Skocz do zawartości

[Buty] Specialized kontra Sidi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie zdecydowalem sie na zakup bucikow na rower bo przejechalem sie raz od kolegi i mi sie spodobalo ,zastanawiam sie nad nad takimi http://centrumrowerowe.pl/index.php?s=7120...18&did=132&l=pl lub takimi http://www.specialized.com/bc/SBCEqProduct.jsp?spid=16260 .Te firmy Specialized przymierzalem i leza swietnie natomiast te Sidi moze beda lepsze jak myslicie??? Dzieki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie zdecydowalem sie na zakup bucikow na rower bo przejechalem sie raz od kolegi i mi sie spodobalo ,zastanawiam sie nad nad takimi http://centrumrowerowe.pl/index.php?s=7120...18&did=132&l=pl lub takimi http://www.specialized.com/bc/SBCEqProduct.jsp?spid=16260 .Te firmy Specialized przymierzalem i leza swietnie natomiast te Sidi moze beda lepsze jak myslicie??? Dzieki za podpowiedzi

 

Witam,

 

mam te spece od paru dni i jak na razie są super (patrz parę postów niżej o dużych rozmiarach-są real fotki)!! szczerze je polecam, a poza tym są trzy paskowe co wg. mnie bije sidi na głowę! jak dwu paskowe to jeszcze możesz zobaczyć 661 expert (199 zeta na allegro znajdziesz) też są fajne, tylko na mnie rozmiaru nie było! lub shimano M072, te sidi mi się wogóle nie podobają (jakieś takie gołe są... :glare: ). a co do scottów, to zaniżona numeracja jest i u mnie odpadły w przedbiegach! :twisted: jeżeli macie jakieś "normalniejsze" rozmiary to wybór jest naprawdę spory! ;)

 

powodzenia w szukaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość materiałów i wykonanie, to polecam Sidi. Niestety jeśli chodzi o cenę to już tak to ciekawie nie wygląda. Moim zdaniem, albo dołóż do Bulletów, albo bierz Spece. Scotty oglądałem i nie przypadły mi do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni męczę sie z tym samym wyborem. Do tej pory patrzyłem na to, że Sidi odrobinę tańsze i można wetknąć kołki, a Spece mają trzy paski, lepiej wyglądają i mają BG, a ja się akurat na tego typu chwyty daję łapać.

No i właściwie byłem zdecydowany na Spece. Ale jakoś niedawno przyuważyłem, że ich kataologowa cena za oceanem to 80$, a Sidi 120$. No i kłopot. Bo pewnie coś jest na rzeczy, może te Blaze są faktycznie lepsze (materiały? twrałość? jakość wykonania?) i nie ma co się zastanawiać?

Cholera jedna wie.

Mam jeszcze dobre 3 tygodnie na zastanowienie, więc jak kupicie, to podzielcie się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właściwie byłem zdecydowany na Spece. Ale jakoś niedawno przyuważyłem, że ich kataologowa cena za oceanem to 80$, a Sidi 120$. No i kłopot. Bo pewnie coś jest na rzeczy, może te Blaze są faktycznie lepsze (materiały? twrałość? jakość wykonania?) i nie ma co się zastanawiać?

Cholera jedna wie.

Mam jeszcze dobre 3 tygodnie na zastanowienie, więc jak kupicie, to podzielcie się wrażeniami.

 

Witam,

 

ja swoje spece (sport mtb '06 czarne) kupiłem za 230zeta nówki w Wawie w sklepie, więc wg. mnie nie miały żadnych konkurentów! cena katalogowa to 299, a początkowo miałem je mieć za 260zeta...ale się utargowało jeszcze mniej...jak na razie jeżdzi się dobrze...jednego dnia 60km w tych butkach i nic mnie nie bolało, nie uciskało, nie obcierało, nie wkurzało...musze powtórzyć te jazdy parę razy to będe pewny, ale chwilowo pogoda i rozkład zajęć to utrudniają...na razie butki są wg. mnie jak najbardziej ok, a wykonanie też wygląda solidnie! żeby nie było: sidi nie macałem nawet, bo ponoć zaniżone są, a ja szukałem największych rozmiarów w trochę bardziej przystępnej cenie! :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jeżdże w Sidi Bulletach srebrnych od 4 lat. Jeśli chodzi o wykonanie i wytrzymałosć spokojnie można je polecić. Jedyne zarzuty mam do funkcjonowania rzepów. Najmniejszy lubi się w poważnym błocie poluzować lub odczepić. Problem ten pojawił się w tym roku (reszta trzyma ok). Poza tym zero prucia, zero rozklejania, zero pęknięć(jedyne co sie szybko "zużyło" to farba z siateczek - teraz są białe zmaiast srebrnych). Buty nie maja lekko, katowane non stop(cały rok) i wszędzie(xc, szosa, maratony), zaliczyły pare szlifów po asfalcie i poza przytartym kolorem nic się z nimi nie stało. Wentylacja świetna ale co za tym idzie, szybko da sie je przmoczyć/wysuszyc. Jedyne co odstrasza mnie od tej firmy to cena(a wymiana na nowe tuż tuż) i zastanawiam się powaznie nad shimano, które można kupić za dobre pieniądze. Speców nie miałem, nikt ze znajomych też, więc wypowiadać się na podstawie wyglądu nie ma co. Zastanowiłbym się jednak nad klamrą zamiast rzepu z wiadomych przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki, a gdzie w Warszawie można te Spece kupić za 260zł? Chętnie bym zaoszczędził parę groszy.

