Skocz do zawartości

[rama + widelec] Trekking asfalt/nieasfalt 50/50


cienkun

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że zima szybko mija, zaczynam się zastanawiać nad częściami do nowego wycieczkowca.

Tym razem ma to być coś co umożliwi mi jazdę po może nie bezdrożach, ale drogach słabej jakości, szutrach, tarkach, czasem ścieżkach, w proporcjach 50/50 z drogami cywilizowanymi.

No i utknąłem już na etapie wyboru widelca i ramy... Kwota to powiedzmy 1000 no może 1500 na widelec i podobna na ramę.

Szukając widelców pod koła 700cc, zauważyłem, że straszna posucha na rynku w dzisiejszych czasach... :teehee: Przydałby się jakiś w miarę lekki widelec który amortyzowałby głównie średnie i większe nierówności, nie bujając się na małych. Skok 60 mm mi wystarczy, a nawet wskazane jest aby nie był zbyt duży.

Moja waga 70 kg, na rowerze, jak to na wycieczkowcu będzie na pewno bagaż, ale nie jakiś wielki, - myślę o zastosowaniu na wycieczki góra kilkudniowe.

Co do ramy, to też nie mogę nic sobie upatrzyć.

Mam 180 cm. wzrostu i wewnętrzną długość nogi 86 cm. (mierzone w spodenkach z wkładką)

Nie mogę jeździć zbyt długo w pochylonej pozycji, kontuzje i wady odzywają się natychmiast, dlatego planuję kierownicę multipozycyjną.

Jeżeli ktoś potrafiłby coś zasugerować, nadstawiam uszu. :)

 

edit.

rama jak i widelec, powinna mieć oczka do błotników, a rama do bagażnika, bo takowe będą założone.

Chciałbym zmieścić opony 1,75"

 

edit2. Pisząc o średnich i większych nierównościach, oczywiście nie miałem na myśli tego, co się określa jako średnie i większe nierówności w zjeździe, czy choćby XC :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...