Skocz do zawartości

Nietypowe pytanie/ Prośba o pomoc


Olek1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Mam nietypowe pytania a w zasadzie jest to prośba o pomoc.

 

Mam wrodzone problemy z lewą nogą, przez co podczas jazdy na rowerze stopa na pedale ucieka mi do zewnątrz co powoduje czasami (rzadko) obcieranie piętą o tylne widełki.

 

Przejezdziłem na Crossie z 15 tys. kilometrów i nauczyłem się z tym żyć i jezdzić, trasy po 100 km nie były cięzkie.

 

Sprawa wygląda innaczej po przesiadce na szosę. Dziś rower do mnie dotarł, złożyłem go i z tego co widzę to korba jest bliżej widełek chyba ze to moje złudzenie w co wątpie.

 

Więc mam takie pytanie: Czy korby różnią się od siebie w tym sensie, że w jednej może być korba dalej od widełek niż w innej ? ewentualnie czy jest możliwość jakoś przedłużyć gwint w pedale ?

 

Wiem ze moge założyć czerowne bloki shimano i "zablokować" maksymalnie stopę, ale nie mogę sobie na to pozwolic niestety :/

 

Wczesniej miałem korbę Shimano ALIVIO 3 rzędową, teraz mam rower TREK Alpha 1.2 i tam jest korba FSA Vero 2 rzędowa. Pedały to Shimano SPD SL 540.

 

Rower to moje całe życie, wielka pasja i zrobie wszystko zeby jezdzić (w końcu na szosie i w butach SPD :) )

 

Z góry dziękuje za porady i wszelką pomoc.

 

Podsumowując: Chodzi o oddalenie stopy (lewej) od tylnych widełek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...