka, a i owszem lecz z uwagi na to, że jestem raczej w dolnej granicy rozmiaru, moja sylwetka w dolnym chwycie jest zupełnie pozioma, więc pozwala mi to na jego bardzo częste wykorzystanie. Ciężko to opisać, ale potwierdzam opinie testerów, że ta rama mimo ogromnej sztywności, oddaje moc w taki bardzo płynny i przyjemny sposób, nie sprawiając wrażenia, że rower jest jakiś twardy, żebyś koniecznie wiedział, że siedzisz na sportowym sprzęcie:D 

Waga: 8,2 kg na fabrycznych kołach

IMG_20180223_115412.jpg

IMG_20180223_115906.jpg

IMG_20180223_120007.jpg

IMG_20180223_120241.jpg

Edytowane przez DeNiro
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam na imię Daniel. Właśnie zaczynam przygodę z szosą. Przedstawiam wam mój rower. TREK 1.1 rozm. 56L.

Mój wzrost to 186cm oraz 80kg. wagi. Jest to mój pierwszy rower szosowy. Jestem totalnym amatorem, nie ścigam się na żadnych zawodach. Rower ma mi służyć do rekreacyjnej jazdy i odkrywania nowych ciekawych miejsc. Mieszkam na Mazowszu, ale planuję tez częste wypady w Góry Świętokrzyskie. Zanim dokonałem zakupu dużo czasu spędziłem w necie czytając różne fora i oglądając ogłoszenia. Budżet jaki sobie założyłem wynosił 4000tys. Rower miał być nowy. Osprzęt to min. Tiagra lub 105. Szeroką ofertę z czasem zawęziłem do kilku modeli min. Meridy Scultury 300/400, CAAD8/10, Fuji Roubax 1.5, Canyon Endurace AL. Pewnego dnia wybrałem się do lokalnego przedstawiciela marki Trek i Specialized. Wśród wielu drogich Emond czy Tarmaców stała moja przyszła maszyna, najniższy model Treka (ciężki i na słabym osprzęcie Claris) ale za to miał piękną ramę która od samego początku wpadła mi w oko. Chwila namysłu, szybka przymiarka i zacząłem negocjować ze sprzedawcą opcję przełożenia osprzętu na 105 oraz kół pod 11rz. Wieczorem szybko jeszcze przeanalizowałem swój budżet i pomyślałem czy nie pójść z tym osprzętem jeszcze wyżej. 500zł dopłaty do 105 i zapadła decyzja: zakładamy Ultegrę plus parę drobnych zmian. W stosunku do fabrycznej specyfikacji nastąpiły następujące zmiany:

-Shimano Claris zastąpiła Ultegra 6800

-założone koła Bontrager TLR( po 24płaskie szprychy na koło)

-ciężkie opony T1 zamieniłem na zwijane R2

- do tego tytanowe zaciski, owijka Specialized Roubax oraz białe pancerze Jagwire.

Powyższe zmiany doprowadziły do obniżenia wagi z 9.91 do 8.62kg co uważam za bardzo dobry wynik jak na alu rower. Rowerem zrobiłem dopiero 200km. Jestem jak na razie mega zadowolony. Pozycja jest wygodna, rower tnie powietrze, a osprzęt pracuje świetnie. Ostatnio zakupiłem koszyki carbonowe Bontrager xxx, bidony Treka, licznik Sigma 16.16STS. Sztyca została pomalowana na biało, a mostek powędrował o jedną podkładkę niżej. W planach: pedały spd LooK S-Track, mostek 110 lub 120mm w kolorze białym( Ritchey wcs lub Deda Zero), myślę również nad wymianą siodełka na jakiegoś Fizika, Prologo, San Marco itp bo obecne jest ciężkie( zważone na wadze kuchennej pokazało 315g.) Na koniec mam do Was kilka pytań:

-co sądzicie o rowerze???? tylko proszę o szczere opinie

- jakie polecacie siodełka o wadze poniżej 200gr.

-czy ktoś orientuje się ile mogą ważyc moje koła BONTRAGER TLR( nie są to żadne Race)? Podobno są dość pancerne ale może z czasem zamienię na coś lżejszego typu FR3, Vision Trimax, Novatec Jetfly lub DT Swiss R21. Nie interesują mnie wysokie stożki bo na carbon mnie nie stać, a aluminiowy stożek 50mm będzie tak samo ciężki jak moje obecne.

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA ZAINTERESOWANIE MOIM BAAARDZO DŁUGIM POSTEM. NIEDŁUGO WRZUCĘ JAKIEŚ FOTKI Z PLENERU. DO ZOBACZENIA GDZIEŚ NA TRASIE. POZDRAWIAM DANIEL

 

DSC_0080.JPG

Edytowane przez Daniel85
  • +1 pomógł 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower wygląda świetnie, fajnie go zupgradowałeś. Trochę się jednak dziwię, że nie chciałeś na początku pójśc w lżejszą ramę(np ALU serii 300), a potem z czasem upgradować pozostałe komponenty ;) Najważniejsze jednak, że rama Ci się podoba, bo wygląd też jest bardzo ważny. Jeśli można spytać - ile Cię w sumie wszystko wyniosło po całym upgrade?

