Skocz do zawartości

[Folia ochronna] Czy oklejacie rowery folią ochronną w innych miejscach ?


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie w moim unibike'u przeraża łatwość uszkodzenia lakieru. na początku nakleiłem pod dolną rurą pasek ale to nic nie dało bo kamyki i tak się przedarły. Stwierdziłem, że taki urok jest przemieszczania się na dwóch kółkach i teraz nie zwracam na to uwagi. Jedynie w miejsach gdzie linki ocierają się o główkę ramy mam naklejone kółka i to tyle. Najgorzej boli pierwsza rysa, później już idzie się z tym pogodzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Jak już jesteśmy przy temacie, to polecam błyszczące (nie matowe) ramy raz na jakiś czas potraktować woskiem/mleczkiem samochodowym, brud o wiele łatwiej odchodzi od powierzchni.

 

Ja po myciu roweru opryskuję ramę silikonem w sprayu, mam wrażenie że też łatwiej się myje, ale kupię folie, bo już mam lekko wytarty lakier w newralgicznych punktach ramy.

 

 

Sent with Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po zakupie roweru kupiłem najprostszy arkusz folii w rowerowym, dałem z 10 zł 3 lata temu. Ponaklejałem w newralgiczne punkty, bo niektóre pancerze zdzierają naprawdę skutecznie. Wynik po 3 latach? Rama nietknięta, folia niepoprawiana jest na miejscu cały czas i wytrzymuje mycia myjkami, szczotkami. Wady? Zżółkła dopiero teraz i trzeba będzie powymieniać. Polecam jeśli komuś zależy na estetyce roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

również okleiłem sobie większość powierzchni ramy folią ochronną. Rama to Accent El Norte, słynący ze słabego lakieru. Oklejoa jest szczelnie cała dolna rura i newralgiczne miejsca na tylnych widełkach (grubszą folią), do tego rura podsiodłowa również cała i główka ramy (cieńszą folią). Użyłem poliuretanowych folii samoprzylepnych ciętych "z metra", o szerokości 20 cm, grubości 150 i 80 mikrometrów. Folii jeszcze nikt nie zauważył, dopiero po wskazaniu gdzie jest i dokładnym obejrzeniu spawów ramy (gdzie są krawędzie folii) osoba oglądająca zauważa oklejenie :) Uważam że warto było zainwestować te ~40 zł, mimo że to było trochę za drogo - ale porównując z dociętymi już foliami to praktycznie pół ceny. Jak do tej pory folia nigdzie się nie zarysowała. Jedyne co to można zauważyć mniejszą "głębię" czerni na rurze oklejonej w stosunku do nieoklejonej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Podepnę się pod temat.

Też zastanawiam się nad zastosowaniem foliowych naklejek ochronnych i myślę o tych z oferty http://www.bike-protection.pl

Czy ktoś kto miał z nimi styczność mógłby mi doradzić, które będą najlepiej pasowały i komponowały się z ramą Scott Scale 760 lakier mat (czarno, szaro, niebiesko biały), rozmiar ramy M, rozmiar kół 27,5" ?

Z góry dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem taką folię

http://allegro.pl/folia-ochronna-bezbarwna-na-progi-zderzak-13x200-i4166280120.html

Oklejanie roweru CUBE LTD gdzie czarny lakier jest półmatowy, to jakiś koszmar

 

 

Użyj suszarki do włosów będzie łatwiej. Do wygładzenia możesz użyć np skrobaczki szyb do samochodu lub plastikowej karty. Ja mam niebieski mat i nie było problemu z oklejeniem. Na zdjęciu obkeljona jest rama od strony koła i widać zakończenie folii:

IMAG0099_zps755dcdaa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi że na czarnym wiać wszystkie niedoskonałości. Chciałem naklejać większe kawałki na łączeniu górnej rury z  główką (spawy) ale wyszło to koszmarnie i musiałem sztukować kawałkami. Próbowałem suszarką i folia porobiła się jakaś szara 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. ElDiablo, każdy decyduje się na co chce, nie znam się na tym, a chcę aby folia spełniała swoją rolę.Ppodpowiedz mi natomiast jaki rodzaj folii lepiej zastosować do matowego lakieru. Swoją drogą, jaką konkretnie folię oracal zastosowałeś i jak się sprawuje? Czy ma ona właściwości termoformowalne (może masz jakieś fotki, jak folia ta wygląda na Twoim rowerze)? 

 

Jest jeszcze jedna trudność jeśli chodzi o oklejenie spodu dolnej rury, gdyż w tym miejscu biegnie przewód hamulcowy i występują mocowania. Czy demontować przewód i nacinać folię w miejscu mocowań, czy podzielić ten pasek folii na kilka części?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Oracal "Stone" (jak sama nazwa wskazuje - kamień). Wcześniej pisałem o jej zastosowaniu. Tak jak wspominałem występuje tylko w połysku. Spokojnie można ją formować na zimno, przy większych łukach opalarka (suszarka) zamyka temat - układa się bezproblemowo, co najważniejsze przy schładzaniu nie obkurcza się i nie odkleja. Klej trzyma rewelacja, oczywiście należy pamiętać o odtłuszczeniu oklejanej powierzchni np. benzyną ekstrakcyjną....

Cóż - niby przy matowej powłoce lakiernicznej (też taką mam) lepsza by była chyba matowa - bardziej zlewa się z materiałem, jednak subiektywnie patrząc mnie to się akurat podoba. "Wstawki" które sobie powycinałem, dopasowałem do miejsc w których przewody będą ocierały ramę. Ba w 2 czy 3 miejscach dałem to jako element wręcz ozdobny. Dobrze to współgra to z niektórymi komponentami roweru które są w czarnym połysku - np widelec.....

A zabezpiecza to powierzchnię rewelacja. Kolega nakleił to na ciągnik siodłowy (potocznie TIR) i po ok 2 latach zerwał folię z auta, żeby wprowadzić kolor. Lakier był jak nowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 . Czy demontować przewód i nacinać folię w miejscu mocowań, czy podzielić ten pasek folii na kilka części?

Można bez odklejania "transportu" czyli tego co jest po folią przymierzyć "na sucho" i wyciąć odpowiednie otworki,nie dzielił bym folii bo w miejscu połączenia na pewno pojawi się bród i miejsce łączenia będzie widoczne.Oczywiście zdemontować przewód.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy demontować przewód i nacinać folię w miejscu mocowań, czy podzielić ten pasek folii na kilka części?

Oczywiście bez przewodów...

Ja najpierw zrobiłem sobie wzorniki z normalnych kartek... Czasem ciężko poprawić już źle wyciętą folię, ba jest to niemożliwe - ot po prostu jej szkoda.

Proponuję unikać łączeń, zgadzam się z przedmówcą - w miejscu łączenia dostanie się bród i powoli wraz z wodą będzie penetrował klej folii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam folię "Oracal stone". Jest to specjalna folia przygotowana do zabezpieczania masek między innymi ciężarówek, zderzaków samochodowych, czy też lamp. Jedyny mankament- nie wystepuje w macie, tylko połysku.

 

Można dać podłogową bo jest matowa :) ale na spawach czy krzywiznach raczej się nie sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...