Skocz do zawartości

[Wyprawa] Polska - Chorwacja 2014


michalj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam chętnych na wyprawę do Chorwacji w lipcu tego roku.

 

Trasa:

 

Zakopane-Bratysława-Wiedeń-przełęcz Grossglockner-Cortina d'Ampezzo-Wenecja-Jeziora Plitwickie-Split

 

Jest sporo ciekawych miejsc jak Alpy, trasa wzdłuż Dunaju jak i sama Wenecja czy Jeziora Plitwickie.

 

Trasa w przybliżeniu wyglądać ma: http://goo.gl/maps/TCizl Trzeba by zmodyfikować pod kątem rowerów, ale to raczej na bieżąco jadąc mając dobre mapy. Odległość wyniesie około 1700 km. Jednak chciałbym robić co najmniej 100km/dzień. Mimo tego całość trwała by około 3 tygodni, gdyż można było by poświęcić 1-2 dni na odpoczynek nad Adriatykiem, Alpach, lub dowolnym innym miejscu. Powrót autokarem, ze Splitu do Warszawy to koszt poniżej 400zł.

 

Wyprawa raczej niskobudżetowa (najlepsza przygoda :) ) Noclegi na dziko, co jakiś czas na kempingach. Zakupy w marketach, gotowanie we własnym zakresie, może co jakiś czas restauracje.

 

W zeszłym roku byłem na wyprawie: http://www.forumrowerowe.org/topic/148899-relacja-2013-wyspa-rugia-i-polskie-wybrzeze/?do=findComment&comment=1390192 także jakieś podstawy sakwiarstwa znam.

 

Chciałbym aby organizacyjnie to wyprawa wyglądała podobnie do zeszłorocznej. Aczkolwiek wszystko jest do dogadania się.

 

Jeśli chodzi o mnie to mieszkam w Warszawie i jestem studentem. Będę jechał na MTB tak samo jak w roku ubiegłym.

 

Zapraszam serdecznie,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

pawlo911 no proszę, to takie same plany jak ja. Też planuje wyprawę do Chorwacji przez Węgry prawdopodobnie bedzie to początek sierpnia, zaliczajac po drodze Bratysławę natomiast od Bratysławy będę kierował się na Węgry nad Balaton i następnie do Splitu. Tez przeznaczam na tą wyprawę dwa tygodnie ale to tylko ze względu na urlop ;-)

 

Powrót ze Splitu busem.

 

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć jestem na forum. Taka wycieczkę 2 rok planuje tylko w tym troche więcej czasu na,to poświęcam. chciał bym wyruszyć w taką trasę tylko jak byś mógł mniej więcej kosztorys podać ;) i co trzeba by było zabrać ze sobą ze sprzętu awaryjnego do roweru. I jakie sakwy bo będę miał niestety tylko crosso dry big.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kosztorysu to nie wiem, myślę że w 1500zl można spokojnie się zamknąć.

Ze sprzętu awaryjnego nic nie przewiduję :D Wiadomo, dętka, smar do łańcucha itp.

Też mam dry big + wór transportowy + tanią torbę na kierownicę. Wystarczający zestaw.

Ile czasu chcesz poświęcić na wyprawę?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci że troszkę mi się pokomplikowało dzisiaj. Nie wiem czy wyjazd mi sie uda w lipcu bo może się załapę na wyjazd do szwecji ale do pracy. Ale w pszyszłym roku w wakacje owszem można śmignąć ale już na taką dużą wyprawę ;). jeszcze czytałem że byłeś w orlich gniazdach, ciekawie tam jest są jakieś naclegi?jeśli ci ta wyprawa nie wypali i jeśli jesteś chętny na wycieczkę to w sierpniu na 90% możemy skoczyć dookoła polski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko, rozumiem. Ja mam wolne od 2 lipca i mogę wtedy ruszać. Jeśli nie znajdę chętnych wtedy będę szukał innej wyprawy w lipcu.

Co do jury to jest bardzo fajna, polecam noclegi w schroniskach.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...