 

P.S. Bidony pasują rewelacyjnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rower zapłaciłem 4300zł. Koszyki używane wylicytowałem za 110zł, dwa bidony 50zł, Sigma 160zł. Sztyca profesjonalnie pomalowana proszkowo za 0,5 wiadomo czego ;-) Wiem że większość z was postuka się w głowe "jak można było za Treka 1.1 zapłacić tyle" no ale jednak osprzęt trochę kosztował plus droższe koła, opony, wymiana pancerzy i owijki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerek zacny ,ale nie podoba mi się parę rzeczy- rower jest biały i zamiast lekko przełamać tą biel czernią to ty jej więcej dołożyłeś. Różowe wstawki na ramie pasują bardziej do kobiety ,aniżeli do mężczyzny. I chyba tyle- zastanawia mnie dlaczego usilnie próbujesz zejść już i tak z dobrej wagi roweru,  skoro nigdzie się nie ścigasz. Co do osprzętu jest oki ,ale ultegra do rekreacyjnej jazdy- to już lekki przerost formy nad treścią- toż to typowy osprzęt do ścigania, Tiagra spokojnie by tu wystarczyła. Chciałeś szczerze;) ,ale to tylko moja opinia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Daniel85 napisał:

Myślałem nad nowszą ramą, ale Alpha300 to tylko Emonda ALR4 na Tiagrze za ok. 5000zł lub ALR5 na 105 za blisko 6000zł. Aluminiowe Domane to już Alpha200 na Sorze lub Tiagrze z wagą przekraczającą grubo ponad 9kg. Nie ukrywam że zależało mi też na złamaniu granicy 9kg i udało się.:D

Wiem,że w rowerze najważniejsza jest rama potem pewnie koła a na trzecim miejscu dopiero osprzęt. Ogólnie Trek ma opinię producenta świetnych ram, dopracowanych w każdym szczególe i nawet te najniższe modele nie odstają od znacznie droższych wyższych modeli konkurencji. Mi ta rama po prostu bardzo się spodobała. Wiedziałem, że jej wyższą masę nadrobię niską wagą Ultegry oraz opon.

Marzą mi się koła o których pisałem wcześniej plus jakieś lżejsze siodełko. Myślę, że przy wadze poniżej 1500g w przypadku DT Swiss czy Novateców udałoby się zbliżyć do "magicznych 8kg.":D

O carbonowej sztycy lub kierownicy na razie nie myślę bo w te za 150zł. z allegro jakoś nie wierzę :confused: a wydatków jeszcze sporo. Zaznaczam, że jako początkujący rowerzysta muszę przeznaczyć jeszcze sporo PLN na kask, buty, pedałka spd, jakieś ciuchy, okulary itp.

Na koniec pozdrawiam serdecznie największego na świecie nygusa a przy tym mojego serdecznego koleżkę, który miesiąc po mnie kupił śliczną czerwoną Emondę ALR5 w malowaniu Trek Factory Racing :P:D:P

 

 

 

 

 

 

2 godziny temu, Daniel85 napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariano77 

gdzie Ty widzsz różowy? to czerwony :) poza tym, że róż jest kobiecy, to pogląd rodem z średniowiecza :P

 

biały jest fajny, choć będzie problem z brudzeniem się (czy raczej z czyszczeniem) owijki i siodła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mariano77 za zainteresowanie.

Przez słabą jakość zdjęcia kolory nie są wyraziste, paski na ramie w rzeczywistości są mocno czerwone.

Co do bieli....mi się podoba. Opony za chwilę się przybrudzą i już tak biało nie będzie :D

Wiem, że Tiagra by wystarczyła, ale być może za rok czy dwa złapię jeszcze większego bakcyla i nie chcę pluć sobie w brodę że nie poszedłem trochę wyżej lub dokupować wyższą grupę po czasie. Myślę że biegaczom amatorom buty za 600zł też poprawiają sam komfort treningów i samopoczucie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Danielu, bardzo fajna bryka, ale subiektywnie zgodzę się z Kolegami, że jest dużo bieli - i dobrze, poza jednym wyjątkiem - czarna sztyca pasowałaby do czarnego mostka i białej ramy :) co do mostka, masz długą rurę sterową, ja w swojej bryce też tak miałem, ale irytował mnie komin i nieco skróciłem, pozostawiając sobie długość taką aby zakres regulacji wysokości kierownicy mi wystarczał, ale nic nie sterczy, ostatecznie moja szosa tak wygląda i jeździ się super, z czasem jedynie założę bardziej bajeranckie i lżejsze koszyki na bidon i gitara.

