Skocz do zawartości

[rower]Kona Unit-dopasowanie


SuppersReady

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowym użytkownikiem forum i witam Was uprzejmie.

Chcę kupić singlespeeda Kona Unit i nie wiem jaki rozmiar zamówic .Dostepne są 17" i 19".W/g tabeli Sportsales najlepsza była by 18-stka.

Mam 178cm wzrostu i 81 centymetrowa nogę.

Który rozmiar lepiej się sprawdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za reakcje,martwię się jedynie tym czy sztyca za dużo nie będzie wysunięta z ramy przy rozmiarze 17" .Boje się żeby mi nie pękła rama tu gdzie się mocuje sztycę W moim Authorze 19" sztyca wystaje na 25cm, a 15 cm jest w ramie.Jeśli zdecyduje sie na rozmiar 17 cali to sztyca wyjdzie dodatkowo na zewnątrz o ok. 5cm.A to już dość długi 'komin'.

Nie strzeli nic skoro rama jest ze stali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Coś chyba źle liczysz Kolego. :)

30cm wyciągnieta sztyca + 432mm podsiodłowej + 170/175mm ramię korby + szyny podsiodłowe ok. 2,5cm. Musiałbyś mieć nogę długą na prawie na metr, żeby dosięgnąć pedałów na wyprostownaej nodze. :)
U mnie można sztycę wyciąnąć na jakieś 27cm do ogranicznika.

A co do pękającego Unita, to jakoś specjalnie się nie spotykam. Jeśli już się zdarza, to raczej w okolicach haków, ale nie na podsiodłowej. Przynajmniej ja nie widziałem.

Poza tym Kona ma jeszcze tą zaletę, że ma dożywotnią gwarację na ramę, oczywiście jeśli pęknięcie nie powstanie z winy użyszkodnika.

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja będę miał do spylenia 18'kę 2007 fioletową ze sterami Kinga jak cuś ;-)

sam mam 175cm i jest spoko,

niestety spawany prawy hak, ale nie odpadnięty a po prostu napęknięty na 1cm i TIG'iem porządnie będzie to zaspawane, zaspawane też będą frezy ulżeniowe od wewnątrz, które powodowały prawdopodobnie takie niedogodności w tym modelu i co jest częstą ponoć przypadłością, dożywotniej gwarancji na pewno nie miałem choć w USA kupowana

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
dożywotniej gwarancji na pewno nie miałem choć w USA kupowana

 

Kiedy Kona na jakiś czas odeszła od stali i zaczęła klepać praktycznie samo amelinium, to na jakiś czas zaprzestali tej praktyki (na mtbr można poczytać). Teraz wrócili do dobrych tradycji i "lifetime warranty" jest oferowane (przynajmniej na ramy stalowe). Trzeba się tylko po zakupie zarejestrować listownie lub e-mailowo. Aaa i o ile dobrze pamiętam warunki, to ta dożywotnia gwarancja dotyczy tylko pierwszego posiadacza ramy. :)

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...