Skocz do zawartości

[Rower] Kands 1300 (2013r) czy Scott Aspect 50 (2012r), który kupić?


marcin9913

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 185cm

Kands i Scott mają chyba podobne wymiary ramy

 

Sprzedawca Scotta napisał że rama ma rozmiar XL 22",

ale według XL to chyba jest 21" a XXL to 22".

http://sklep.kastor-bike.pl/index.php?page=shop.product_details&category_id=94&flypage=flypage_new.tpl&product_id=297&option=com_virtuemart&Itemid=95&vmcchk=1&Itemid=95

 

Czy się mylę?

 



Powidzcie mi konkretnie, biorąc pod uwagę same te rowery, który byście zakupili?

 

 

Edytowane przez marcin9913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając rozmiar to wziąłbym Kands'a.

 

Ja mam 185 cm wzrostu i jeżdżę na ramie 19", czyli L. XL będzie dla Ciebie za duża siedziałeś na takim rowerze w ogóle? Rozmiary Scott'a są co 2", więc XXL to 23".

W przypadku Kands'a wybierasz sobie rozmiar i radziłbym raczej 19", albo najlepiej to idź do sklepu i się przymierz nawet nie koniecznie do tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając rozmiar to wziąłbym Kands'a.

 

Ja mam 185 cm wzrostu i jeżdżę na ramie 19", czyli L. XL będzie dla Ciebie za duża siedziałeś na takim rowerze w ogóle? Rozmiary Scott'a są co 2", więc XXL to 23".

W przypadku Kands'a wybierasz sobie rozmiar i radziłbym raczej 19", albo najlepiej to idź do sklepu i się przymierz nawet nie koniecznie do tej marki.

Przymierzałem się do Kands-a 21" i wydawał mi sie ok.

Gdzieś czytałem że od kroku to ramy górnej ma być 10 cm odległości tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój wzrost jest trochę na granicy - im cięższy teren będziesz "ujeżdżał" tym bardziej skłaniaj się do mniejszego roweru, bo będzie zwrotniejszy. Jeśli asfalt, pola i leśne wyjeżdżone ścieżki to 21" może być.

 

No niby przekrok najważniejszy, żeby przy awaryjnym zatrzymaniu sobie na ugiętych nogach nie obić co ważniejszych części ciała :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...