Skocz do zawartości

[~2500] MTB 29" teraz czy na wiosnę?


Davken

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz koniecznie Konę, to może jednak dozbierasz 500 zł więcej na Kahunę, która już chyba lepiej wypada pod względem sprzętu.

Dzwoniłem do nich dzisiaj, rama 18'' waży 13,5 kg, więc jakoś przesadnie ciężki rowerek też nie jest przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W sumie za ten tysiak to coś tam mozna by było ulepszyć już, za np rok.

 

To twój wybór. Ale ja wydając tyle kasy nie chciałbym jeździć rok albo dłużej na rowerze, który w połowie jest rzęchem :) Szczególnie, że w podobnej cenie można mieć rowery, które są całkiem przyzwoite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz koniecznie Konę, to może jednak dozbierasz 500 zł więcej na Kahunę, która już chyba lepiej wypada pod względem sprzętu.

Dzwoniłem do nich dzisiaj, rama 18'' waży 13,5 kg, więc jakoś przesadnie ciężki rowerek też nie jest przy okazji.

 

Czy kolega ma zamiar kupować na sport sales? Raty czy całość na raz płacona? Bo właśnie nie mogę coś się przekonać do kupna przez neta :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie wiem, co będę kupował, ale ta Kona jest jedną z opcji.

Tak, mówię o SportSales. Wiesz, przez neta bez wcześniejszego przymierzenia raczej nie kupię nic, bo jednak liczy się jak się na rowerze czujesz, a nie same cyferki w geometrii ramy i osprzęt, który można przecież z czasem wymieniać.

Dlatego myślę o Cube'ach, bo mogę je przymierzyć w SkiTeamie. Konę pewnie też gdzieś znajdę, ale mam też na oku Radony i Canyony, których nie wiem gdzie na żywo szukać w PL za bardzo (Radon chyba tylko w Tarnowie Opolskim).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To twój wybór. Ale ja wydając tyle kasy nie chciałbym jeździć rok albo dłużej na rowerze, który w połowie jest rzęchem :) Szczególnie, że w podobnej cenie można mieć rowery, które są całkiem przyzwoite.

 

No w sumie to teraz jeździłem w tym sezonie na: 

Meridzie K-five http://www.forumrowerowe.org/topic/62553-rower-merida-k-five/ 

Krosie v1 coś podobnego http://www.kross.pl/pl/2014/mtb/hexagon-x1#specification

Hakerze 100- sztywniak, bez amora

Starej kolarzówce która pownna iśc do remontu  :)

No i nie narzekam. Do luksusów to ja nie jestem przyzwyczajony więc myśle chyba że tą Mahunkę ogarnę   ;) Zastanowię się jeszcze :)

 

 

cos się rypie chyba, bo ja nie widzę całego postu jaki wysłałem ale gdy wejde w edycję to jest wszytsko, ponownie wysyłam i w połowie mi go ucina- nie widać u mni nie nic po tej połowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Cie tak w tej Mahunie pociąga, że tak ją chcesz?

Wypada bardzo słabo w porównaniu do tego KTM'a, szczególnie amortyzator, który jest jakąś pomyłką za te pieniądze. Dobrze, że chociaż blokadę ma :yucky: To, że go za rok wymienisz to nic nie zmieni, bo i tak zapłacisz co coś, co przez ten rok zużyjesz na tyle, ze nikt go nie kupi. Wywalenie pieniędzy... Z przodu Altus, z tyłu SRAM czyli wymiana przerzutki to tylko na SRAM, albo razem z manetkami. Nie ma co grać cierpiętnika i zachowywać się jak za przeproszeniem kobieta i patrzeć na kolor. Może obraziłem co wrażliwszą :whistling: KTM'a szara wersja bardzo ładna.

 

Ten KTM ma bardzo podobny (napęd identyczny) osprzęt jak mój rower - 2000 km zrobiłem i złego słowa nie powiem, a maratonów nie omijałem łukiem.


