Skocz do zawartości

[Bytom] Dolomity Sportowa Dolina


Kuszu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Chciałbym się zapytać, czy jeździł ktoś z Was po trasach rowerowych w Sportowej Dolinie w Bytomiu. Znalazłem tą "atrakcję" nie dawno na necie i myślę nad wybraniem się tam. Chciałbym się jednak wcześniej dowiedzieć jak tam jest  :laugh: 
Był tam ktoś z Was? jak oceniacie ścieżki rowerowe? Ile kosztuje tam wejście z rowerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dolomity " pod nosem". Na typowe jeżdżenie to nie ma tam na tyle tras, ale przejazdem warto podjechać no jest tam ładnie. Ładny jest rezerwat Segiet, a nie tereny Sportowej Doliny, która w mojej ocenie jest bardzo zaniedbana. Możesz sobie zaplanować trasę przez las miechowicki, przejazd obok restauracji Pod Dębem, potem na Segiet i drogami rowerowymi do Rept. Wrócić z Rept można alternatywną drogą również drogami szutrowymi oraz lasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSD, kopalnia dolomitu, Rezerwat Segiet ... idealne miejsce na wyznaczenie pętli XC trenowanie na niej ... 

Da się wyznaczyć trudny zjazd, prawie niemożliwy do zdobycia podjazd, trasę która da w kość i trasę dla lajtowego przejazdu amatora ...

Dla nas mieszkających w okolicy świetna miejscówka na trening ...

Czy warto tu jechać z Knurowa, czy w twojej okolicy nie ma nic równie dobrego ... nie wiem.

Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz :).

 

Pozdro  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Darmowe, ale ogólnie strata czasu. Małe to ogólnie, na samym terenie DSD, ścieżek jako takich nie ma, chyba, że sobie je sam wytyczysz i wtedy bez problemu dojedziesz na Tarnowskie Góry. Ścieżki ciągną się obok DSD, ale nimi nie jechałem.

 

To trzeba to nadrobić, dla mnie tereny wokół to najlepsze trasy do XC w okolicy ;) Ja jestem w stanie zrobić tam 30 km i nie nudzi mi się bo na każdym zjeździe banan na twarzy jest przeogromny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...