Skocz do zawartości

[rower] Trek Superfly


Emi00

Rekomendowane odpowiedzi

może przynajmniej jakieś zdjęcie pokażesz?

 

Obiecana fotka. 

 

IRYCH8O.jpg

 

Generalnie z zakupu jestem bardzo zadowolony poza kilkoma małymi szczególikami o których wiedziałem lub się utwierdziłem,  które w niedługim czasie zmienię na 100%

 

1. Hamulce - masakra :-)  do wymiany. 

2. Manetki X7. Nie mają możliwości zrzucania przełożeń w dwie strony. Przyzwyczajony jestem do Shimano XT. Także będzie zmiana na min. X9 bo tu jest chyba taka możliwość, jeżeli się mylę to proszę wyprowadźcie mnie z błędu. Czy to się czasem nie nazywa SRAM Double(2x) odpowiednik 2-way release w Shimano ?

3. Opony - oemowe mają zbyt delikatny bieżnik. Trochę błota i jazdy "nima". 

4. Porządek na kierownicy, całość osprzętu zamontowana na "matchmakerze"

 

Reszta OK. Tak jak się spodziewałem. 

Edytowane przez Smiechu2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Double oznacza dwubiegową manetkę do korby dwurzędowej. Triggery nie mają różnego działania i wszystkie modele obsługuje się tak samo. Chcesz inaczej musisz przejść na manetki i przerzutkę tył Shimano.

 

Rozumiem.

 

Czyli albo się trzeba przyzwyczaić lub tak jak napisałeś trzeba się przerzucić na Shimano.

 

Mały off: a jak sprawują się np. gripshifty np: X0 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Smiechu2013,

Gratuluje SF'a. Niech służy :)

 

Ty przynajmniej możesz się już cieszyć swoim nowym SF'em - ja na swojego nadal czekam i poraz kolejny przesunięto termin odbioru. :/

Zamów Treka mówili...znana firma mówili...będzie dobrze mówili...jestem już tym coraz bardziej sfrustrowany :/

 

Z tego co wiem to mój SF utknął gdzieś w magazynie w Holandii. Więc może faktycznie Trek nadal ma problemy z częściami do swoich rowerów? Albo nadal mam pecha i to kwestia zamówionego przeze mnie rozmiaru...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Smiechu2013,

Dzięki :)

Zamawiałem w najbliższym mi sklepie ;) na sklep nie mogę narzekać, bo to nie ich wina, że nie mogą mi sprzedać roweru, który gdzieś "utknął"...

 

Ze względu na rozmiar (15,5" na kołach 27,5") więc raczej nie miałem zbyt wielkiego wyboru by brać to co jest w sklepie ;)

Zresztą, swój rower zamawiałem w listopadzie(!) więc byłem nastawiony na pewien okres oczekiwania, który początkowo wynosił 3 miesiące więc na początku mi to zupełnie nie przeszkadzało, gdyż w zimę raczej rzadko jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja o przyznaniu reklamacji odbywa się na podstawie przesłanej dokumentacji fotograficznej i oględzin roweru przez pracownika sklepu. Tak więc od ich rzetelności i zaangażowania zależy, jak szybko Trek dostanie dokumentację. Nie powinno to przekroczyć z decyzją o uznaniu reklamacji 2-3 dni.

Reszta to już kwestia dostępności ramy do wymiany i wysyłki do kraju więc w wariancie optymistycznym kolejne 3 dni.

Przekładka to już uznaniowo na miejscu, zależna od chęci i mocy przerobowych serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam pytanie - jak to jest z tymi pękniętymi ramami? tzn gdy w serwisie stwierdzą,że rama jest pęknięta to ile czasu średnio zajmuje sprowadzenie i przełożenie sprzętu do nowej? (rower trek superfly)

 

Jeśli tak jak z dostarczeniem mojego SF'a, to będzie trwać to wieki :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam nadzieję, że u mnie nie będzie konieczności wymiany ramy. 

 

Jak na razie, po kilku tygodniach użytkowania jestem mega zadowolony.  Miałem małe problemy z oponami Bontrager XR1 Expert bo strasznie "biły" Musiałem całość rozebrać, złożyć na "mydło", dobić na 5 bar i dopiero się ułożyły :-)

 

Oczywiście nie obyło się , bez mniejszych lub większych zmian. 

 

W drodze są już nowe chwyty ESI CHUNKY Zielone. Oryginalne jakoś mi nie służą. Mam też Ritchey WCS ale chcę spróbować czegoś nowego.  

 

Match makery też już powinny być wysłane :-)

 

Po drugie chcę przejść na tubeless i tu pojawia się pytanie do bardziej doświadczonych kolegów.

 

Felga i opona są "tubeless ready".

 

Na felgę nałożona jest opaska schwalbe. I czy przy zalewaniu mleczkiem należy ją zostawić czy można ją zdjąć? 

 

Do zamówienia oczywiście wentyle i mleczko :-) 

I jak wszyscy nie wiem jakie i ile :-) ? Czytam forum i ile postów tyle propozycji :-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Opaska schwalbe zdjąć, nakleić odpowiednią taśmę( form, stan, itp). Do xr1 2.0 plac 60ml do 2.2 90ml
 

 

Wielkie dzięki za podpowiedź. 

 

Więc jutro jadę na zakupy : -) 

 

Wentyle są w Decathlonie jakieś HUTCHINSON'y. Tylko nie wiem jakie mleczko i czy występuje różna szerokość taśmy ?

 

W tym temacie jestem laikiem :-)

Ktoś podpowie ?

Obręcze  Bontrager Affinity Elite Tubeless Ready z 28 otworami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentyle Rubena za 19.90 zł: http://rowerowy.com/sklep/czesci/detki/akcesoria/prod/rubena-tubl-fv

+

Płyn uszczelniający z tego forum

+

Taśma do uszczelnienia 50 m - dowolna z mocnym klejem ze sklepu budowlanego. Nożem (np do tapet) nacinasz na szerokość Twojej obręczy a dopiero potem odklejasz od rolki.

 

Taniej i lepiej (równocześnie) się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dziękuję za namiar na wentyle. Już zamawiam :-)

 

 

 

Płyn uszczelniający z tego forum

 

czy masz na myśli płyn od kolegi: leo1 ? Bo tylko taki znalazłem na tym forum. 

 

A taśma uszczelniająca to taka którą stosuje się na posadzki do wylewek ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Taśma izolacyjna broń boże, taśmy w tym stylu też odradzam prowizorka która prędzej czy później puści. Mleko od leo1 miałem i nie polecam zalepianie dziur w porównaniu do bontragera to zupełnie inna klasa.

 

Tu nie chodzi do końca o jakieś dziwne oszczędności. Z tą taśmą izolacyjną tak spytałem.

 

Jednak mleczko od Leo1 już zamówione i zapłacone. Spróbować trzeba, ponieważ dużo jest różnych opinii o nim i chciałem przekonać się osobiście.

 

Stan No Tubes w razie czego też już zamówiłem (mleczko + taśma) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...