 

 

ale mam też na oku Radony i Canyony, których nie wiem gdzie na żywo szukać w PL za bardzo

 

Canyony są chyba tylko i wyłącznie w internecie, dlatego mają takie dobre ceny :bye2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Davken, Zaproponowane rowery Kona wypadają słabo, nawet po obniżce. Nie dziwię się, że obniżki są tak duże, bo nikt przy zdrowych zmysłach w pierwotnej cenie by ich nie kupił. Dla shimanowców... Sram X4 to mniej więcej poziom Alivio. Dodatkowo z przodu widelect SR XCT, czyli najniższa możliwy model... Albo ktoś się pomylił, albo to jakiś ponury żart, ze ten rower stał za ponad 3200 PLN. Nawet jeżeli ta kwota to celowy zabieg psychologiczny, to źle świadczy o sprzedawcy, bo przegiął. Moim zdaniem Mahuna 2013 seryjnie nie jest warta więcej niż 2500 PLN.

 

Osobiście brał bym KTM'a. Jak go zaklepałeś, to nie ma co się zastanawiać nad innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i nie narzekam. Do luksusów to ja nie jestem przyzwyczajony

 

A nie, no to co innego. Jeśli szukasz roweru o jak najgorszym stosunku ceny do jakości, to jesteśmy na dobrej drodze. Ale trzeba było od razu mówić, że ty tu w celu samoudręczania za duże pieniądze :)

 

A serio, to jeśli już mimo tych fal głosów przeciw Mahunie w końcu z jakichś powodów go kupisz to wymień przynajmniej szybko ten amortyzator, by sobie w poważniejszym terenie krzywdy nie zrobić. Za około 250zł masz XCRa, za 400-500 można dostać już pierwsze porządniejsze powietrzniaki, jak się poszuka po allegro. Jak uda ci się go stargować bliżej 2000zł to możesz za resztę go wymienić od razu nim ten XCT jest jeszcze nowy i pchnąć go za jakieś 80zł.

 

Oczywiście nie oznacza to, że popieram Mahunę, po prostu radzę jak minimalizować straty złej decyzji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeliczeniu większej części osprzętu, nie wliczałem: pedałów, obręczy, łańcucha, opon, dętek wyszło mi że wartość wszystkich części w Konie Mahunie to 1200zł, a w KTM 1500zł. Sugerowałem się średnimi cenami z allegro. 

 

Dzisiaj byłem w decathlonie, po drodze z koscioła i patrząc na Rockridera 8.1 i jego sprzęt za cenę 2700zł koło 29 stanęlło pod znakiem zapytania. Dołoże 2 stówki i mam: recona silver, sram x-7, avidy elixiry 3... Tylko tak siedząc na nim i jeżdżąc trochę siedziało mi się niezbyt dobrze, za wysoko w stosunku do kół. Kierownica trochę jakby za wąska i za nisko była i ogólnie rower mi się tak średnio podobał. Jednak ciągnie za sprzętem...

 

Co innego na Mahunie, tam czułem się doskonale, nie wiem czy to moje wcześniejsze napalenie się na nią tak zadzało czy to jednak prawda. Przejechałem się i chciałem jeździć dalej :D Ta Kahuna była by git ale trochę za dużo kosztuje, no i przez neta :/

 

Niestety KTM jako tako nie dośiadłem. Chciałem go pod koniec dnia przejechać i zaklepać ale już go mi sprzedali. Jeśli teraz mi go sprowadzą to muszę już go kupić bo taki jest postawiony warunek, a co jeśli mi się nie spodoba jak rr 8.1?

