Skocz do zawartości

[manetka9kaseta8]Ku przestrodze-manetka 9s kaseta8s


marcinBB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,chciałbym wszystkich przestrzec przed czy to pozorną oszczędnościa,czy też chęcią usprawniania roweru "na raty".

Otóż w moim pięknym składaku accent ranger występował napęd 9s,zmieniarka tył shimano sora,gripschift sram attack 9s,kaseta sram 9s 11-30

Dopóty dopóki posiadałem kasete 9s wszystko pięknie działało,biegi były zmieniane szybko,precyzyjnie jak na klase napędu,aż gdy po niewielkim przebiegu(2500km)

zmiana biegu stawała się nieco za wolna,mało precyzjna,z głośnym zgrzytem,czego sprawcą były ułamane żabki koronek 11-13-15....

Nie wiele myśląć nabyłem kasetę 8s shimano hg40 8s 11-32,z nadzieją na poprawne działanie napędu.

NIestety,losowo "wybrane" biegi nie wskakują po jednym kliku gripa,potrzebne są aż dwa(czyli np mamy 3,chcemy wbić 4,aby wbić 4 musimy przestawić manetke na 5),niby nie wielkie utrudnienie,jednak w praktycznie całym zakresie kaset słychać terkotanie,które ustaje przy regulacji przerzutki,ale wraz z brakiem terkotania znika zawsze 1 bieg,a gubienie biegu zostaje...

Po zmianie na kasete 9s problem ustaje bezpowrotnie..

Moim zdanie jest to spowodowane tym żę kaseta 8s i 9s mają tą samą szerokość,a jednak ta i koronka musi być gdzieś upchana,więc koronki są węższe,i dystanse między nimi też-i tu skolei nasuwa sie automatycznie odpowiedz-manetka 9s ma minimalnie inny ciąg niż manetka 8s.

Więc moge powiedzieć jasno-napęd 9s jest niekompatybilny z napędem 8s,jedynie łańcuch 9s pasuje idealnie do 8s,kaset i manetek nie możemy miksować.

 

Sczegółowe dane sprzętu:

Korba alivio,tarcze alu lasco

łańcuch sram 9s

kaseta hg40 8s/sram 9s 

przerzutka tył  shimano sora

linki clarks teflon

pancerze clarks red^^

 

Jaki z tego wniosek?chciałem oszczędzić-musze teraz zapłacić 2x albo za nową kasete albo manetki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...