Skocz do zawartości

[3500]Na wiosnę - czym warto się zainteresować


Badek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam obecnie Krossa Hexagona X5 (budżetowe MTB), jednak chciałbym spróbować jazdy na szosie (bo i tak 95% mojej trasy jest robione na asfalcie). Ale jak dobrze wyjdzie to gotówka dopiero będzie na wiosnę. Chciałbym się zapytać Was, czym warto się zainteresować w tej cenie, na co warto spojrzeć (oczywiście nowe modele).

 

Na kolarzówkach się nie znam - moim jedynym wymaganiem jest jej dobry wygląd, bo jestem dość pedantyczny jeżeli chodzi o tą kwestię. Niech dominują ciemne kolory (po białym Hexagonie mam uraz - nigdy więcej białego/jasnego roweru).

 

Na chwilę obecną mam 185cm wzrostu (raczej już nie urosnę :) ), 87kg. 17 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wiosna to najgorszy okres do kupowania roweru, lepiej kupic "tanszy" w zimie z obecnej kolekcji lub już wogole jakiegoś lezaka magazynowego

 

Zobaczymy jak z pracą wyjdzie, może pieniądze już będę miał skompletowane po świętach, a może w lutym, w może w kwietniu. Wiem, że to nie najlepszy okres, ale gdy ja się na coś napalę to nie ma zmiłuj  :woot:

 

Mniejsza o to, pytałem jakie kolarki polecacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@vitesse, Nie do końca. Czasami zostają zeszłoroczne sztuki i sprzedawcy chcą się ich szybko pozbyć, by zrobić miejsce na bieżący rocznik. Tylko oczekiwanie hiperpromocji wiosennej jest nieco ryzykowne, bo można się nie doczekać - bo rowery mogą się rozejść jeszcze jesienią.

 

W tym budżecie można już szukać rowerów marki Radon lub nawet PlanetX, może trochę trzeba będzie dołożyć. Szosówki Giant'a są bardzo fajne i w tym sezonie były w ciekawych cenach, szczególnie niższe modele. Jeżeli chodzi o szeroki wybór w dobrych cenach to jednak jesień jest najlepszym czasem. Wiosną tylko szczęście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W tym budżecie można już szukać rowerów marki Radon

 

Jeżeli chodzi o wygląd to R1 4.0 bardzo mi się spodobał - czarny i minimalistyczny. Sporo wychodzi ponad budżet, ale powiedzcie mi - Tiagra/105 w tej klasie cenowej to norma? Bo rozumiem, że Tiagra jest najniższą klasą Shimano, a 105 jest zaraz ponad nią? (tak jak w MTB - Tourney, Altus, Acera, Alivio, Deore etc.)

 

Dziękuję za propozycję. Jeżeli ktoś by miał inne to proszę śmiało informować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sora jest najniższą półką szosową. To jest mniej więcej poziom Alivio/Deore. Jest jeszcze niższa grupa bez nazwy pod serią 2300, to taka szosowa Acera. Tiagra/105 jak na pierwszą szosę jest dobrym wyborem. Z resztą w tym rowerze Tiagra to tylko łańcuch i kaseta, reszta to 105...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma być zakup na zasadzie sondowania tematu, to nie ma co się pchać w droższe modele. 3500 na pierwszą szosę to naprawdę spory budżet i wystarczy na zakup godnego pojazdu, który sporo posłuży i przede wszystkim pozwoli ocenić, czy to jest "już", czy może oczekuję od sprzętu czegoś więcej. Najgorsze co można zrobić, to wydać kasę i nie wykorzystywać sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najgorsze co można zrobić, to wydać kasę i nie wykorzystywać sprzętu.

 

 

Oczywiście. Prawdę mówiąc, z kolarzówkami nie miałem do czynienia, ale postanowiłem sprawdzić na własnej skórze. Gdyby nie podpasowała to jest to dobry sprzęt i zawsze można sprzedać z niedużą stratą. Nikt w moim otoczeniu nie jeździ kolarkami, więc muszę się poświęcić.

 

Chociaż motywacja do intensywnej pracy jest, co mi odpowiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Zazi, fajnie, że spojrzałeś na sprawę trzeźwo, bo doszedłem do wniosku, że nie ma co się zachwycać wyglądem, skoro kasa ogranicza (trzeba jeszcze rower dobrze wyposażyć, kupić ubranie etc.). :) A Merida też fajnie wygląda, a osprzęt w większości Tiagra, co mi się wydaje dobrym zestawem. Co sądzicie o tej szosie Meridy, o której Zazi wspomniał post wcześniej?

 

Fajnie byłoby, abym skompletował kilka rowerów pomiędzy np. 3200-3700, a potem wyliczył wady i zalety. Jednak obserwując ofertę znanych marek, nie znajduję niczego ciekawego na rynku...  :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem ofertę dość sporej części popularnych marek i nie znalazłem niczego godnego uwagi (przy zakupie chcę mieć wybór). Wyżej wspomniane Radon i Canyon dużo przewyższają budżet, nie sądzę, by była potrzeba inwestowania na start aż tak dużo (a dodatkowo trzeba się doposażyć w ubranie, akcesoria etc).

 

Mogę prosić o przedstawienie dodatkowych szos w moim budżecie, jeżeli znacie jakieś ciekawe maszynki? Przyjmijmy, że bariera 3700 jest nieprzekraczalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...