20180210_142520.thumb.jpg.8e5bef40a1a548b92e095f24491e0bd9.jpg

 

 

 

Edytowane przez freak78
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel85 fajny rower, kolorystycznie też ok. Ile kosztował rower przed modyfikacjami? a ile dopłata do ultegry? 500 zł kosztowała dopłata do 105? i co Ci wymienili? na całą grupę?

Wstawiam swój rower, który już wcześniej wstawiałem, generalnie też zastanawiam się nad wymianą, mam clarisy klamki i przerzutkę tylną sorę, zastanawiam się nad zmianą na tiagre (też się nie ścigam). Dodatkowo chciałbym skrócić delkikatnie rurę sterową żeby mniej wystawało.

 

IMG_20171220_201203.jpg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 poza tym, że róż jest kobiecy, to pogląd rodem z średniowiecza :P

Tak myślisz ? Wyjedź różowym rowerem na ulicę i zobaczysz ile osób będzie się za tobą oglądać- one też będą miały skrzywioną psychikę względem różu?

20 godzin temu, Daniel85 napisał:

Myślę że biegaczom amatorom buty za 600zł też poprawiają sam komfort treningów i samopoczucie.

Pozdrawiam

Myślę,że bardziej czuły by się jak PRO ale różnicy pomiędzy tymi za 600 a 250 zł by nie odczuły.

Chyba też trochę jest też tak z Tobą- waga roweru poniżej 8 kg, osprzęt do ścigania, ale nie zrozum mnie źle, nie ganię Cię za to -dla mnie najważniejsza jest frajda z jazdy rowerem, odległości jakie pokonuję, szybkości jakie osiągam,treningi i chęć rywalizacji. A drugiej strony masz rację jeżeli chodzi o upgrade roweru- jeżeli ci się spodoba będziesz miał niezły rowerek i do ścigania czy treningów. Jeżeli chodzi o kolor to myślę, że trochę więcej czerni by mu pomogło niż zaszkodziło:D ,ale jak pisałem on ma się podobać wyłącznie tobie -rowerek niezły życzę tysięcy kilometrów i wytrwałości.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby były w sprzedarzy. to na pewno bym kupił :), niestety w tym kolorze to tylko dla dzieci lub z kobiecą "geometrią"

poskładałem różowego treka na ich stronie, ale wyszło mi 27k, więc zrezygnowałem,

mam za to 3 różowe kaski :),

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, b0b3k3 napisał:

Wstawiam swój rower, który już wcześniej wstawiałem, generalnie też zastanawiam się nad wymianą, mam clarisy klamki i przerzutkę tylną sorę, zastanawiam się nad zmianą na tiagre (też się nie ścigam

Jak chcesz zmienić na Tiagre to zmień tylko klamki ,przerzutkę tylną i kup kasetę 10s oraz łańcuch 10s- reszta podejdzie i mniejszy wydatek. 

Teraz, raven napisał:

mam za to 3 różowe kaski :),

Oddasz jeden? Zawsze to jakiś nowy sposób na wyrwanie laski:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ceny poczatkowej już dokładnie nie pamiętam, ale chyba to było coś koło 2200zł. Zaznaczam że jest to model 2015 a ja go kupiłem pod koniec 2017roku więc myślę że po dwóch latach nie stanowił on już dla sprzedawcy takiej wartości. Ze zdemontowanym Clarisem, kołami AT-750, oponami, owijką, i zaciskami do kół pewnie jakiś pożytek zrobił. Generalnie na pełnej 105 powiedział 3800zł a na Ultegrze 4300. Dopiero później zacząłem jeszcze negocjować te białe pancerze, zmianę owijki i tytanowe zaciski. Nastawieniem się już że do 4500 dobiję, ale ostało się na 4300zł. Wszystko oczywiście nowe, wyjęte z opakowania ;-) Jest to pełna grupa. Pedałka oczywiście plastikowe platformy. Pierwsze 200km zrobione w sportowych adidasach ;-) ale SPD już zamówione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2017 o 14:09, mihaurs2 napisał:

To i mój mega uniwersalny sprzęt. Szosowo gravelowy przełaj;) 2493cb51967a525f03e954a31c460cb3.jpg

I jeszcze maszynka dość rzadko spotykane na polskich szosach. Norweski Hardrocx Helium super elektra w jedynym słusznym malowaniu ;)

 

13035f2d0d30a5b06e53e6eb44f1ff8d.jpg

 

Fajne rowery, gravele zawsze na propsie ale ja tak z innej beczki. Zdradzicie mi patent jak to robicie, że rowery wam się nie wywracają przy takim podparciu? Bo mi tu zupełnie nie chce się zablokować oparte na pedale i od razu leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...