Skocz do zawartości

[napęd] Potrzebna porada. Zużyta kaseta i blat korby, łańcuchy OK.


crupez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kaseta Deore hg61

Korba Deore m590

3x łańcuch hg53.

 

Mam pytanie do specjalistów. Po około 6tkm znacznemu zużyciu uległy 4 najmniejsze koronki kasety i środkowy blat korby.

Na początku miałem koncepcję wymiany całego napędu na coś z wyższej grupy, ale okazało się, że po zmierzeniu każdego z łańcuchów ich zużycie jest bardzo niewielkie. W każdym z nich 10 ogniw ma po około 127,2 - 127,3mm (mierzyłem suwmiarką na naprężonym łańcuchu)

 

Czy to normalne ?? Bo jeżeli tak, to kupię środkowy blat do korby, kasetę taką jaką miałem i dojadę łańcuchy do końca.

 

Dobrze kminię ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic nie skacze, to spokojnie możesz dojeździć te 3 łańcuchy. Tylko nie możesz zapomnieć o zmianie, bo może być za późno i już będzie przeskakiwało.

Te 4 zębatki w tej kasecie możesz łatwo przeszlifować i wtedy dojeździć je na tych samych łańcuchach.

Z blatem jest podobnie.

Ale nikt nie zabrania Ci kupić nowych zębatek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak łańcuchy są dobre to wymień kasetę i blat. Ewentualnie można też wymienić te najmniejsze zębatki w kasecie, ale to zależy od wersji kasety, bo w tym modelu luzem są od 1 do 4 najmniejszych zębatek. No i może okazać się, że bardziej opłaci się jednak kupić nową kasetę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...