Skocz do zawartości

[amortyzator] Którego Epicona wybrać?


kporys

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam na oku dwa konkretne Epicony tj.

-X1 RL-RC oś 9mm

-X2 RL-R oś 9mm

Różnica w cenie między nimi wynosi niewiele, bo 100zł. Główne różnice, które rzucają się w oczy to korona hollow i inny tłumik w X1, co przekłada się na ok. 100g mniej. Jak sądzicie, czy warto jest dorzucić te 100zł do Epicona X1, czy pozostać przy X2?

Z góry mówię, że nie interesują mnie posty typu: "Dołóż dwie stówy i kup Rebę", rozpatrzam tylko te dwa modele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczam, chociaż nie wiem jakie są z tego korzyści

Ważę ok. 65kg +- 2 i słyszałem, że zwykłe Epicony pod taką wagą albo dobijają na większych nierównościach, albo nie wykorzystują pełnego skoku, a odpowiednio ustawiając wolną kompresję, można go ustawić żeby wykorzystywał cały skok, jednak w końcowej fazie trochę się utwardzał, zapobiegając dobiciu. Co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja tam zawsze mysle ze lepiej jest coś mieć niż tego nie mieć, chyba ze o długi chodzi :D Z epiconami nie wiele miałem do czynienia a na pewno nie z tymi nowymi. Nie dam sobie nic uciąć ale ten rlrc ma nowy tłumik. Z tego co mi sie zdaje on lepiej pracuje ale może niech to ktoś potwierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukam osoby, która potwierdzi to co napisałem, bo byłoby to świetną opcją :D X1 na 100% ma nowy tłumik. Podobno X2 też jest zmieniony względem modeli SF-9/11. Niestety podejrzewam, że użytkowników iks-jedynek jest tyle, co kot napłakał, więc będzie to utrudnione zadanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak najprawdopodobniej zrobię, w końcu ktoś musi go przetestować ;) Jedyna wada droższego modelu to to, że mogę go mieć tylko w białym kolorze (biała korona i niebieskie naklejki), a mój rower jest czarny matowy z szarymi i pomarańczowymi wstawkami i pod tym względem X2 wypadałby duuużo lepiej :D

Co sądzicie o połączeniu tego: http://img.yunqudao.com/UploadFolder/75ba85c4-6646-4eaf-822f-b1c1806c6d24/Default/PD001086-16.JPG ,z tym: http://www.kross.pl/sites/default/files/styles/bike_zoom/public/bikes/2013/mtb_xc/level_a4_czar_sreb.png ? :P

Edytowane przez kporys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...