Skocz do zawartości

[amortyzator] Epicon - naprawa luzów na goleniach


buckowina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od 3 lat posiadam epicona 2011 i zrobiłem na nim ok. 5kkm ale niestety niedawno zaczęły się z nim problemy. Podczas mocnego hamowania jak przednie koło wpadnie w poślizg zaczyna intenstywnie drgać, tak jak bym miał ABS w rowerze :D Amortyzator ma dość duże luzy na goleniach i w związku z tym, że używam go w rowerze elektrycznym na którym ogiągam dość duże prędkośći (55km/h) to takie zachowanie jest bardzo niebezpieczne. Amortyzator praktycznie od nowości ma zmieniony skok na 140mm oraz współpracuje z tarczą 160mm. Czy jest jakaś możliwość naprawy tych luzów? Przyznam, że nie mam aktualnie pieniędzy na zmianę amortyzatora i chciałbym naprawić ten, który już mam. Rozbierałem go przed sezonem i nie zauważyłem nic niepokojącego i tak mniejwięcej po 2 miesiącach zaczęły się problemy.

 

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam

 

Buckowina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby któryś z kolegów powyżej wiedział lub przynajmniej zadał sobie trud znalezienia i spojrzenia na rysunki pokazujące Epicona w częściach (dostępne na stronie srsuntour) to by bzdur o tulejach ślizgowych nie pisał. Nie ma takich części co sugeruje, że ślizgi są częścią odlewu goleni dolnych amora. Należy więc nabyć całe golenie które jeśli są dostępne kosztują zapewne takie pieniądze, że bardziej opłaci się kupić nowy amortyzator.

Miłego dnia.

Edytowane przez ugupu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@ugupu, z całym szacunkiem, ale na serwisówce kartridż olejowy jest też ujęty jako nierozbieralna całośc, a z powodzeniem da się go rozebrac na części pierwsze. W epiconie ślizgi patrząc na nie z zewnątrz wyglądają na wyciągalne, więc nawet jak nie da się dostac nowych, dedykowanych, to bez problemu idzie je dotoczyc. Jak się kolega podejmie próby, to niech napisze jak poszło :)

 

 

Sory za brak literki "ci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...