Skocz do zawartości

[Hamulce mechaniczne] Tektro novela - słaba siła hamowania


Ripp3rr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jakiś czas temu zmieniłem hamulce z tyłu z v-brake na tarczowe Tektro Novela z tarczą 180mm. Wszystko przykręciłem, wyregulowałem.  Hamulce z początku nie hamowały tylko zwalniały, ale to wina tego że były nowe, niedotarte. Więc miałem nadzieje że po dotarciu będą działać prawidłowo lecz tak się nie stało. Próbowalem na nowo go ustawiac, regulowac lecz nic z tego.

 

Z przodu od nowości miałem Tektro IO z tarczą 160mm. Odkąd pamiętam nigdy nie było z nim problemów. 2 razy zalalem go olejem.  Po odtłuszczeniu działał dalej dobrze. Po nacisnięciu klamki stawalem w miejscu.

 

 

Niewiedząc czy to wina te nowej tarczy czy zacisku Novela  zamienilem zaciski z tyłu na przód i z przodu na tył w czego efekcie z tyłu mam Tektro IO 180mm a z przodu Tektro Novela 160mm. Siła hamowala z tyłu jest poprostu świetna lecz z przodu tylko zwalnia, niezatrzymuje koła więc wnioskując to wina zacisku lub klocków.

Z tego co wiem to Novela sa duzo lepsze od tych IO ale w moim przypadku siła hamowania IO jest 100x lepsza od Noveli

 

Hamulec kupiłem nowy, nie miał na sobie żadnych widocznych uszkodzeń ani nic. Niezalałem go też olejem.

Czy to że wogole nie "łapie" tarczy tylko lekko zwalnia to wina klocków czy to jakas mechaniczna wada zacisku?

czy może zaryzykować i kupić nowe klocki hamulcowe?

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś przełożył klocki z przodu do tyłu i wtedy spróbował?

Kiedyś probowałem je zamienic na szybko ale niepasowały

wogole to z IO podejdą do noveli i na odwrót?

 

Z innej beczki. Czemu na przodzie masz mniejszą tarczę?

taka była od nowości. do tylu kupiłem poprostu większą

 

 

 

Nie mam pojęcia jakie w tym są klocki.

jest jakas metoda żeby je rozróżnić czy cos o.O? kolor, wyglad cokolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na klocki w noveli nie ma co narzekac. na fabrycznym secie dobrze mi sie jezdzi. na poczatek przeluz przełóż na przod tarcze 180mm, na tyl daj 160'tke. wyreguluj odleglosci klockow od tarcz- linka i pokretlem na imbus. sprawdz czy klocki nie sa zatluszczone, i daj znak jak to chodzi.

 

 

pohwa.

Edytowane przez Puklus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na klocki w noveli nie ma co narzekac. na fabrycznym secie dobrze mi sie jezdzi. na poczatek przeluz na przod tarcze 180mm, na tyl daj 160'tke. wyreguluj odleglosci klockow od tarcz- linka i pokretlem na imbus. sprawdz czy klocki nie sa zatluszczone, i daj znak jak to chodzi.

 

 

pohwa.

nie przełoże tarcz bo bym nie mam takich adapterow tzn 160 tył i 180 przod. Z likną probowalem juz milion razy na milion sposobow i nigdy efekt nie byl taki jak teraz na byle jakim ustawieniu IO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...