Skocz do zawartości

[Kierowcy] - ściana wstydu


Laos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Do założenia tego wątku zainspirowały mnie dzisiejsze doświadczenia na drodze. Od czasu do czasu jeżdże do Parku Agrykola (Łazienki) pojeździć na podjeździe. Z obu kierunków jest znak "Zakaz ruchu". Na tą drogę w Parku mogą wjeżdżać jedynie rowerzyści i służby miejskie. Niestety co 2-3 minuty drogą pędzi jakiś samochód. Często przeciskając się pomiędzy matkami z wózkami i innymi pieszymi. Do tego na wyznaczonej ścieżce rowerowej parkują samochody.

Wydawać by się mogło, że może trzeba zawiadomić Policję, ale

często widzę wałęsające się pary policjantów w czarnych mundurach po tej drodze. Nie zwracają uwagi, że mijają je samochodu, które tam nie mają prawa jeździć. Stoją i bezmyślnie gapią się na zaparkowane na ścieżce rowerowej samochody.

Druga grupa policjantów to oddziały prewencji, które stacjonują poniżej podjazdu jak jest mecz na stadionie Legii lub jest jakaś demonstracja. Siedzi kilkudziesięciu policjantów, nudzi się i nie zwróci uwagi, że mijają ich samochody lawirujące wśród pieszych na drodze gdzie jest zakaz ruchu.

Trzecia grupa to Straż Miejska. Można pomyśleć, że wlepiania mandatów za złe parkowanie to przecież ich podstawowa działalność. Nic bardziej mylnego. Dzisiaj widziałem dwa samochody Straży Miejskiej, które sobie pewnie skracały drogę przez park i mijały źle zaparkowane samochody i jakoś nie wpadło im do głowy by może wlepić mandat za złe parkowanie.

Zrobiłem dziś kilka zdjęć, gdy ktoś ewidentnie łamał przepisy. Może ktoś wie czy takie zdjęcia mają jakąś siłę dowodową ? Czy może takie zdjęcia wykorzystać może jakaś komórka w Policji lub Straży Miejskiej która chciałaby coś zrobić, a nie tylko trwać do emerytury.

Można by przynajmniej w tym wątku wklejać zdjęcia samochodów i kierowców łamiących przepisy drogowe i niech ten wątek będzie taką ścianą wstydu. Bylem tam ze 30 minut, a i tak większości nie zrobilem zdjęć bo zajęty bylem jazdą.

Pozdrawiam

 

73f675f59d00.jpg

http://naforum.zapodaj.net/73f675f59d00.jpg.html

 

Tutaj komiwojażer firmy Panorama Firm zaparkował na ścieżce rowerowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ba2c82728920.jpg

 

Kierowca jechał ze 80km/h po drodze gdzie jest zakaz ruchu.


f822229466bb.jpg

 

26dcdfa5dc9b.jpg

 

Kierowca zaparkowal na ścieżce rowerowej, zablokował drogę pożarową i poruszał się po drodze gdzie jest zakaz ruchu.

 


a

 

e0d46f3b8207.jpg

 

 

 

22022074b7c7.jpg

 

 

87a050a8f013.jpg

 

 

 

35c9fab09c56.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nagrałem w czerwcu tego roku (nie umiem ostawić daty w kamerce) agenta który mi perfidnie ścinał zakręt na pasach. Miałem szczęście, że nie dojechałem trochę szybciej i nie wjeżdżałem na skrzyżowanie, tylko na chodnik obok, bo by mnie idiota zabił. Szkoda, że moja kamerka nagrywa z jakością starych komórek, bo bym nagrał dość sporo takich sytuacji :D

http://oi42.tinypic.com/2wog8wm.jpg

http://oi42.tinypic.com/r87b5v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...