 

No to takie moje przemyślenia które musiałem wylać na forum, tu mnie ktoś przynajmniej zrozumie lub będzie chciał zrozumieć :)

 

linki do specyfikacji:

Mahuna: http://www.sportsales.pl/rowery/29ers/2432-producent-nieznany-mahuna-2013

KTM: http://www.bikesalon.pl/produkt/rower-ktm-ultra-fire-29-2013-kola-29-rama-19-szaryczarnyczerwony.html#dm=

Kahuna: http://www.sportsales.pl/rowery/29ers/2430-kona-kahuna-2013

B'twin RR 8.1: http://www.decathlon.pl/rower-gorski-81-id_8168918.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety KTM jako tako nie dośiadłem. Chciałem go pod koniec dnia przejechać i zaklepać ale już go mi sprzedali. Jeśli teraz mi go sprowadzą to muszę już go kupić bo taki jest postawiony warunek, a co jeśli mi się nie spodoba jak rr 8.1?

 

No to takie moje przemyślenia które musiałem wylać na forum, tu mnie ktoś przynajmniej zrozumie lub będzie chciał zrozumieć :)

 

linki do specyfikacji:

Mahuna: http://www.sportsales.pl/rowery/29ers/2432-producent-nieznany-mahuna-2013

KTM: http://www.bikesalon.pl/produkt/rower-ktm-ultra-fire-29-2013-kola-29-rama-19-szaryczarnyczerwony.html#dm=

Kahuna: http://www.sportsales.pl/rowery/29ers/2430-kona-kahuna-2013

B'twin RR 8.1: http://www.decathlon.pl/rower-gorski-81-id_8168918.html

 

ten rockrider 8.1 ma koła na 26" więc nie ma co porównywać mahuna nie warta swej ceny i według mnie ktm v kahuna - 0:1 dla kahuny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockridera 8.1 i jego sprzęt za cenę 2700zł koło 29 stanęlło pod znakiem zapytania

 

Przecież od początku oczywistym było, że 26 mniej renomowanej firmy dostaniesz dużo lepszą, niż to czego szukasz :) Nie masz gdzieś blisko sklepu z Rometami? Może na tym będzie ci wygodniej i uda ci się trochę stargować:

 

http://rowerycube.pl/pl/p/Rower-Romet-Jolene-1-Bialo-Czarny-2013/648

 

Pełno jest na nie promocji, więc może i w stacjonarnym dadzą dobrą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież od początku oczywistym było, że 26 mniej renomowanej firmy dostaniesz dużo lepszą, niż to czego szukasz :) Nie masz gdzieś blisko sklepu z Rometami? Może na tym będzie ci wygodniej i uda ci się trochę stargować:

 

http://rowerycube.pl/pl/p/Rower-Romet-Jolene-1-Bialo-Czarny-2013/648

Jeśli chodzi o Romety to jest jeden sklep 5 min drogi odemnie ale byłem u nich z 2 miesiące temu to juz w bazie nie było tych Jolene, po prostu wykupione powiedzieli. Piszę o tym RR 8.1 ponieważ nie potrafię zrozumieć tego dlaczego nie produkują takich rowerów na kołach 29? Co im szkodzi dac np. 2 stówki droższy i dobić do grona nowych klientów szukających duzego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że mogą te 26 cali oferować tak tanio, ponieważ są znacznie popularniejsze, więc mogą kupować znacznie większe ilości części i przez to dostać znacznie lepszą cenę. 29 to znacznie mniejszy zakres potencjalnych klientów, mniejsze przesycenie rynku częściami, mniejsza konkurencja wśród dostawców itp itd.

 

Póki co mają taką sobie 29tkę tylko w segmencie do 2000zł. Myślę, że wiedzą, co robią.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jak wstałem to od razy myśle biorę KTM rozmiar 19, sprzęt lepszy niż Mahuna. Rama czym ma się niby od Kony różnić? To alu i to alu tylko od innego producenta.

 

Dzisiaj rano wstaje i sobie mowie: no nie, musze mieć tą Mahunę rozmiar 18 nawet jeśli ma słabszy sprzęt. Na Konie czułbym się spełniony  :) a na KTM  cały czas myśłałbym o Mahunie :)

 

Ta przepaść między osprzetem Mahuny i KTM jest aż tak duża?

