Skocz do zawartości
  • 0

Przewożenie dziecka 5 letniego


Gość Kasia

Pytanie

Witam,
poszukuję roweru na którym mogłabym przewozić dziecko do przedszkola około 10 minut, a póżniej jechać na nim do pracy.
Moim typem jest przewożenie córki na bagażniku, wiem że w Holandii dzieci są przewożone w ten sposób na takich nakładkach/siedzeniach, tylko nie wiem jak mogę coś takiego odszukać w Polsce, ponieważ wszędzie wyskakują mi foteliki albo odpowiedzi że dziecko w tym wieku powinno już jeździć samo.
Dziękuję z góry za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze słyszę że piecioletnie dziecko powinno jeździć samo(po parku pewnie tak)poza tym tylko fotelik,nakładany na bagażnik albo mocowany do rury posiodłowej.Z niczym innym się nie spotkałem a wychowałem aż dwóch rowerzystów.To znaczy są jeszcze kosze na ramę albo mocowane do kierownicy ale pięciolatek to już za duży klocek na takie rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję roweru na którym mogłabym przewozić dziecko do przedszkola około 10 minut, a póżniej jechać na nim do pracy.

Moim typem jest przewożenie córki na bagażniku, wiem że w Holandii dzieci są przewożone w ten sposób na takich nakładkach/siedzeniach, tylko nie wiem jak mogę coś takiego odszukać w Polsce, ponieważ wszędzie wyskakują mi foteliki albo odpowiedzi że dziecko w tym wieku powinno już jeździć samo.

Dziękuję z góry za pomoc :)

I niestety mają rację. Jestem ojcem dwójki dzieci, który ponad 10 lat temu jako jedyny odwoził dzieci do żłobka, w foteliku lub na bagażniku, a później do przedszkola ale dzieci już jeździły same na własnych roweruch. Dziecko 5 letnie w zależności od centyla ma masę od 15 do 25 kg więc na upartego można byłoby jeszcze wpakować je do fotelika gdyż niektóre foteliki mają dopuszczalną ładowność 25 kg. Jednak zapewne wiesz, że podnieść masę 25 kg nie jest łatwo a na pewno z taką masą nie jest łatwo jechać. Dlatego radziłbym ci abyś nauczyła dziecko jeździć samodzielnie. Po pierwsze dziecko będzie miało większą radochę a po drugie ty nie będziesz miała zbędnego balastu w drodze do pracy jakim jest fotelik rowerowy. Dystans 10 min jest bardzo małym dystansem chociaż nie wiem czy przejeżdżasz go w tempie 30 km/h czy może w tempie 15 km/h? Niemniej jednak jeśli nawet dziecko miałoby jechać z tobą dłużej czyli np około 15 min to i tak warto.

 

Może owa wypowiedź jest dla ciebie szokująca gdyż w obecnych czasach powszechne jest, że wszyscy rodzice odwożą swoje dzieci samochodami wprost pod drzwi niezależnie czy są to drzwi żłobka, przedszkola, szkoły podstawowej czy nawet szkoły gimnazjalnej ale uwierz mi, że taka praktyka jest błędem gdyż tylko rozleniwiają dzieci do jakiejkolwiek aktywności fizycznej co póżniej powoduje u nich kłopoty z nadwagą.

 

Ponadto jak tylko dzieci oswoją się z jazdą na rowerze a jazda na rowerze będzie dla nich sposobem na swobodną komunikację to bedziesz mogła iść krok dalej ku turystyce rowerowej.

 

DSCN1403.jpg

http://www.bike.pl/forum/msg.php?th=5249&a=a&post_form=&start=0#msg_44839

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...