Skocz do zawartości

[amortyzator]Problem z Rock Shox Recon Silver TK 2012


marcinn2807

Rekomendowane odpowiedzi

Podaje tabele olejów dla rocznika 2012: http://cdn.sram.com/cdn/farfuture/fJQtD0X9AyofYOWuBO2Ufx49Nz4FxxDD-lt2JDTWgrc/mtime:1372788149/sites/default/files/techdocs/gen.0000000003511_front_fork_oil_chart_2012_0.pdf

 

Podane jest 6 ml, ale tak jak pisał Maniak po wlaniu 15 ml chyba nie powinno wywalić uszczelek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik to 2012 ,oleje już zamówione ,rozumiem że olej 15 W mam wlać od dołu poprzez otwory na śruby ,od strony blokady 6 ml i od drugiej gdzie jest sprężyna 10 ml ,a jeśli chodzi o tą stronę gdzie jest blokada wyjmując Damper Internals (nie wiem jak nazwać to po polsku,chyba po prostu tłumik ) chodzi konkretnie o ten o ring który jest na to naciągnięte ,znacie może typ tego o ringa ,bo prawdopodobnie albo się złuszczył albo rozciągnął i dlatego olej przepłynął ,bo rozumiem ,że przez ten o ring olej przelał sie na dolne lagi ,bo nie wiem dokładnie który o ring odpowiada za to aby olej z tłumika nie przedostał sie na dolne lagi.Dzięki wszystkim powyżej za odpowiedzi ;)

Edytowane przez mkaczorr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zarówno w przypadku sprężyny powietrznej jak i tłumika za szczelność odpowiadają po dwie uszczelki. Duża, zewnętrzna przylegająca do goleni i mniejsza wewnętrzna w której chodzi trzpień czy to tłumika czy sprężyny. 

Po szczegóły odsyłam do tego wątku, procedura serwisowa jest niemal identyczna. Zaznaczam że recon gold jest bardziej zbliżony do reby, ma tak samo aluminiowe lagi, wersja silver ma lagi stalowe które wewnątrz mają większą średnicę, komponenty w nich są te same ale mają większe lub zupełnie inne uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na Youtubie znajdziecie film z RS service jak rozebrać,wyczyścić i poskładać cała filozofia zamknięta w 30 minutach waszego czasu jeżeli macie potrzebne narzędzia,części i olej,dajcie sobie spokój z serwisami co doją kasę i nauczcie się samemu jak to robić to dla was kolejne poziomy wiedzy do zdobycia i bycia niezależnym od serwisu który was zlewa i chce tylko kasy za marną jakość wykonanej robocizny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...