W sumie napęd w niej może zostać, koła i hamulce też. Jak by była kasa to pierwsza jakaś zmiana to nowy amortyzator. W dwóch skiteam'ach blisko mnie mają po Mahunie w rozmiarach 18 i 20 więc jak nie wypali w pierwszym to pojde do drugiego się targować. Cena jaką chce wywalczyć to 2300zł 

 

Jeśli chodzo o KTM to sa dwie sztuki rozmiar 19. Jeden srebrno-czerwony błeeee i grafitowy :) lecz już nie w moim województwie - do sprowadzenia, żaden nie jest "zaklepany" w przesciwieństwie do Mahuny

 

Decyzję muszę podjąć ostatecznie do rana. Mahuna zaklepana do jutra wieczora, a po KTM mam o 9 dzwonić i im powiedzieć co robię biorę czy mają wystawić na sklep. Nie wiem co brać, nie potrafię się zdecydować. Sercem jestem za Mahuną a mózgiem za KTM  :) Mogę jeszcze zrobić tak: co mi 1 wykupią to weznę to co zosało ;) (żart)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Decyzję muszę podjąć ostatecznie do rana. Mahuna zaklepana do jutra wieczora, a po KTM mam o 9 dzwonić i im powiedzieć co robię biorę czy mają wystawić na sklep. Nie wiem co brać, nie potrafię się zdecydować. Sercem jestem za Mahuną a mózgiem za KTM  :) Mogę jeszcze zrobić tak: co mi 1 wykupią to weznę to co zosało ;) (żart)

rower kupujesz dla siebie więć ma Tobie się podobać jak sercem jestes za mahuną to bierz tylko powinieneś byc świadom póżniejszych inwestycji finansowych w ten rower ale jak serce jest za to i pieniędzy nie będzie ci żal na nia wydawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Romety to jest jeden sklep 5 min drogi odemnie ale byłem u nich z 2 miesiące temu to juz w bazie nie było tych Jolene, po prostu wykupione powiedzieli. Piszę o tym RR 8.1 ponieważ nie potrafię zrozumieć tego dlaczego nie produkują takich rowerów na kołach 29? Co im szkodzi dac np. 2 stówki droższy i dobić do grona nowych klientów szukających duzego koła.

 

 

Podejrzewam, że mogą te 26 cali oferować tak tanio, ponieważ są znacznie popularniejsze, więc mogą kupować znacznie większe ilości części i przez to dostać znacznie lepszą cenę. 29 to znacznie mniejszy zakres potencjalnych klientów, mniejsze przesycenie rynku częściami, mniejsza konkurencja wśród dostawców itp itd.

 

Póki co mają taką sobie 29tkę tylko w segmencie do 2000zł. Myślę, że wiedzą, co robią.

 

Pewnie na początku roku będzie już w sklepach, ale cena zdecydowanie mniej atrakcyjna od 8.1

 

http://www.btwin.com/fr/vtt/vtt-cross-country/17180-rockrider-big-rr-8.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Biorę KTM :) Rozkminiałem geometrię, też trochę liczyłem i różnicy są nie wielkie. Spytałem się o to kolegę który skacze i jeździ na zawody. Powiedział że to będzie w sumie to samo, nawet jakby mi coś nie pasowało to zawsze można przestawić mostek. Ogólnie wytłumaczył mi też co w każdym rowerze jest plusem i minusem, jednoznacznie powiedział żeby brać KTM bo ten napęd w Konie to dziadostwo i korba za 2 lata na pewno mi sie rozleci, amor to niczego, hample avidy awaryjne i drogie w naprawie. Cena za jaką by on miał Mahunę kupować to tak poweidzaił 1500zł, wiecej by nie dał.

 

Ja osobiście też bardziej przekonałem sie do KTM'a i go biorę :D

 

Dziękuje za zainteresowanie :)


Będzie czerwony, choć wolałbym ten antracyt-popielaty. Ale cóż taki tylko został. Była pomyłka, nie maja antracytowego i czerwonego w rozmiarze 29 tylko sam czerwony a ten popielaty to 26 czali. Ale nie ma co wybrzydzać :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...