Skocz do zawartości

[hamulce]Formula RX


maciek3141

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj przyszła do mnie paczka z Mondrakerem Podium 29. Wszystko fajnie tylko że prawa klamka hamulca- czyli Formula RX, jest moim zdaniem trochę dziwna. Zamiast zwykłego gumowego kapturka jak w prawie wszystkich hamulcach, jest tam coś w rodzaju metalowej nakrętki.

Dodaje zdjęcie tej klamki: http://zapodaj.net/91f1c4a6a1b1d.jpg.html .  Jeśli pociągnie się ją do siebie to przewód po prostu wyskakuje z klamki. Dzwoniłem już do sklepu bo myślałem, że to jakiś bubel przy składaniu, ale powiedziano mi, że wszystko jest w porządku i przez prowadzenie linek w ramie niezbędny jest właśnie taki patent.

Moim zdaniem to jest poroniony pomysł,  bo pierwsza lepsza gałąź pozbawia mnie praktycznie hamulca. Jest co prawda jakaś plastikowa zawleczka, ale nie wydaje mi się, żeby kawałek plastiku grubości nitki miał wytrzymać kontakt z gałęziami.

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co ten patencik ma dać w przypadku wewnętrznego prowadzenia kabla od hamulca?

Otwory w ramie, przez ktore przechodzi przewód są praktycznie rozmiaru średnicy przewodu, do tego przy ramie znajdują się przykręcane śrubami metalowe lub plastikowe prowadnice dla estetycznego wykończenia tych miejsc, które mają również otwory średnicy przewodu. Żeby poprowadzić przewód w środku ramy końcówkę trzeba odciąć i przewód na nowo zaprawiać, z takim dynksem jak na fotkach trzeba rozwiercać ramę żeby przeszedł. 

Niejednokrotnie w tylnym trójkącie w cienkich jego rurkach są różnego rodzaju "przeszkody" które blokują przeprowadzenie przewodu i trzeba się nakombinować. Im większej średnicy koniec kabla tym trudniej. 

Jeśli miałbym montować hamulec w takim systemie to pozbyłbym się tej złączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jest i nic złego z tego powodu się nie dzieje to jezdzić i nie ruszać. Zaczniesz kombinować z usuwaniem tego to zaraz się okaże że przewodu mało, zapowietrzyły się niechcący itp.......

Zwłaszcza że kocisko twierdzi że to oryginalny patent Formuli. Jeśli producent tak przewidział to tak ma być i działać.

Zresztą przyda się jak rozwalisz klamkę ;)

Edytowane przez Roonin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...