Skocz do zawartości

[produkty] propozycje


M333

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

myślałeś może o rozwiązaniu problemu wielu ludzi z zapieczonymi kwadratami korb?

znajomy sam wyciął z grubej blachy narzędzie przypominające klucz płaski, o szerokości (jak np klucz 15 ma szerokość 15mm tego wpustu na śrubę/nakrętkę) troszkę większej jak kwadratu, idące z "klina", wąskie na początku i im dalej tym coraz szersze, naprzeciwnym końcu miejsce do uderzania dość dużym młotkiem. Działa toto na zasadzie klina zaciągnięte np z leśnictwa-rąbanie drzewa. Opierało się toto z jednej strony o gniazdo korby, a z drugiej o miskę. Klucz musiałby być dość szeroko, by obojętnie czy na początku czy na końcu zbijania opierał sięna jak największej części miski. Jak kiepsko napisałem, to mogę się pomóżdżyć i narysować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię.

Możemy przyjrzeć się tej kwestii. Pierwszą trudność jaką zauważam to różna odległość pomiędzy miską a ramieniem korby. Będzie ona niewielka dla wkładu z osią 107mm. Dla suportu o dł. 131mm narzędzie musi mieć już zupełnie inne wymiary,

Druga kwestia- inwazyjność samej operacji. Mam wrażenie, że po takim narzędziu na aluminiowym ramieniu zostają wyraźne ślady.

 

A do zapieczonych mechanizmów, z uszkodzonym gwintem, porządniejsze serwisy używają specjalnych ściągaczy. Wygląda to jak zwykły wkręcany ściągacz z tą różnicą, że wkręcana część ma kształt stożka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ishi. Zanotowane. Przyjrzymy się temu w najbliższym czasie.

 

@Hanzo. Awaryjnie, w wyjątkowych sytuacjach, być może się da wykorzystać. Zależy to od średnicy misek, adapterów- trzeba by to dokładnie zbadać. Natomiast na dłuższą metę, z racji na specyficzną budowę, moim zdaniem nie sprawdzi się przy sterach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie :), znów zaczęłem obmacywać rowery w poszukiwaniu przedwiosennych luzów, namierzyłem jeden, który potrzebuje albo dużo talentu i szczęscia, albo specjalnych kluczy, tu pojawia się pytanie, jesteś w stanie sfabrykować taki klucz? http://www.nokaut.pl/narzedzia-rowerowe/shimano-klucz-do-stozkow-pedalow-pdm324-pdm505-9c00ea2f0eeb955fd3461e0bb92e2605.html#pid=119468&cid=7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMMAAACCC7. Serwisowałem te pedały przy pomocy zwykłych kluczy rurowych, nie przypominam sobie żebym miał jakieś problemy z dostępem.

Produkcja pokazanego przez Ciebie klucza, przy małoseryjnej produkcji, bywa kosztowna. Wysoki koszt produkcji to wyższy koszt finalnego produktu a to z kolei bardzo zawęża grono potencjalnych nabywców. Same pedały też raczej z tych tańszych.

Zorientujemy się w temacie, w najbliższym czasie nie przewidujemy jednak wprowadzenia tego narzędzia do oferty.

 

@BikerLight. Kilka sztuk ze starej serii zostało. Do każdego zamówienia powyżej 20 zł możemy dołączyć jako "gratis". Prace nad kolejną wersją trwają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem zwykłych rurowych kluczy. Kupionych jeszcze w latach 90tych nie wiadomo od kogo i nie wiadomo gdzie.

Być może modyfikowałem trochę ich budowę, pomysł na zastosowanie, użycie. Było to już kilka lat temu, dużo grzebie w takich rzeczach, nie tylko przy rowerach, szczegółów już niestety nie pamiętam.

 

Wiem jedno, gdyby mi ten serwis sprawił wtedy jakieś problemy to szczegóły pamiętałbym do tej pory, a nie pamiętam.

 

Spróbuj rozłożyć pedały w oparciu o narzędzia jakie posiadasz. Gdybyś miał jakiś konkretny problem, etap którego nie jesteś w stanie wykonać, rób zdjęcia i wrzucaj do działu "konserwacja".

To popularne pedały. Jeżeli nie ja to ktoś inny powinien pomóc doprowadzić serwis do końca.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...