Skocz do zawartości

[3000zł] rower do oceny


Rekomendowane odpowiedzi

witajcie mógłby ktoś rzucić okiem na specyfikacje tego roweru i powiedzieć czy jest wmiare sensowny za za  2900 zł ??
 

Specyfikacja:

 

Rama: HPA 7005 aluminiowa hydroformowana potrójnie cieniowana rozmiar 18 cali
Widelec: Fox 32 RL F100 z manetką blokady na kierownicy

Przerzutka: Shimano ZEE krótki wózek wyposażona w sprzęgło napinające łańcuch dzięki czemu na wybojach nie lata on do góry i do dołu

Korba: Deore XT

Łańcuch: Campagnolo Record C9

Kaseta: Deore XT 11-32t

Blat korby: Renthal SR4 40t

Manetka: SRAM X9

Koła i piasty: DT SWISS XPW 1600

Opony: Panaracer TSERV 1,5

Siodełko: Specialized Phenom

Sztyca: Syntace P6

Kierownica: Syntace Duraflite

Hamulce: hydrauliczne tarczowe Deore XT 2012 BR m785

Pedały: SPD Shimano 540

Mostek: KCNC Flyride

Stery: FSA Orbit Z semi-integrated

Waga: ok. 10kg

 

 

 

Galeria ze zdjęciami tutaj : https://plus.google.com/photos/111795020588227657069/albums/5970749232574125025

 


Z tego co widzę rower nie ma zbyt wiele wspólnego ze specyfikacją seryjną, tylko czy to plus czy minus ? Jestem laikiem i nie chcę wpakować się w minę ;) Z góry dzięki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to sprzęt pod szosę i widać to nawet po zużyciu najmniejszych koronek kasety plus cały napęd w systemie 1x9. Są osoby co montują sprzęt XC tylko na szosę i nic w tym dziwnego. Takie rowery są z reguły bardzo zadbane i nie noszą śladów nadmiernej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już twoja decyzja. Już napisałem, że potrzebujesz nowej tylnej zmieniarki Sram'a, przedniej i dodatkowych blatów korby. Nie sądzę abyś dokładając dostał równie zadbany i tak wyposażony rower. Zwłaszcza, że korbę i tylną zmieniarkę możesz sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że jak w teren to raczej krótki wózek w przerzutce bo mniejsza szansa na zahaczenie czy wykrzywienie. Jak rower był używany na szosę to mogą być obręcze za wąskie na opony >2.0 ? Ktoś coś się wypowie w tym temacie. Ale generalnie fajny sprzęt chociaż rama za chuda nie w moim typie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sprzęt widać fajnie zrobiony, przez kogoś kto sie zna. W tern na pewnie 2 zębatka, manetka i przerzutka na przód i pewnie choć nie koniecznie przerzutka z tłu. No i łańcuch ... trochę tego jest. Ale można też jeździć tak jak stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Szukam roweru MTB. Jakieś 80/90% lasy z jazdą na wariata. Pozostałe to asfalt w tempie emeryta, jak jadę sam cisnę.
Rocznie wiele nie jeżdżę (brak czasu) ok. 1 500 km. Trasy jednorazowe 20 km ale raczej na ogniu.
Teren czym trudniej tym lepiej. Planuję pojeździć XC. Nie jestem wymiataczem - tu ścigam się ze sobą ;-)
Jestem niski 167 cm i krótke nogi mam. Więc ogranicza mnie wielkość ramy.

Siedziałem na wielu rowerach i po wielu poszukiwaniach roweru dotarłem do
http://scott.pl/product.php?id_cat=913&id_prod=5133

jak dla mnie b. wygodnie

Paradoksalnie szerokim łukiem omijałem Scott - będąc przekonany, że się przepłaca za nazwę.

Czy warto?

Za taką samą kasę jest Kross Level R4 ale odpada nie wygodnie dla mnie.

Czy możecie polecić coś innego ?

27"5 nie jest koniecznością może być 26"




 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to jest kwestia na czas jak już byś go kupił. Części jest do wyboru i koloru i tylko od kasy zależy co wymienisz. Przykładowo korba Deore M590, tylna zmieniarka Sram X9, przednia SLX lub XT, manetka lewa ta sama co prawa lub X7. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...