No i napisz jak dalsze wrażenia z jazdy. Wentylacja i takie tam.

 

Hmmm...mogę podać adres sklepu, tylko nie mogę zagwarantować ceny! na priva Ci podam adres, żeby tu nie robić jakiejś krypto... no wiecie! :P ja ich długo męczyłem i długo czekałem, więc miałem b.dobrą cenę! :twisted: w sumie musiałbyś pogadać z kolesiem i zapytać za ile i na kiedy by Ci sprowadził! oni biorą towar od ski teamu, tylko po jakiejś przyjemniejszej cenie sprzedają! jedyny mankament, to okres oczekiwania no towar (koleś otwarcie mi powiedział, że mu się nie chce po jedną parę butów jechać i czeka na jakąś większą partię towaru do odebrania)

 

a co do dalszych testów, to niestety nadal w nich nie za dużo jeździłem, bo pogoda jest taka, że mi się z domu wychodzić nie chce, a mam sporo jeżdżenia po mieście w różnych sprawach, więc furmanką się ciągam w tych korkach! :025: aż mnie to wku...a, bo butki mnie korcą co chwilę, a na dwór to psa wygonić nie można...czekam na jakąś poprawę, ale butki wyglądają solidnie i ponoć zwrotów nie miewają do sklepu!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wybor trafil SIDI BLAZE troche to wymuszony wybor bo nie bylo mojego numeru ze specy ale z tych jestem tez bardzo zadowolony wwsumie na razie przejechalem sie moze w nich 15km bo dopiero wczoraj je kupilem ale mysle ze w piatek badz w sobote je bardziej przetestuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się z małym OT. Chcę sobie kupić pierwsze w życiu buty i spd.

Mierzyłem sidi bullet i specialized comp mtb. Bardziej mi pasowały spece. Niestety mam takiego pecha że mam lewą stopę troszkę większą od prawej (jakieś pół numeru). I niestety jak mierzyłem 43,5 to lewym dużym palcem dotykałem samego końca buta i trochę mnie to drażniło. Nie bolało, ale czułem dość mocno. Prawy but był dopasowany idealnie. Z kolei przy 44 lewy był dopasowany idealnie, a prawy miał leciutki luz, prawie niewyczuwalny przy mocniejszym zapięciu klamry.

Pytanie jest takie czy powinienem wziąć 43,5 i liczyć że po maratonie nie odpadnie mi lewy duży palec, czy może jednak 44 i dopchać w czubek prawego trochę waty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez chyba wybiore sidi... tylko ktore... blaze? rampa? czy moze bullet? nie wiem, czy oplaca sie wydawac ponad 400 PLN zeby miec trzy rzepy... doradzcie! prosze ;)

Blaze to następca modelu Rampa, w tej chwili droższe od nich chyba nie są (275). Ja mam Rampy i jestem bardzo zadowolony, chociaż to moje pierwsze buty spd, więc porównania nie mam, ale nie wiem czy z tego modelu znajdziesz numer dla siebie, bo już ich nie produkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec stalo sie. zakupilem dzis swoje pierwsze buty spd Sidi Bullet. juz widze za co sie placi... jakosc wykonczenia pierwsza klasa. idealnie leza na stopie. scotty mialy male niedorobki, spece tez, za to sidi sa idealnie zrobione. jutro maja przyjsc pedaly i w weekend beda testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mnie też bardzo denerwuje jak jakieś buty (niekoniecznie SPD) mają krzywo wszyte szmatki i są ślady kleju - dla mnie jest to zwykła niedoróbka.

 

PS. Też zbieram na Sidi Bullet tylko problem z przekonaniem rodziców :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja kupilem Specki MTB Sport (za 50 baksow! :)) i jestem nimi oczarowany. Nie wiem o co chodzi z niedorobkami moze jakis pechowy model masz bo u mnie wszystko rowniutkie i sliczne ;)

 

Jedyna rzecz ktora mnie dziwi: mierzylem mtb sporty i compy (model wyzej, z klamra). Adidasy mam rozmiar 47 - przymierzylem sporty 46 bo 47 nie mieli, i okazalo sie ze sa idealne (w 47 bym sie utopil). Chcialem zobaczyc compy, przymiarzylem 46 bo myslalem ze bedzie taki sam rozmiar a tu sie okazuje ze za male! :/ Nie kumam troche, ten sam producent niby te same buty (roznia sie klamra) i taka roznica? ;/

 

Ale co tam, rozmiar sie dopasuje a butki sa sliczne! B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PoonkiII mialem okazje zalozyc te spece do ktorych dales linka i mi do gustu nie przypadly.

Wolalem kupic Shimano 181 bo lezaly o wiele lepiej i mialy mikroregulacje.

 

Szczerze to te Shimano sa o wiele lepsze od tego SiDi. ponad 330zl i ledwie dwa rzepy? W Shimano mam za te kase juz mikroregulacje. Doplacam 100 i mam karbon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...