Skocz do zawartości

[pedały] Shimano SPD PD-M324


piotrek_40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tutaj nowy! Mam kolarkę, robię nie dużo km, jak na razie 4000km na sezon. Nigdy nie jeździłem na pedałach spd i mam zamair kupić te co w tutyle, ponieważ w nich można jeździć też w zwykłych butach (nie wiem czy się nauczę w spd jeździć). Czy to dobry wybór? Doradźcie mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie do konca taki dobry, z tego co się orientuje to te pedały mają tylko jeden zatrzask, a to oznacza szukanie jego przy startowaniu...

Poza tym są cieżkie, jeśli ma to dla Ciebie znaczenie. Ja bym sie dobrze zastanowił, bo nie słyszałem żeby ktoś przeszedł z powrotem z spd na platformy.

Można także rozważyć zakup zwykłych spd i nakładek do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je od jakiegos czasu faktycznie sa niezle. Cena tez nie najgorsza. Zaczely mi jednak nieco zgrzytac poluznilem sruby mocujace wewnatrz, nasmarowalem i chodza bez problemowo 900 km. Troche ciezkie, ale ogulnie ok! Wypinaja cie wrecz rewelacyjnie. Tylko raz zaliczylem glebe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu kupiłbym PD-R540 SPD-SL. Szosa musi mieć to, co szosie się należy.

W tych pedałach myknołem niedawno 23 km w zwykłych adidaskach i było spoko, noga wcale się nie ześlizgiwała za wiele- da się jeździć.

Generalnie, skoro już masz szosę to powinieneś kupić buty i pedała typowe do jazdy szosowej, nie kombinować , bo dzisiaj robisz 4000km (to jest sporo moim zdaniem) a za rok będzie 8000 i dlatego wszystko musi być odpowiednie.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...