Skocz do zawartości

[amortyzator] Pop lock + Rock Shox Recon Race Solo Air


dzwonkom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zwracam się z uprzejmą prośbą o info czy amor ROCK SHOX RECON RACE SOLO AIR jest kompatybilny z manetkami typu pop lock ?

I pytanie drugie czy do zamontowania tego typu manetki, oprócz oczywiście samej manetki potrzebne jest coś jeszcze ?

Z góry dziękuje za odpowiedź. pozdrawiam.

 

ps. Przy okazji jeżeli Ktoś z Was posiada takową na sprzedaż to poproszę info na priv. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że na moim amorku (na prawej goleni) jest logo z napisem Motion Control, więc powinien współpracować ze zdalną blokadą skoku... chciałem się po prostu upewnić, bo koszt manetki jest spory i nie chciałbym wyrzucać kasy w błoto.

 

a więc się wyjaśniło, podziękował :)

Edytowane przez dzwonkom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ale amortyzator jest w wersji pod manetkę czy ma blokadę na goleni? W tym pierwszym przypadku będzie pasować chyba każda manetka RS bez żadnego problemu ale w tym drugim trzeba kombinować a w zasadzie najlepiej zmienić tłumik bo przerabianie jest trudne ze względu na małą dostępność części do podmiany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pierwszy link to zakładasz bez żadnego problemu,ale drugi to wymiana bebechów na system MC,ze zdjęcia mało co wynika  :icon_confused:  :icon_confused: ,ale widać że masz z drugiego linka,o niczym to jednak jeszcze nie świadczy bo wnętrze może być MC

Edytowane przez venom2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze zdjęcia wynika, że ma MC. Ale czy jest tam MC czy TK nie ma wielkiego znaczenia w przypadku montażu manetki. Sednem tej sprawy jest to, że nie pasuje ta niebieska dźwignia na goleni. Jeżeli chciał byś założyć manetkę to oprócz wyżej wymienionych części czyli manetki linki i pancerza co jest mniejszym problemem. Potrzebujesz niebieskiego pokrętła z rowkiem przez środek do założenia linki, mocowania linki do amora taka czarna obejma z dziurą i sprężyny którą trzeba zamontować do środka tłumika MC by mógł sam się odblokować po zwolnieniu manetki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Mam coś takiego (foto w zał.) na goleni jest nawet miejsce na poprowadzenie linki...
 

Dziwna sprawa, naklejka jest MotionControl, mocowanie do pancerza też jest ale tłumik siedzi prawdopodobnie TurnKey (ktoś podmienił?) blokowany z goleni bez możliwości zamocowania linki, przynajmniej tak wygląda przy powiększeniu z tego zdjęcia. Jeśli tak jest faktycznie to nie zamontujesz manetki, musisz kupić najpierw tłumik z pokrętłem pod manetkę a potem samą manetkę.

Największym kłopotem w przerabianiu wersji blokowanej z goleni nie są pokrętła górne bo je idzie dostać ale właśnie wewnętrzna sprężyna, jest praktycznie nie do kupienia a tak właściwie to te kilka pokręteł ociera się o cenę całego tłumika.

Oczywiście i tłumik TK i tłumik MC występują w obu wersjach, pod manetkę i blokowane z goleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebujesz taki tłumik http://allegro.pl/tlumik-motion-control-rock-shox-sid-reba-xc32-i3947125791.html plus manetkę z linką i pancerzem oraz w zależności jaką masz koronę to mocowanie pancerza tą czarną obejmę z dziurką. Na drugim zdjęciu widać wewnątrz tą nieszczęsna sprężynkę

Edytowane przez Czajnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób wyraźniejsze foto bo na tym ledwo co widać. Wygląda na to, że masz w koronie miejsce na osadzenie pancerza ale nie oznacza to, że niebieskie pokrętło jest przystosowane pod manetkę.

Do manetki potrzebne jest takie ze szczeliną i śrubką imbusową którą łapiesz linkę - jak to na foto:102117.jpg

Edytowane przez Centek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób wyraźniejsze foto bo na tym ledwo co widać. Wygląda na to, że masz w koronie miejsce na osadzenie pancerza ale nie oznacza to, że niebieskie pokrętło jest przystosowane pod manetkę.

Do manetki potrzebne jest takie ze szczeliną i śrubką imbusową którą łapiesz linkę - jak to na foto:102117.jpg

No właśnie na goleni mam tylko pokrętło do blokady ale na goleni napis MC i we wszystkich specyfikacjach tego modelu roweru (Jolene1) jest info że amor przystosowany jest pod manetkę zdalnej blokady. Wygląda więc na to, że w moim przypadku wystarczy wymienić to niebieskie pokrętło na takie jak na zdjęciu które załączyłeś... czy jestem w błędzie

u mnie wygląda to tak

post-171067-0-38906900-1391596783_thumb.jpg

Edytowane przez dzwonkom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin! Miej świadomość, że nie wystarczy wymienić pokrętła bo nie masz w tłumiku sprężyny.

Kiedyś oferowałem na forum zestaw z mojej Reby - pokrętło, i sprężyna - jeśli jesteś zainteresowany to podeślij realną fotkę Twojego kapsla. Istnieje możliwość wymiany jeśli upewnisz się, że tłumik masz przystosowany pod zamontowanie sprężyny - ale manetki musisz szukać we własnym zakresie.

 

Takie coś mogę zaproponować:

nzv4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Myślę że w tym przypadku ktoś podmienił tłumik bo potrzebował MC i zastąpił tańszym TK - przynajmniej wszystko na to wskazuje, byłoby to logiczne wyjaśnienie rozmijania się stanu faktycznego ze specyfikacją. Normalnie mocowanie na pancerz ewidentnie wskazuje że amor był z tłumikiem pod manetkę.

Osobiście nigdy nie byłem w posiadaniu amora z MC blokowanym z goleni ale możliwe jest że nie ma w nich otworu na sprężynę lub/i tulejki o którą się zapiera, takie głosy przynajmniej do mnie dotarły w przypadku tłumików BlackBox.

Ktoś posiadający taki tłumik z blokadą na goleni musiałby wrzucić foto rozebranego. W takim przypadku wszelkie przeróbki są... trudne, nie niemożliwe ale trudne oraz drogie. Prościej i chyba taniej wymienić cały wkład. 

Na dniach szykuję opis jak rozebrać tłumik MC na części pierwsze postaram się wrzucić go do wieczora, trochę się wyjaśni, w kwestii budowy tych tłumików, bo był w sieci ładny opis jak to rozebrać ale niestety przepadł.

Edytowane przez Maniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślę że w tym przypadku ktoś podmienił tłumik bo potrzebował MC i zastąpił tańszym TK - przynajmniej wszystko na to wskazuje, byłoby to logiczne wyjaśnienie rozmijania się stanu faktycznego ze specyfikacją. Normalnie mocowanie na pancerz ewidentnie wskazuje że amor był z tłumikiem pod manetkę.
Nie koniecznie musiał zamienić MC na TK ponieważ wersje TK też występują ze zdalną blokadą z manetki. Co do drugiej kwestii, że masz mocowanie na goleni o ile pamiętam to do rocznika 2008 lub 2009 wszystkie korony posiadały takie mocowanie nie ważne czy były z manetką czy z pokrętłem na goleni. Jeden model korony tańszy w produkcji a widelec uzbrajali w zależności od wersji 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...